حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1692693/42 زمان: 19:23   1399/04/09 بازدید: 17,860

روزی که تاریخ رئال مادرید تغییر کرد (عکس)

امروز روز مهمی در تاریخ باشگاه رئال مادرید است و حالا این نام صد ساله شده است.


به گزارش "ورزش سه"، در تاریخ 6 مارس 2020، باشگاه رئال مادرید 118 سالگرد تاسیس خود را جشن گرفت، اما کار این باشگاه در سال 1902 با نام "باشگاه فوتبال مادرید" آغاز شد و اضافه شدن کلمه "رئال" تا 29 ژوئن 1920 تصویب نشده بود. پس بدین ترتیب امروز صدمین سالگرد تولد نام باشگاه رئال مادرید است. پادشاه آلفونسو XIII در 29 ژوئن 1920 عنوان رئال را به مادرید اعطا کرد و نامه ای به رئیس این باشگاه به نام پدرو پاراگس ارسال کرد که به او حق استفاده از این نام را می داد.

 

در این نامه آمده است: "اعلیحضرت پادشاه از اضافه شدن کلمه "رئال" به این باشگاه فوتبال رضایت دارد. در این نامه عنوان شده شما رئیس شایسته ای هستید و از این پس می توانید نام رئال را روی این تیم بگذارید. خداوند شما را برای سالهای طولانی حفظ کند."

 

بعد از سال 1920 نام این باشگاه دوباره تغییر کرد. در پی جمهوری شدن کشور، نام "رئال" قبل از اینکه دوباره پس از جنگ داخلی مجددا استفاده شود، از نام رسمی این باشگاه حذف شد. اما از آن زمان تاکنون از نام رئال مادرید برای این باشگاه استفاده شده است. همچنین از آن مقطع رئال مادرید همچنین مجاز به استفاده از تاج سلطنتی به عنوان بخشی از لوگو بود. علاوه بر این و در پاسخ به اعطای چنین امتیازی، پاراگس آلفونسو، شاهزاده آستوریاس را به عنوان رئیس افتخاری این باشگاه منصوب کرد.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.