کد خبر: 1732078/1 زمان: 11:37   1399/10/29 بازدید: 1,631

علی‌نژاد: اولویت ورزش قهرمانی ما کشتی است

معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش گفت: با صدای بلند می‌گویم اولویت ورزش قهرمانی ما کشتی است.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، مهدی علی‌نژاد در جلسه رونمایی از سند راهبردی کشتی گفت: در حال سپری کردن سال پایانی برنامه ششم هستیم و سال 1401 برنامه هفتم شروع می‌شود. 30 سال است نگاه برنامه‌ای دنبال و در فدراسیون‌های ورزشی نیز برنامه‌های 4 ساله پیاده می‌شود. اینکه فدراسیون کشتی برنامه 8 ساله نوشته، اتفاق خوبی است و هدف‌گذاری نیز دقیق و درست است که نشان می‌دهد کار کارشناسی صورت گرفته است. این سند استانداردهای یک برنامه راهبردی را رعایت کرده است.
 

وی افزود: اگر چشم‌انداز و برنامه نداشته باشیم، به روزمرگی می‌افتیم و هیچ‌وقت نمی‌توان شما را سنجش کرد، چرا که نقشه راهی نیست که بدانیم آیا انحرافی بوده یا خیر. سازمانی که بخواهد کار رو به صورت روزمرگی جلو ببرد، به برنامه تن نمی‌دهد. نباید سند پس از زمانی فراموش و روی طاقچه گذاشته شود. خیلی برنامه‌ها در کشور نوشته شده، اما اجرایی نشده است. حتماً علیرضا دبیر و همکاران‌شان با عزمی که دارند، به این موارد توجه جدی دارند.

 

علی‌نژاد یادآور شد: فدراسیون کشتی وظیفه سنگینی در بحث  قهرمانی و حتی فرهنگی دارد. روزی قهرمان جهان و المپیک بودیم، اما امروز افت کردیم و این توانایی را داریم که به جایگاه سابق برسیم. دبیر درست می‌گوید که برند کشتی افت کرده است. رشته دیگری مثل فوتبال اقتصاد بهتری دارد، چون از برند بهتری در کشور بهره می‌برد. این برنامه به ارتقای برند کشتی کمک می‌کند و آثار اقتصادی برای کشتی‌گیران خواهد داشت.

 

وی ادامه داد: دبیر یک تنه ایستاد و لیگ را در این شرایط سخت برگزار کرد. امیدوارم کشتی به جایگاه شایسته‌ای که دارد، برسد. متناسب با این شرایط، این ساختار طراحی شده می‌تواند کشتی ایران را به اهداف خود برساند و شاید این برنامه 8 ساله در پایان مدیریت 4 ساله دبیر به بخش قابل توجهی از اهدافش برسد. فدراسیون کشتی انصافا یک فدراسیون پرکار است. وزارت ورزش در کنار فدراسیون کشتی است. با صدای بلند می‌گویم اولویت ورزش قهرمانی ما کشتی است. وقتی پرچم کشور بالا می‌رود و سرود ملی ما نواخته می‌شود و کشورهای قدرتمند پایین‌تر از ما می‌ایستند، کار بسیار بزرگی است.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.