کد خبر: 1690766/42 زمان: 22:22   1399/03/31 بازدید: 11,352

آندره شوچنکو:

از مورینیو و آنچلوتی چیزهای زیادی یاد گرفتم

آندره شوچنکو، سرمربی تیم ملی اوکراین مدعی شد از دو سرمربی بزرگ نکات فراوانی آموخته است.

به گزارش "ورزش سه"، هر چقدر دوران حضور آندره شوچنکو در میلان زیر نظر کارلو آنچلوتی موفق بود، او تحت هدایت ژوزه مورینیو در یک سال همکاری در چلسی چندان آماده نشان نداد. اما حالا آندره شوچنکو فاش کرد نکات فروانی زیر نظر این دو سرمربی یاد گرفته است.

 

آندره شوچنکو گفت: "به تیم فوق العاده میلان تحت هدایت کارلتو نگاه کنید، جالب اینجاست بسیاری از بازیکنان آن تیم به دنبال حضور در عرصه مربیگری رفته اند. من فکر می کنم هر بازیکنی که تحت هدایت کارلتو کار می کرد چیزی از او یاد می گرفت و بازی کردن  زیر نظر او اتفاق شیرینی بود. این موید آن است که ما نیز بازیکنان باهوشی داشتیم و آنها فراتر از فقط بازیکنانی بزرگ بودند.

 

 

من در اولین کنفرانس مطبوعاتی ام گفتم که می خواهیم شیوه بازی خود را تغییر دهیم، ما در گذشته خیلی ضدحمله می زدیم. من نمی گویم ما قابل پیش بینی بودیم، اما ساختار ما کاملا متفاوت بود. ما می خواستیم بازتر بازی کنیم و با مالکیت توپ، انتقال و کنترل بازی، شرایط را کنترل کنیم. ما می خواستیم تبدیل به تیمی تیمی شویم که شانس های زیادی ایجاد می کند. با نگاهی به آمار در طی سه سال و نیم گذشته، تیم در این زمینه خیلی به نتیجه رسیده است.

 

من چیزهای زیادی از مورینیو آموختم. نحوه مدیریت او در تیم بسیار جالب بود. ژوزه همیشه از هیچ نتیجه می گیرد و. این ذهنیت اوست. همیشه باید اعتقاد داشته باشید می توانید شرایط بازی را در آخرین لحظه تغییر دهید. نمونه های زیادی در مورد تغییر نتایج بازی های بزرگ در پایان وجود دارد، مانند منچستریونایتد مقابل بایرن در سال 1999.  

 

تیم های بزرگ چنین ذهنیتی دارند. وقتی شما مربیان بازیکنان بزرگ هستید، باید اعتقاد داشته باشند که شرایط بازی ها می توانند تا 10 ثانیه آخر تغییر پیدا کنند. اگر باور داشته باشید ، حتی می توانید در وقت اضافی نیز موفق به قهرمانی در لیگ قهرمانان شوید. به رئال مادرید کارلتو نگاه کنید. این زیبایی فوتبال است، اما شما باید ذهنیت درستی خلق کرده باشید."

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.