حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1715794/57 زمان: 10:58   1399/08/06 بازدید: 4,860

مس رفسنجان و محمد ربیعی؛ آسانسور یک‌طرفه؟

محمد ربیعی سرمربی تیم مس رفسنجان یکی از مربیان جوان لیگ برتر است که در لیگ‌های پایین‌تر سابقه فعالیت دارد. 

به گزارش "ورزش سه" ، دو پیروزی سه بر صفر در دیدارهای دوستانه، نشان داد که مس رفسنجان را نمی‌توان یک تیم دست و پا بسته برای لیگ بیستم در نظر گرفت. مسی‌ها پس از صعود به رقابت‌های لیگ برتر دست به نیمکت خود نزدند تا محمد ربیعی یکی از جوان‌ترین مربیان لیگ برتر نام گیرد. او فصل پیش توانست مس رفسنجان را با اقتدار قهرمان مسابقات لیگ دسته اول کند.


نکته جالب در خصوص ربیعی این است که او با سایپا مهر کرج قهرمان رقابت‌های لیگ دسته سوم شد و این تیم را به رقابت‌های بالاتر آورد. او سپس دو بار در لیگ دسته دوم موفق شد تیم‌های تحت هدایتش را به لیگ بالاتر سوق دهد. در ابتدا این البدر بندرگنگ بود که در لیگ 92-91 توانست با محمد ربیعی به لیگ دسته اول صعود کند و درست یکسال بعد، شهرداری اردبیل هم با محمد ربیعی به رقابت های دسته اول صعود کرد تا پس از آن این مربی جوان در بین مربیان فوتبال ایران و لیگ‌های پایین‌تر برای خود نامی دست و پا کند. 

 

5 سال بعد از این اتفاقات او در لیگ دسته اول تیم‌های مختلفی را هدایت کرد که با آنها توفیق صعود به رقابت‌های لیگ برتر را پیدا نکرد و در نهایت در فصل گذشته به تیم مس رفسنجان نقل مکان کرد. ربیعی در این تیم در حضور رقبایی هم‌چون مس کرمان و مجتبی حسینی توانست جواز حضور در رقابت های لیگ برتر را کسب کند تا یکی از معدود مربیانی در تاریخ لیگ برتر نام گیرد که سابقه حضور در در 4 سطح اول فوتبال ایران را در کارنامه دارد. 


ربیعی در بازی‌های پیش فصل نشان داد تیمش در رقابت‌های لیگ چندان دست و پا بسته نخواهد بود و شاید یکی از سورپرایز‌های لیگ برتر او و تیم رفسنجانی باشد. 
با استراتژی و مدل پیشرفت ربیعی، هدف احتمالی بعدی او باید صعود به رقابت‌های آسیایی باشد، اگرچه شرایط رقابت‌های لیگ برتر با لیگ‌های پایین‌تر متفاوت است و باید منتظر ماند و دید این مربی در رقابت‌های سطح اول فوتبال ایران هم ‌می‌تواند ماندگار شود یا خیر؟

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.