حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1700649/44 زمان: 14:18   1399/05/17 بازدید: 13,995

دختر طلایی 2019 چهار سال محروم شد

مریم هاشمی؛ سومین دوپینگی ووشوی ایران!

ملی پوش ووشوی زنان ایران که در مسابقات جهانی 2019 به مدال طلا دست یافته بود، به خاطر مثبت شدن دوپینگ با محرومیت 4 ساله مواجه شد.

به گزارش "ورزش سه"، طی هفته های اخیر افشای مثبت شدن دوپینگ دو ووشوکار تیم مردان ایران در مسابقات جام جهانی 2018 جزو سوژه های اصلی ورزش بوده و حرف و حدیث های زیادی را پیرامون مدیریت قبلی فدراسیون ووشو به وجود آورده است. 


بعد از اینکه دوپینگ حمیدرضا قلی پور و سیدمعین تقوی در مسابقات جام جهانی 2018 قطعی و محرومیت 4 ساله آن ها تایید شد، یکی از این ووشوکاران مدعی شده بود که این اتفاق یک توطئه بوده؛ وگرنه دوپینگی صورت نگرفته است.

 

 

 


حالا بعد از گذشت چند روز کمیته آنتی دوپینگ فدراسیون جهانی ووشو خبر از مثبت شدن یک نمونه دیگر داده است. این بار طبق خبر منتشر شده، مریم هاشمی که 5 طلای جهانی در کارنامه خود دارد، با مثبت شدن دوپینگ خود باید طلای جهانی 2019 در شانگهانی را پس بدهد.


این ووشوکار 29 ساله ماده ممنوعه ای در این رقابت ها مصرف کرده و از حدود یک هفته قبل با حکم فدراسیون جهانی ووشو به مدت 4 سال با محرومیت مواجه شده است. البته او 21 روز فرصت دارد که به این حکم اعتراض کند که تاکنون 7 روز آن گذشته است.

 

 

 


با اینکه به قهرمانی تیم ساندای ایران با از دست رفتن یک طلا خدشه ای وارد نمی شود، اما نگرانی اینجاست که پرونده دوپینگی های ووشوی ایران در هفته های آینده ابعاد گسترده ای پیدا کند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.