حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1654209/1 زمان: 00:45   1398/09/17 بازدید: 110,854

دردسر جدید تحریم ها برای فوتبال ایران

حساب بانکی استراماچونی در ایتالیا تحت نظر!

امیرحسین فتحی مدیرعامل باشگاه استقلال با حضور در برنامه ورزشگاه به برخی سوالات و نگرانی های مطرح پیرامون این تیم پرهوادار پاسخ داد.

به گزارش "ورزش سه"، بحث اصلی در این باره به احتمال قطع همکاری استراماچونی و استقلال برمی‌گشت که فتحی مصرا این مسئله را تکذیب کرد.


فتحی با اشاره به وسواس باشگاه در انتخاب سرمربی گفت: پروسه انتخاب آقای استراماچونی دو ماه طول کشید. هواداران مستحضر باشند ما در هفته پنجم سه امتیاز داشتیم و بنده تمام قد با علم و اطلاع از ایشان حمایت کردم. به نظر شما حالا که ما به صدر جدول رسیده ایم ایشان را رها می کنیم بروند؟قطعا از ایشان حمایت خواهیم کرد و حفظ شان می کنیم. ایشان با ما دوساله قرارداد دارند.


فتحی با تایید مشکلات انتقال پول به حساب آندره آ استراماچونی در ایتالیا و سوالات مراجع این کشور از او درباره چگونگی دریافت پول از ایران گفت: ما در شرایط اقتصادی خاص و تحت تحریم های ناجوانمردانه ای هستیم. انتقال پول به خارج از ایران بخصوص اروپا بسیار دشوار و انتقال آن به شخص خیلی دشوارتر است. حالا تامین منابع یک بخش قضیه است و انتقال آن به حساب شخص در اروپا هم یک مشکل جدید و بزرگتر که در این باره واقعا کاری از دست ما بر نمی آید. با این حال ما تمام تلاشمان را در این باره می کنیم و تنها  دو ماه از دستمزد ایشان عقب افتاده. این که از حسابهای مختلف به حساب ایشان پول ریخته می‌شود هم برای این است که چاره دیگری وجود ندارد. ما پول را تهیه می کنیم و به صراف می دهیم، مثلا 50 هزار دلار را نمی شود یکجا به حساب کسی ریخت. بخصوص با پاسپورت ایرانی... پس پول در چند مرتبه و قسمت قسمت منتقل می‌شود که این مسئله باعث می شود برای حساب بانکی فرد مسائلی پیش بیاید(بسته شود).


او در توضیح وضعیت فعلی ادامه داد: توجه داشته باشید که روز به روز این تحریم ها تنگ تر می شود. ما فصل پیش 8 خارجی در کادر تیم داشتیم که از ما دستمزد می گرفتند یا نقدی یا اینکه به حسابشان واریز می شد. روزی که با آقای استراماچونی قرارداد بستیم انتقال پول خیلی راحت تر از امروز بود. اما کار لحظه به لحظه سخت تر می شود. اما به مربی مان حق می دهیم. با این حال با همه سختی ها 4 ماه پول ریخته ایم و الباقی بعد از بازشدن بانکها روز دوشنبه در اروپا از طرف آقای خلیل‌زاده به حساب ایشان واریز خواهد شد.

 

 


جالب اینکه موضع فتحی در این باره موافقت با استراماچونی بود. او می گوید: باید به این مربی حق داد. او حرفه ای است و روزی 10-11 ساعت کار می کند و حتی یک روز مرخصی نرفته و به تعهداتش عمل کرده حتی امروز. اما برای حساب بانکی آقای استراماچونی مشکلاتی رخ داده. او که در این باره مقصر نیست.


فتحی با اشاره به تاثیر تحریم ها ادامه داد: شاید آقای تاج نمی خواست تغییری رخ بدهد و بحث آقای ویلموتس و کی روش هم از همین موضوع سرچشمه می گیرد. همه در ایران زندگی می کنیم و از اوضاع باخبریم و همه می دانند که مسائل مالی روی همه چیز تاثیر گذاشته است. در نهایت ما مشکلات را حل می کنیم و ان شاء الله ایشان با قدرت کنار ما می‌مانند.


مدیرعامل استقلال  درباره اینکه آیا این مسائل منجر به قطع همکاری با سرمربی خواهد شد نیز گفت: خیر. آقای استراماچونی با ما قرارداد دارد و ما مصر به استمرار همکاری هستیم.


فتحی درباره اینکه ایا عدم پرداختها ممکن است باعث فسخ قرارداد بشود و آیا حق فسخ درصورت عدم پرداخت دو ماهه به استراماچونی داده شده هم گفت: دراین باره ما تابع قوانین فیفا هستیم.


او گفت درباره شیخ دیاباته هم موضوع به همین صورت است و قرار نیست او از استقلال جدا شود کما اینکه درباره روزبه چشمی و مهدی قائدی و ... نیز مسئله جدایی رخ نخواهد داد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.