حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1664703/44 زمان: 13:27   1398/11/07 بازدید: 13,881

تشخیص اشتباه داور بعد از بازبینی فیلم کشتی ۶۵ کیلو

قهرمانی نصیری در جام تختی زیر سوال رفت!

بازبینی کشتی‌های وزن ۶۵ کیلوگرم جام تختی باعث تغییر نتایج مبارزه نیمه نهایی و دادن رای به شکست قهرمان این وزن شده است!

به گزارش "ورزش‌سه"، بعد از پایان جام تختی در رشته کشتی آزاد که بیش از ۲ هفته قبل در کرمانشاه برگزار شد، کادرفنی و مدیر تیم‌های ملی کشتی‌آزاد به دلیل حساسیت موجود در مبارزه‌های وزن ۶۵ کیلوگرم از کمیسیون داوران درخواست کرد فیلم ۲ مبارزه بین میثم نصیری با امیرمحمد یزدانی و امیرحسین مقصودی را مورد بازبینی قرار دهد.


فیلم ۲ مبارزه نصیری که قهرمان این وزن شد و دستش توسط داور هم بالا رفت، توسط کمیسیون داوران مورد بازبینی قرار گرفت تا به نوعی برای پوشیدن دوبنده تیم ملی حق به حق دار برسد؛ اتفاقی که البته در گذشته کمتر سابقه داشته است.


بعد از بازبینی فیلم مبارزه امیرمحمد یزدانی و میثم نصیری تغییری در نتیجه این مسابقه به وجود نیامد و کمیسیون داوران روی تصمیمات داوران این مسابقه مهر تایید زد.


اما در بازبینی فیلم مبارزه امیرحسین مقصودی با میثم نصیری، اشتباه داوران برای مسئولان کمیسیون داوران قطعی شد. این باعث شد تا نتیجه کشتی نیمه نهایی بین نصیری و مقصودی که ۸ بر ۵ به سود نصیری تمام شده بود، این بار ۷ بر ۶ به سود مقصودی تلقی شود.


با این وضعیت باید دید کادرفنی تیم ملی کشتی آزاد چه تصمیمی در قبال ملی‌پوش این وزن در مسابقات قهرمانی آسیا می گیرد.


البته میثم نصیری خیلی تند به این ماجرا واکنش نشان داده و گفته است: «واقعا از جدیت آقایان در بازبینی دو کشتی من در خلال جام تختی سر در نمی‌آورم. من برابر چشم ناظر اتحادیه جهانی، داور وسط خارجی، رئییس تشک و قاضی مسابقه را ۸ – ۵ برنده شدم. حالا نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده که اعلام می کنند حریف ۷ – ۶ برنده است! پس دو امتیازی که من دریافت کردم کجا رفته؟»

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.