حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1700678/47 زمان: 17:07   1399/05/17 بازدید: 18,625

دعوا بین داوران سابق بالا گرفت؛

جوابیه تند عسگری به مصاحبه آتشین رفعتی

حسین عسگری می‌گوید که صحبت های رفعتی کذب است و او می‌تواند با مدرک ادعایش را ثابت کند.

به گزارش "ورزش سه"، حسین عسگری رئیس سابق دپارتمان داوری روز گذشته در گفتگو با خبرنگار ما انتقاداتی را از کمیته داوران و چینش داورها که به زعم او عامل اصلی اشتباهات است، انجام داد که با واکنش تند داوود رفعتی عضو سابق کمیته داوران مواجه شد و او به عسگری توصیه کرد که برای سلامت حال خود، از داوری دور باشد. حالا حسین عسگری فایل صوتی را در اختیار ما قرارداده جواب صحبت های رفعتی که اتهاماتی را به او وارد کرده بود را داده است.

 

* رفعتی گفت اسمم را رد نکن
داوود رفعتی یکی از افرادی است که نه تنها من بلکه جامعه داوری شرمش می‌آید که او هم عضو جامعه داوری باشد. این آقا تمام مطالبش کذب است که من تک تک مسائل را توضیح می‌دهم. او گفته که من باعث شدم آقای ممبینی، خودش، مظفری زاده و افشاریان بروند. خود ایشان آخرین سالی که بین المللی بود یعنی 42-43 سالگی، به خاطر پارگی عضله ساق پایش، نتوانست تست را در خارج از کشور انجام دهد و به ایران برگشت. بعد خودش آمد در اتاق من و گفت که من به علت این مسئله، نمی‌توانم داوری کنم و اسمم را رد نکن.

 

* مظفری زاده گفت می‌خواهم مهاجرت کنم
آقای هدایت ممبینی سه بار در تست های ای اف سی مردود شد و قوانین می‌گوید که سه بار مردود شدن باعث می‌شود که داور از لیست الیت خارج شود. آقای افشاریان 45 سالش تمام شده بود اما با این وجود ما طبق مقررات از ایشان برای کلاس لیگ برتر در کردان دعوت کردیم و ایشان نتوانست تست بدهد. ما مثل ای اف سی و فیفا از داورانی که نتوانند تست بدهند استفاده نمی‌کنیم. آقای مظفری زاده که پیامش را برایتان ارسال کردم، خودشان گفتند که من باعث رفتنش نشدم و می‌خواست برای زندگی به کشور دیگری کوچ کند.

 

 

 

* فتاحی را من به لیگ برتر آوردم
آقای سعید فتاحی زمان من در لیگ یک بود و زمان آقای عنایت به او داوری لیگ برتر نمی‌دادند من بررسی کردم و برای فصل بعد از ایشان در لیگ برتر دعوت کردیم و ایشان خیلی خوشحال شد و تشکر کرد. ما در آخر فصل عملکرد داوران را بررسی و طبقه بندی می‌کردیم و وقتی دیدیم عملکردش خوب نیست مجددا ایشان را در لیگ یک استفاده کردیم و همینطور ادامه داد و فشارهایی هم آورد و علی رغم میل باطنی ما، حتی به او لیگ برتر دادند که دیگر موفق نبود. بعد من سال 1394 از دپارتمان رفتم و زمانی که رفتم آقای اصفهانیان کار کمیته و دپارتمان را انجام می‌داد. من وویس آقای افشار را برایتان فرستادم که می‌گوید من مقصر رفتنش نبودم.

 

* او چیزی جز چاپلوسی ندارد
الان 80 درصد داورانی که قضاوت می‌کنند، کسانی هستند که من پرورش دادم؛ آقای خورشیدی، بیژن حیدری، پیام حیدری، موعود بنیادی فر، حسن اکرمی، حمید حاج ملک، وحید کاظمی و... . این آقا (رفعتی) چیزی جز مطالب دروغ ندارد. وقتی آقای ممبینی رئیس کمیته داوران شد اولین کسی که در سایت فدراسیون تبریک بلندبالا به ایشان فرستاد که ایشان بود اما بعد از یکی دو هفته که آقای ممبینی او را تائید نکرد و از دپارتمان داوری مسئولیتش را گرفت، شروع کرد بر علیه ممبینی حرف زد.

 

 

* رفعتی یک کمک داور مبتدی بود
او اگر توصیه ای دارد باید به خودش کند که حرف کذب نزند. تا وقتی که بود می‌گفت تا 5 ماه دیگر سیستم وی ای آر را می‌گذاریم، الان 2-3 سال گذشته و کو VAR؟ او دست به هر کاری می‌زند که دوباره بیاید و مسئولیت دپارتمان را بگیرد اما به هیچ عنوان شرایط اخلاقی اش را ندارد. زمان داوری اش، کمک داور مبتدی بود که هر داور وقتی میفهمید او کمکش است، ماتم می‌گرفت. حالا او شده دلسوز داوری؟ همه من و جایگاه و تجربه ام را می‌شناسند و می‌دانند دنبال کمک به داوری هستم. من در مصاحبه ام با شما نکات مثبت را نگفتم؟ مثلا گفتم چه خوب که آقای خورشیدی داور باتجربه را برای بازی مس و آلومینیوم را گذاشته اند. من می‌گویم چرا کمیته داوران باید انتخاب غلط کند و بیژن حیدری را که دنبال مداوای خودش بوده و تمرین نداشته، در بازی سپاهان و استقلال قضاوت کرده؟

 

توضیح: حسین عسگری پیام سعید مظفری زاده را در اختیار ما قرار داده که تصویر آن را در مصاحبه می‌بینید و همچنین فایل صوتی گفتگویش با افشار را نیز فرستاده که در آن صحبت های رفعتی از سوی افشار تکذیب شده است.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.