حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1699938/43 زمان: 16:46   1399/05/13 بازدید: 3,745

در گفت و گو با علی خسروی کارشناس داوری؛

چگونه مشکلات داوری در هفته های آخر را حل کنیم؟

رقابت های لیگ برتر و لیگ های رده های پایین تر مثل لیگ یک و دو در هفته پایانی به اوج حساسیت رسیدند و این در حالی است که مشکلات عدیده داوری کماکان پابرجا هستند.

به گزارش" ورزش سه" دراین هفته از رقابت های لیگ برتر دستکم در چهار مسابقه داوران اشتباه تاثیرگذار داشتند ضمن اینکه در لیگ یک و لیگ برتر نیز از نظر اشتباهات داوری وضعیت بهتر از این نبود. حالا به نظر می رسد با رسیدن به هفته های پایانی شرایط برای کمیته و دپارتمان داوری فوتبال دشوارتر شده باشد چرا که حجم اعتراضات و البته تعداد اشتباهات رو به افزایش است. 


علی خسروی داور قدیمی و کارشناس داوری برنامه شب های فوتبال درباره با این موضوع گفت:"متاسفانه اشتباهات تاثیرگذار زیاد شده است. الان شرایط به گونه ای است که ما یا داور نداریم که من معتقدم داریم یا داورها دچار مشکل اعتماد به نفس هستند."


او افزود:"واقعیت این است که اشتباهات تاثیرگذار هم بوده اند. امیدوارم آقای صفیری با مدیریتش داوری ها را سرو سامان بدهد. بازی های حساسی در لیگ برتر و لیگ یک در پیش است و این اهمیت انتخاب داوران را بیش از قبل کرده است."


خسروی در ادامه گفت:"داور حرفه ای به اندازه کافی داریم اما باید بدانیم کدام داور را برای کدام بازی بگذاریم. در این زمینه هم باید بیشترین استقلال را به آقای صفیری بدهیم و ایشان با نخبه ها و با تجربه های داوری –نه کسانی که عضور کمیته یا دپارتمان داوری –هستند در چیدمان مشورت کند. من از آقای بهاروند، نبی و طالقانی خواهش می کنم اجازه بدهند آقای صفیری در این سه هفته با نخبگان داوری بنشیند. کسانی که چهل سال سابقه کار دارند ، عضو فدراسیون نیستند و کاملا بیطرفند. "


او افزود:" ممکن است یک داور برای یک مسابقه خوب باشد اما نباید اجازه بدهیم این داور سه روز بعد یک بازی سخت دیگر را قضاوت کند. ضمن اینکه باید در این دو سه هفته اعتماد به نفس داوران را ارتقا بدهیم. اگر تا امروز حقوقشان تسویه نشده این کار را انجام بدهند. ده میلیون هم بالاخره می تواند در زندگی یک داور در حال حاضر مهم باشد. متاسفانه تست کرونا از داوران گرفته نمی شود دستکم دستمزدشان را بدهند."


خسروی همچنین گفت:" من معتقدم بهترین کار این است که چیدمان داوری در بازی های آینده توسط آقای صفیری و سه نخبه پیشکسوت داوری ایران باشد."

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.