حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1663498/43 زمان: 10:25   1398/11/02 بازدید: 96,429

نایب رییس سابق AFC در گفت و گو با ورزش سه

اسپانسرها ایران را در لیگ قهرمانان نگه می دارند؟

عضو سابق کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا معتقد است که مصاحبه های سیاسی می تواند شرایط تعامل با AFC را دشوارتر کند.

به گزارش"ورزش سه" فوتبال ایران با توجه به ماجرای سلب میزبانی روزهای دشواری را سپری می کند. امروز قرار است چهارنماینده تیم های استقلال، پرسپولیس، شهرخودرو و سپاهان با شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا دیدار کنند تا شاید بتوانند رای کمیته اجرایی را در خصوص سلب میزبانی از ایران و بازی در کشور ثالث را بشکنند.


مهدی خبیری نایب رئیس سابق فدراسیون فوتبال ایران اما اعتقاد دارد که کار سختی پیش رو است چرا که کمیته اجرایی مهر تایید بر این رای زده است. او سال ها عضو کمیته اجرایی AFC بوده و شناخت خوبی از قوانین و نحوه تصمیم گیری در این کنفدراسیون دارد و می گوید که این اتفاق خوبی برای فوتبال ایران نیست:" خبر بدی است."


مهر تایید کمیته اجرایی


مهدی خبیری در ارتباط با شرایط دشواری که برای فوتبال ایران به وجود آمده گفت:" اگر کمیته اجرایی مهر تائید به تصمیم کمیته مسابقات بزند لازم به اجرا است که این عمل انجام شده است. نباید نماینده ما در کمیته اجرایی اجازه می داد کار به اینجا بکشد و عواقب نپذیرفتن این تصمیم بسیار و بسیار سنگین خواهد بود و غیر قابل جبران می باشد."


او معتقد است که بیشتر تلاش ما باید برای پیشگیری از این اتفاقات در آینده باشد :" در این ماجرا فقط افراد مسئول باید با ارتباط نزدیک و پیوسته با ای اف سی به شرط قبول تصمیم کمیته اجرایی، آن را برای اینده حل کنند."


نقش نماینده ایران در ای اف سی


اما آیا لابی های ایران می توانست پیش از این هم مانع از بروز چنین اتفاقی شود؟ این مساله ای که همیشه به آن پرداخته شده که نبود نفوذ ایران در کنفدراسیون فوتبال آسیا باعث می شود که با چالش هایی اینگونه برخورد کنیم. خبیری در این رابطه گفت:" من سالها عضو کمیته مسابقات و کمیته اجرایی ای اف سی بودم و تجربه به من نشان داده که قوانین بیرون زمین مثل قوانین داخل زمین است و باید قانون بیرون زمین را بلد باشیم و مسلط به زبان و باید به همه قوانین بیرون زمین هم پایبند بود. ای کاش فقط باشگاه های ذینفع در رسانه ها حرف می زدند و با ارتباط نزدیک می توانستند این مشکل را با حداقل محرومیت به پایان برسانند. ولی مصاحبه های افراد سیاسی کار فدراسیون را با مشکلات بسیار زیادی روبه رو خواهد کرد. "

 


متهم به دخالت سیاسی نشویم


"توصیه من در این زمینه حرکت با چراغ خاموش و بدون مصاحبه است تا متهم به دخالت های سیاسی نشویم چون دخالت سیاست در فوتبال ما را با تعلیق فدراسیون رو به رو خواهد کرد. "


اما اسپانسرها شاید بتوانند تنها راه نجات ما از این بحران باشند و شاید بد نباشد که فشار و لابی ها را به روی این مساله هم بگذاریم. نایب رئیس سابق فدراسیون فوتبال در این ارتباط گفت: "فقط امیدوارم در این زمینه قراردادهای اسپانسرها با afc ما را نجات دهد. در این زمینه فقط باید فدراسیون به صورتی پشت باشگاه ها بایستد تا اگر موفق نشدند مشکل را در کوتاه مدت حل کنند و در آینده پیگیری کنند. در این زمینه جایز نیست باشگاه ها در نهایت به مسابقات نروند چون باید در آن زمان هم جریمه بدهند و هم محروم شوند و این مسابقات را نیز از دست بدهند. در این زمینه نباید احساسی و سیاسی عمل کرد."

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.