کد خبر: 1733434/1 زمان: 08:18   1399/11/06 بازدید: 2,775

رئیس فدراسیون هندبال:

تبانی نه؛ برخی بازیکنان هماهنگی منفی داشتند

رئیس فدراسیون هندبال با اشاره به آرای کمیته انضباطی این فدراسیون در خصوص برخی مسابقات لیگ برتر و دسته یک گفت که تبانی در این رقابت‌ها رخ نداده است.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، علیرضا پاکدل با اشاره به تصمیم کمیته انضباطی فدراسیون هندبال در خصوص دیدار تیم‌های سپاهان و فرازبام خائیز دهدشت اظهار داشت: شائبه تبانی در ابن دیدار مطرح شد اما در کلیت کار به این نتیجه نرسیدیم و به قول معروف شاهد هماهنگی منفی بین برخی بازیکنان دو تیم بودیم.  ساعت‌ها جلسه داشتیم و چندین جلسه کمیته انضباطی برگزار و فیلم بازی دیده شد. نظرات کارشناسان مطرح و جمع‌آوری و در نهایت آرای کمیته صادر شد.
 
 

* شاید قبلا هم این اتفاقات رخ داده بود

وی در خصوص اینکه نگرانی وجود دارد که فضای پاک هندبال  بار دیگر شاهد اینگونه اتفاقات باشد، عنوان کرد: شاید قبل از این هم این چنین اتفاقاتی در هندبال ما افتاده و کسی آنها را بررسی و رسیدگی نکرده باشد. تایید نمی‌کنم که این موارد قبلا نبوده است.  فدراسیون هندبال به این دلیل رسیدگی کرد که جلوی تکرار را بگیرد. قطعا یکی از موارد کلیدی و خط قرمز در هندبال مسائل مربوط به بازی جوانمردانه و اخلاق مداری است و اگر این بحث کمرنگ شود و از بین برود، چیزی از ورزش هندبال باقی نمی‌ماند.

 

* فضای هندبال ایران ناپاک‌ نیست

پاکدل یادآور شد: برخی می‌گفتند چرا رای کمیته انضباطی به سرعت اعلام نشد و پرونده یکی دو روزه به نتیجه نرسید. فدراسیون مقابل این صحبت‌ها ایستاد و با صبر و دقت تصمیم گرفت و این جرایم هم به همین خاطر در نظر گرفته شد. فضای هندبال ناپاک نیست و این رشته انسان‌های اخلاق مدار و جوانمردی دارد که کنار ما هستند. اگر قهرمان دنیا هم بشویم ولی اخلاق را ببازیم، این قهرمانی هیچ ارزشی ندارد.


* اعضای کمیته انضباطی با هیچ کس مشکلی ندارند

رئیس فدراسیون هندبال تصریح کرد: در این اتفاق ورود جدی کردیم و وقت گذاشتیم تا حقی ضایع نشود. اعضای کمیته انضباطی مشخص هستند و فقط فدراسیون تصمیم نمی‌گیرد. نمایندگان بازرسی و امور مشترک و معاونت حقوقی وزارت ورزش و جوانان و همچنین حراست فدراسیون هم عضو کمیته انضباطی هستند. از چند کارشناس حقوق بین‌الملل ورزش هم استفاده کردیم و چون به این نتیجه رسیدیم شاید حق زغال سنگ ضایع شده از هر گروه 4 تیم را به دور بعد فرستادیم.

وی در خصوص اینکه نام بازیکنان ملی‌پوش هم در رای کمیته انضباطی دیده می‌شود، گفت: هیچ کدام از افراد در کمیته انضباطی با کسی مشکل نداشتند و با بررسی دقیق موضوع، به این رای رسیدند. برای ما نام افراد فرقی ندارد.

 

* ماجرای رای کمیته انضباطی در خصوص لیگ دسته یک

پاکدل به دیگر حکم کمیته انضباطی در خصوص لیگ دسته یک اشاره کرد و گفت: با توجه به اعتراض تیم هندبال خرم آباد در خصوص بازی بین تیم‌های آروین مهر شهرکرد و خاتم یزد از سری مسابقات لیگ دسته اول کشور در بخش آقایان، پس از طرح موضوع در جلسه کمیته انضباطی، قضیه تبانی محرز نشد ولی با توجه به کم کاری تیم خاتم یزد که بازیکنان اصلی این تیم در روزهای پایانی مسابقات اردوی تیم را ترک کرده بودند و در این راستا حق تیم هندبال خرم آباد تضییع شده بود، کمیته انضباطی با بررسی همه جوانب مجوز صعود تیم هندبال خرم آباد را به همراه دیگر تیم‌های صعودکننده در گروه خود، پدافند تهران و آروین مهر شهرکرد را صادر کرد. در مجموع همه ما تلاش می‌کنیم سلامت و روحیه جوانمردی در هندبال زنده بماند.

 

* گزینه‌ای برای هدایت تیم‌ جوانان دختر معرفی نشده است

وی در پاسخ به این سوال که آیا مسئولان باشگاه اشتادسازه مشهد در بحث مربی خارجی بانوان در رده جوانان گزینه‌ای را به فدراسیون معرفی کرده یا در خصوص آن مشورت گرفته‌اند، خاطرنشان کرد: بحث مربی خارجی تیم جوانان دختر را ما مطرح نکردیم خود باشگاه آن را عنوان کرد. تا این لحظه هیچ گزینه‌ای را برای اعمال نظر معرفی نکردند.

 

* دغدغه دریافت ویزا را داریم

پاکدل در ادامه به اردوهای تیم جوانان برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی مسابقات جهانی اشاره کرد و به تسنیم گفت: شنبه شب اردوی تیم جوانان تمام شد و در این مرحله با تیم‌های سپاهان و ذوب‌آهن بازی دوستانه داشتند.  بعد از پایان دور سوم لیگ برتر هندبال مردان دور جدید اردوی تیم جوانان آغاز می‌شود. تلاش می‌کنیم در این مدت تدارکات خوبی داشته باشند تا با آمادگی بیشتری در مسابقات بحرین شرکت کنند.

وی ادامه داد: دغدغه پاسپورت و ویزای بچه‌ها را برای حضور در بحرین داریم. همه تلاش خود را به کار می‌گیریم و در این مورد توان می‌گذاریم چون شرایط خاصی ایجاد شد. همه ذهنیت و برنامه ما بر میربانی کشورمان بود و تغییر میزبانی خیلی از برنامه‌ریزی‌های ما را تغییر دارد. تلاش می‌کنیم تا از این بحران عبور کنیم.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.