کد خبر : 1724609 | 21 آذر 1399 ساعت 01:23 | 280.7K بازدید | 44 دیدگاه

ستاره‌های مورینیو فرصت‌طلب بودند؛

شب رویایی بیرانوند مقابل تاتنهام خراب شد

دروازه‌بان ایرانی آنتورپ با وجود نمایش درخشان برابر تاتنهام دو گل دریافت کرد.

شب رویایی بیرانوند مقابل تاتنهام خراب شد

به گزارش "ورزش سه"، رقابت‌های هفته ششم و پایانی دور گروهی لیگ اروپا پنج‌شنبه شب پیگیری شد که در یکی از آنها، تیم رویال آنتورپ در حالی که علیرضا بیرانوند را برای نخستین بار در ترکیب داشت، از ساعت ۲۳:۳۰ در لندن مهمان تیم تاتنهام انگلیس بود.

 

1552320

 

اولین عکس تیمی بیرانوند با آنتورپ در ورزشگاه تاتنهام ثبت شد؛ او پس از پیوستن به باشگاه بلژیکی در هیچ مسابقه رسمی به میدان نرفته بود

 

شاگردان ژوزه مورینیو بازی را هجومی آغاز کردند و روی ارسال‌ها و شوت‌های زمینی خطرناک ظاهر شدند که در برخی صحنه‌ها هم مدافعان آنتورپ در دفع توپ‌ها موفق بودند.

 

اولین موقعیت جدی آنتورپ در دقیقه ۳۳ اتفاق افتاد که شوت کریستین بناونته به تور کنار دروازه تاتنهام برخورد کرد و تبدیل به گل نشد.

 

یک دقیقه پس از این موقعیت، حملات تاتنهام شروع شد و شاگردان مورینیو بازی را در دست گرفتند، اما در دقیقه ۳۴ شوت روی پای لوسلسو از پشت محوطه جریمه را بیرانوند با واکنش خوبی دفع کرد.

 

در دقیقه ۳۷ تاتنهام حمله خطرناکی از سمت راست زمین روی حرکت گرت بیل به وجود آورد که پاس در عرض این ستاره بلژیکی به مقابل دروازه خالی آنتورپ را بیرانوند دوباره با کف دست دفع کرد.

 

1552328

 

کارلوس وینیسیوس که جانشین هری کین در خط حمله تاتنهام شده بود، در دقیقه ۴۳ موقعیت خوبی روی پاس در عمق لوکاس مورا به دست آورد که شوت او در موقعیت تک به تک با واکنش عالی دروازه‌بان ایرانی آنتورپ دور شد و نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید.

 

بیرانوند که یک بار در دقیقه ۱۱ یک بار لوکاس مورا را دریبل زده بود، در دقیقه ۵۰ هم این کار را کرد و به مدافع هم‌دست خود پاس داد.

 

قفل دروازه بیرانوند در دقیقه ۵۷ شکست و با وجود اینکه او ضربه ایستگاهی تماشایی گرت بیل به کنج دروازه را به زیبایی بیرون کشید، اما در ریباند کارلوس وینیسیوس به راحتی گل اول را برای تاتنهام به ثمر رساند.

 

1552321

 

وینیسیوس پس از یک بار ناکامی در باز کردن دروازه بیرانوند در نیمه اول، روی ریباند ضربه ایستگاهی بیل توانست گل اول تاتنهام را بزند

 

بلافاصله پس از این گل مورینیو تغییراتی در ترکیب تیمش به وجود آورد و سون هیونگ مین را جانشین بیل کرد که این ستاره کره‌ای لحظاتی پس از ورودش به زمین دو خطر جدی روی دروازه آنتورپ داشت.

 

در دقیقه ۶۷ شوت راه دور سون را بیرانوند در دو مرحله جمع کرد و ثانیه‌هایی بعد هم ضربه محکم پای چپ این ستاره کره‌ای پس از پا عوض کردن‌های متوالی را دروازه‌بان ایرانی آنتورپ با واکنش عالی به کرنر فرستاد.

 

1552325

 

بدون تردید نمایش بیرانوند مقابل تاتنهام با وجود دریافت دو گل، موجب می‌شود تا سرمربی آنتورپ در بازی‌های آینده فرصت بیشتری به او بدهد

 

هری کین از دقیقه ۵۹ به ترکیب تاتنهام اضافه شد تا خط حمله این تیم زهردارتر شود، اما ضربه سر او در دقیقه ۶۸ روی توپ ارسالی ازکرنر با فاصله کمی از کنار دروازه آنتورپ به اوت رفت.

 

1552327

 

برگوین تعویضی در دقیقه ۶۹ از پشت محوطه جریمه شوت زد که ضربه او در اختیار بیرانوند قرار گرفت ولی لحظاتی بعد گل دوم تاتنهام روی یک کار تیمی به ثمر رسید.

 

شاگردان مورینیو در دقیقه ۷۱ با پاس‌های متوالی به محوطه جریمه آنتورپ نزدیک شدند که پاس در عمق هری کین را لوسلسو با شوت زمینی از کنار پای بیرانوند عبور داد و تبدیل به گل کرد.

 

1552324

 

لوسلسو بعد از ناکامی در گلزنی با شوت از راه دور، با یک ضربه بیرون پای تماشایی دروازه بیرانوند را برای زدن گل دوم تاتنهام باز کرد

 

بازی پس از گل دوم تاتنهام موقعیت خطرناک چندانی به غیر از دو شوت راه دور توسط بناونته و هری کین نداشت تا این دیدار با برتری ۲ بر صفر تاتنهام مقابل رویال آنتورپ به اتمام برسد.

 

1552322

 

بیرانوند در بازی برابر تاتنهام ۸ سیو موفق داشت و با کسب نمره ۸.۱، بهترین بازیکن تیم خود از نگاه سوفااسکور انتخاب شد

 

عملکرد علیرضا بیرانوند مقابل تیم تاتنهام

 

 

1552326

 

شاگردان مورینیو با این برد ۱۳ امتیازی شدند و با یک امتیاز بیشتر نسبت به آنتورپ، به‌عنوان صدرنشین گروه J به مرحله حذفی لیگ اروپا صعود کردند

دیدگاه‌ها