کد خبر: 1679568/39 زمان: 17:53   1399/02/01 بازدید: 4,440

شرایط لیگ ایران با کشورهای اروپایی متفاوت است

رضاییان: نمی‌توان قرارداد فوتبالیست‌ها را کم کرد

عضو هیات رییسه سازمان لیگ می‌گوید موضوع کاهش قرارداد فوتبالیست‌های ایرانی مثل اروپا امکان‌پذیر نیست.

به گزارش "ورزش سه"، یکی از موضوعاتی که طی روزهای گذشته بحث‌های متعددی درباره‌اش مطرح شده، کاهش قرارداد فوتبالیست‌های ایرانی است. در این خصوص ظاهرا فدراسیون جهانی فوتبال شیوه‌نامه پیشنهادی خود را به فدراسیون ایران ارسال کرده اما این شیوه‌نامه برای اجرا مشکلاتی دارد.


بهرام رضاییان، مدیرعامل سابق باشگاه پارس جنوبی که به عنوان عضو هیات رییسه سازمان لیگ هم فعالیت می‌کند، در پاسخ این پرسش که آیا این سازمان به دنبال اجرای پروتکل کاهش قرارداد بازیکنان هست یا خیر، به خبرنگار ما گفت: فعلا که نمی‌توان پروتکلی تعیین کرد. باید تکلیف ادامه لیگ مشخص شود. اگر لیگ ادامه پیدا نکند که قطعا بازیکنان باید با باشگاه‌ها توافق کرده و بخشی از دستمزدشان را کاهش دهند اما اگر قرار به ادامه مسابقات باشد، شرایط بازیکنان ایرانی با بازیکنان اروپایی متفاوت است.


وی ادامه داد: بازیکنان در لیگ ایران از باشگاه‌ها مطالبات زیادی حتی از سال‌های قبلی دارند. تا جایی که من می‌دانم بازیکنان بیشتر به دنبال این هستند که پول‌شان را از باشگاه‌ها بگیرند و به مسئولیت اجتماعی خود در قبال نیازمندان کمک کنند. درواقع می‌توانم بگویم بازیکنان ایرانی آن‌قدر بدقولی دیده‌اند که الان هم نمی‌توانند به فکر بخشش دستمزدشان باشند.


عضو هیات رییسه سازمان لیگ همچنین گفت: وقتی باشگاهی تا الان فقط ٣٠‌درصد قرارداد بازیکنان را پرداخت کرده، بازیکن یا مربی نمی‌تواند بقیه پولش را ببخشد. البته اصل این بخشش به خاطر ضررهایی است که باشگاه‌ها در لیگ‌های مختلف به واسطه کم‌شدن تبلیغات متحمل شده‌اند، اما آیا در ایران باشگاه‌ها از تبلیغات درآمدی داشتند که حالا متضرر شده باشند؟ واقعا شرایط فوتبال ایران با سایر کشورها متفاوت است. اینکه فلان باشگاه مشهور اروپا از قرارداد بازیکنان کسر کرده؛ چند برابر آن را هم ضرر کرده است.


رضاییان در پایان افزود: قطعا اگر باشگاه‌های ایرانی به تعهدات خود در قبال بازیکنان تا قبل از تعطیلی لیگ عمل می‌کردند، ما بازیکنان بزرگی داریم که این روزها به فکر کسر قرارداد خود بودند. خیلی از بازیکنان و مربیان بزرگ ما این روزها در استان‌های مختلف در حال کمک‌رسانی به مردم نیازمند هستند. این اتفاقات در حافظه تاریخی مردم می‌ماند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.