کد خبر: 1705810/41 زمان: 21:37   1399/06/13 بازدید: 68,466

مظفری‌زاده: رفتار الهامی غیرقابل باور بود؛ 

نقد داوری دیدار استقلال و تراکتور 

سعید مظفری زاده معتقد است تیم داوری مسابقه فینال جام حذفی توانسته به خوبی از عهده قضاوت این مسابقه سخت و پرحاشیه برآید.

به گزارش "ورزش سه"، دیدار دو تیم استقلال و تراکتور در شرایطی با پیروزی 3 بر 2 شاگردان ساکت الهامی خاتمه یافت که موعود بنیادی‌فر روز پرفشاری را پشت سر گذاشت.


سعید مظفری زاده در پایان این مسابقه به تجریه و تحلیل عملکرد داور مسابقه و تیم داور مسابقه فینال پرداخته است. 


قضاوت این مسابقه سخت بود
بازی های تیم‌های استقلال و تراکتور از لحاظ درجه بندی، در میان بازی های سخت بود. برخورهای بازی از دقایق ابتدایی نشان می‌داد، بازی‌ای سخت و پرحاشیه  خواهد بود. در مجموع می توانم بگویم تیم داوری مسابقه یعنی موعود بنیادی فر، سیعد علی‌نژدیان و قاسمی به همراه داور چهارم و داورهای پشت دروازه عملکرد خوبی داشتند و نمره قبولی از این بازی گرفتند.

 

وقت‌های تلف شده بازی کم بود 
تنها نکته‌ای که شاید بتوان در مورد آن صحبت کرد، اتلاف وقت‌های زیاد در بازی بود و وقت های تلف شده. به نظرم این بازی می توانست این بازی یکی دو دقیقه وقت اضافه بیشتر داشته باشد. همینطور در خود وقت های تلف شده، داور می توانست به خاطر تعویض و مصدومیت‌ها به وقت اضافه، اضافه کند. البته وقت های اضافی در اختیار داوران است.

 

بررسی قضاوت موعودی بنیادی فر 
دقیقه 1: خطای بازیکن تراکتور روی آرش رضاوند می توانست با کارت زرد داور مواجه شود ولی داور بازی را مدیریت کرد.
دقیقه 6: بازی پربرخورد دو تیم بنیادی فر را مجبور کرد که از کارت زردش استفاده کند. او خطای بی ملاحظه تیموری روی فرشید اسماعیلی را با کارت زرد جریمه کرد.
دقیقه 9: فرشید اسماعیلی روی میثم تیموری خطایی بی دلیل انجام داد که مستحق کارت زرد بود.
دقیقه 34: قبل از به ثمر رسیدن گل دوم استقلال، برخورد توپ به دستان بازیکتان تراکتور موجب اعتراض بازیکنان استقلال بود ولی با توجه به فاصله کم دو بازیکن و شرایط طبیعی دست و سرعت توپ، تصمیم داور برای اعلام نکردن خطا صحیح به نظر می رسید.
دقیقه 38: تکل بی ملاحظه اکبر ایمانی به درستی با کارت زرد داور مواجه شد.
دقیقه 46: داور به درستی خطای بی ملاحظه مسعود ریگی روی اکبر ایمانی را با کارت زرد جریمه کرد.
دقیقه 51: فرشید اسماعیلی تعادلش در محوطه جریمه را از دست داد که تصمیم داور برای ادامه بازی صحیح بود. 
دقیقه 88: دو بار بازیکنان استقلال تعادلشان را در محوطه جریمه از دست دادند. ارسلان مطهری ابتدا تعادلش را از دست داد که تصمیم داور برای ادامه بازی صحیح بود. در صحنه دوم فرشید اسماعیلی قصد شبیه سازی و فریب داور را داشت که جایگیری خوب داور و عرب براقی داور پشت دروازه، باعث شد تصمیم درستی بگیرند و بازیکن استقلال را به درستی با کارت زرد داور جریمه کردند.

 

نکته بعدی؛ رفتار عجیب ساکت الهامی
این رفتار واقعا تعجب آور بود و من کمتر حتی در فوتبال خودمان که حاشیه زیاد دارد، برخوردهایی اینچنین زننده با داور مسابقه و برگزارکنندگان مسابقات دیده ام. جا دارد کمیته انضباطی با این مسائل برخورد جدی داشته باشد که کسی به خودش اجازه ندهد، حرمت داور را زیر سوال ببرد. واقعا رفتار این مربی قابل باور نبود.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.