کد خبر: 1741634/50 زمان: 22:27   1399/12/15 بازدید: 33,347

کروس قربانی آزار در شبکه های اجتماعی؛

کروس: من از نظر خیلی‌ها نازی بودم؛ بلوند و چشم آبی

تونی کروس، هافبک رئال مادرید، فاش کرده که پس از اختلاف نظرش با مسوت اوزیل، خیلی از مردم او را نازی خطاب کرده اند.

به گزارش "ورزش سه"، تونی کروس انتقاداتی درباره شیوه خداحافظی مسوت اوزیل از تیم ملی آلمان و اعلام بازنشستگی این ستاره ترک تبار داشت. اوزیل از نژادپرستی و بی احترامی در رختکن تیم ملی آلمان و فدراسیون فوتبال آلمان به عنوان دو دلیل بازنشستگی از تیم ملی نام برده بود، موضوعاتی که کروس در آن زمان رد کرده بود.

 

 

تونی کروس گفت: "پس از جام جهانی 2018من گفتم که نحوه خداحافظی مسوت اوزیل از تیم ملی آلمان را دوست نداشتم و بعد به همین دلیل خیلی از مردم من را نازی خطاب کردند!"

کروس این صحبت ها را در حضور فرانک والتر اشتاین‌مایر، رییس جمهور آلمان، و در مراسمی که برای مبارزه با آزار و قلدری مجازی ترتیب داده شده بود، بر زبان آورد.

کروس ادامه داد: "موهای بلوند، چشم های آبی، برای خیلی از مردم همین مدرک کافی بر نازی بودن من بود. من توانستم که با این آزارها کنار بیایم و از این موضوع عبور کنم. هر کسی می تواند پشت یک اکانت ناشناس پنهان شود و تقریبا بدون هیچ عواقبی به بقیه توهین کند."

 

هافبک رئال مادرید در مورد خشونتی که در بعضی از پیام های دریافتی اش وجود داشت، گفت: "آنها کاملا در بعد دیگری بودند."

 

 

رییس جمهور آلمان نیز در این باره صحبت کرد و درباره راه های پیشگیری از آزار مجازی گفت: "یکی از راه ها از طریق سیاست و احتمالا قانونگذاری است. راه دوم مسئولیتی است که بر دوش شبکه های اجتماعی است و سومین راه هم احساس مسئولیت کاربران این شبکه ها است."

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.