کد خبر : 1739781 | 06 اسفند 1399 ساعت 20:16 | 33.7K بازدید | 1 دیدگاه

بالاتر از ریگی و سه پرسپولیسی؛

آماری که نوراللهی را بهترین هافبک لیگ کرد (عکس)

احمد نوراللهی با رای مخاطبان "ورزش سه" به عنوان برترین هافبک تیم فصل اول لیگ برتر ایران انتخاب شد.

آماری که نوراللهی را بهترین هافبک لیگ کرد (عکس)

به گزارش ورزش سه، احمد نوراللهی ستاره خط هافبک سرخپوشان در نیم فصل اول لیگ برتر بوده است. بازیکنی که در سه پست مختلف برای قرمزها به میدان رفت و باوجود ناکامی در لیگ قهرمانان آسیا و همچنین دربی پایتخت، به فرم ایده آل خود بازگشت و با ثبت ۷ گل، برترین گلزن پرسپولیس و گلزن‌ترین هافبک لیگ برتر (به همراه ریکانی) لقب گرفت.

 

نوراللهی علاوه بر ۷ گل، دو پاس گل نیز داد تا در گلسازی نیز عملکرد مثبتی داشته باشد. او ۴۰ شوت (۸۱٪ در چارچوب) زد تا شوتزن‌ترین بازیکن تیمش لقب گیرد. او دقت پاس بالایی هم داشت و ۸ پاس کلیدی هم در طول نیم فصل ارسال کرد و با ثبت ۲۲ تکل و ۵۴ قطع توپ کارنامه خود در ۱۵ بازی را به اتمام رساند.

 

 

پس از نوراللهی که نیمی از رای ها را به خود اختصاص داد، نام مسعود ریگی هافبک تیم استقلال دیده می‌شود. ریگی ۸۸٪ پاس صحیح داشت و ۳۷ قطع توپ هم ثبت کرد.

 

 

در رتبه سوم، سیامک نعمتی حضور دارد که پس از کرونا متحول شده و یکی از بهترین بازیکنان پرسپولیس است. نعمتی ۱۱۶۱ دقیقه بازی کرد و روی چهار گل تاثیرگذار بود. او ۱۸ دریبل زد تا ۱۴ پاس کلیدی هم داد.

 

 

چهارمین هافبک برتر لیگ ایران نیز میلاد سرلک است. بازیکنی که در اولین فصل حضورش ۱۱۵۱ دقیقه به میدان رفت و روی سه گل نیز تاثیر گذاشت. دقت پاس او خیره کننده است و تعداد شوت ها نیز عدد بالایی را نشان می‌دهد.

 

 

نکته جالب این است که پنجمین هافبک برتر به انتخاب کاربران ورزش سه نیز یک پرسپولیسی یعنی کمال کامیابی نیاست. طالب ریکانی، سروش رفیعی، فرشاد احمدزاده، قائم اسلامی خواه، محمدرضا حسینی و میلاد جهانی هم دیگر بازیکنان این فهرست بودند.

 

 

 

دیدگاهها