کد خبر: 1741435/55 زمان: 21:20   1399/12/14 بازدید: 100,777

مدیر فنی اما سوت به دست؛

کادرفنی جدید استقلال؛ فراز در نقش آقا صمد (عکس)

سرمربی باتجربه فوتبال ایران حالا در نقشی متفاوت به دنبال کسب تجربه است، نقشی که پیش از این کمالوند هیچگاه آن را تجربه نکرده است.

به گزارش "ورزش سه" کلیدواژه «مدیرفنی» در سال‌های گذشته در فوتبال ایران تقریبا به دست فراموشی سپرده شده بود و معدود تیم‌هایی از این سمت در ساختار باشگاهی خود استفاده می‌کردند، جایگاهی که در باشگاه‌های معتبر دنیا بسیار حائز اهمیت است و نقش کلیدی در موفقیت تیم‌ها دارد؛ بدون‌شک مثال بارز در این زمینه باشگاه بایرن مونیخ بوده که در قامت مدیرفنی چهره موفق و نام‌آشنایی چون اولی هوینس مشغول به فعالیت است.

 

 

اما اتفاق جالب این‌که پس از مدت‌ها در لیگ بیستم، تیم فوتبال استقلال دو مدیرفنی را در یک فصل تجربه می‌کند؛ با شروع لیگ، محمود فکری در لیست اعضای کادرفنی خود نام عبدالصمد مرفاوی سرمربی باتجربه و سابق استقلال را در کسوت «مدیرفنی» اعلام کرده بود و مرفاوی نیز در تمرینات استقلال نقش پررنگی را ایفا می‌کرد و در گوشه زمین هم در کنار فکری، یاری‌رسان بود.

 

حالا با جدایی فکری و آمدن مجیدی، سرمربی جوان استقلال هم این جایگاه را در ساختار فنی آبی‌ها با حضور یک چهره باتجربه پر کرده است؛ به درخواست فرهاد مجیدی، فراز کمالوند که در کسوت سرمربی در فوتبال ایران سال‌هاست فعالیت دارد، از این پس در باشگاه استقلال به عنوان «مدیرفنی» کار خود را دنبال می‌کند.

 

 

کمالوند امروز و در اولین جلسه تمرینی استقلال با کادرفنی جدید، به مانند صمد مرفاوی در روزهای گذشته به میانه زمین آمد و مسائل تمرینی آبی‌ها را زیرنظر داشت و با سوت خود بارها تمرین متوقف کرده و نکات تاکتیکی را به بازیکنان گوشزد کرد؛ در ابتدای لیگ، ترکیب مرفاوی-فکری چندان برای استقلال موفقیت‌آمیز نبود و حالا باید دید از ترکیب تفکرات کمالوند-مجیدی چه نتیجه‌ای برای استقلال به ارمغان خواهد آمد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.