حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1710149/43 زمان: 09:55   1399/07/05 بازدید: 31,105

کنایه مربی سابق پرسپولیس به بنفیکا

تمجید مانوئل ژوزه پرتغالی از خرید طارمی 

مانوئل ژوزه مربی پرتغالی که در لیگ دوازدهم هدایت پرسپولیس را به عهده داشت از عملکرد پورتو در نقل و انتقالات و خرید مهاجم ایرانی تمجید کرد.

به گزارش" ورزش سه" مانوئل ژوزه مربی پرتغالی که تا پیش از حضور در فوتبال ایران و پرسپولیس یکی از مطرح ترین مربیان پرتغالی بود که در خارج از این کشور فعالیت می کرد. او علاوه بر موفقیت هایی که در فوتبال پرتغال به دست آورده بود در سال های حضورش در مصر با کسب شش عنوان قهرمانی لیگ این کشور و چندین عنوان دیگر تبدیل به یک اسطوره برای  باشگاه شد. ژوزه که سابقه هدایت تیم های بزرگی چون بنفیکا، اسپورتینگ و براگا را در پرتغال دارد بعد از دوران دشوار و ناموفقش در پرسپولیس تقریبا از عرصه کنار رفت. 


این مربی 74 ساله در یکی از آخرین گفت و گوهایش که با شبکه پرتغالی RTP3 انجام داده در تحلیل نقل و انتقالات این فصل پورتو، عملکرد این باشگاه و جذب مهدی طارمی را موفقیت آمیز دانست. مربی سابق پرسپولیس از موقعیت پورتو در بازار نقل و انتقالات تمجید کرد آن هم در شرایطی که این تیم سرمایه گذاری کمتری را نسبت به بنفیکا رقیب بزرگ اصلی اش انجام داد.  


"اف سی پورتو با جدایی فابیو سیلوا ، تیوکینیو سوارس ، ابوبکر و زی لوئیس یک انقلاب واقعی را در خط حمله اش ایجاد کرد. برای خط حمله آن ها مهدی طارمی و اوانیسلون را گرفته اند و تونی مارتینز مهاجم فامالیسائو نیز ممکن است بزودی به این تیم بپیوندد."


ژوزه با بیان این موضوع در تجزیه و تحلیل این خریدها ، به ویژه از مهدی طارمی و اوانیلسون تعریف و تمجید کرده و آن ها را خریدهای بسیار خوبی برای پورتو دانست:" اف سی پورتو سرمایه گذاری کمی انجام داد چون آن ها  تحت نظر یوفا (به خاطر فیرپلی مالی) قراردارند اما با اینحال آن ها بسیار خوب و هوشمندانه بازیکن جذب کرده اند."


ژوزه همچنین گفت:" خیلی ها حواسشان پرت بود اما پورتو بازیکنان خوبی استخدام کرد." او به بنفیکا کنایه می زند که سرمایه گذاری بسیار زیادی در بازار نقل و انتقالات انجام داد اما در جذب مهدی طارمی ناکام بود و  او به پورتو رفت. بازیکن سابق ریوآوه در زمان مربیگری برونو لاژ و جانشینی برونو ژسوس باعث شد تا این بازیکن از لیست بنفیکا خارج شود.
نقل و انتقالات فوتبال پرتغال در 5 اکتبر به پایان می رسد و هنوز تغییرات در تیم ها ادامه دارد. در مورد پورتو با توجه به اهمیت مهاجم در تیم سرجیو کونسیسائو ، اکنون بزرگترین نگرانی این تیم آینده الکس تلس برزیلی است که قراردادش را تمدید نکرده است. مارگا، سرجیو الیویرا و اوتویو دیگر بازیکنانی هستند که قراردادشان به پایان نزدیک است.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.