کد خبر: 1747643/47 زمان: 14:41   1400/01/18 بازدید: 24,147

خوشه طلایی و شاهین چه می‌کنند؟

نگرانی پرسپولیس و سپاهان از بندرعامری و ساوه!

تیم پرسپولیس پس از لیگ قهرمانان آسیا یک بازی سخت به میزبانی تیم شاهین بندرعامری در بوشهر خواهد داشت و سپاهان نیز به مصاف خوشه طلایی می‌رود.

 

به گزارش "ورزش سه"، روز گذشته قرعه کشی جام حذفی در حالی برگزار شد که بر اساس آن پرسپولیس باید در مقابل شاهین قرار بگیرد. تیمی بوشهری که متعلق به روستای بندرعامری که از توابع تنگستان است و مردم آن از طریق ماهیگیری از خلیج فارس امرار معاش می‌کنند. شاهین بندرعامری تنها تیم روستایی فوتبال ایران محسوب می‌شود که توانسته به لیگ دو برسد اما باوجود این موفقیت، هنوز از استادیوم مطلوبی برخوردار نیست.

 

نماینده بندرعامری حتی در سال 1391 با تیم امیدش به همراه پرسپولیس و تراکتور به لیگ برتر نیز صعود کرد اما به خاطر نداشتن امکانات لازم، نتوانست در سطح اول فوتبال پایه ایران قرار بگیرد. اما در ادامه تیم بزرگسالان شاهین بندرعامری با قهرمانی در لیگ استانی به لیگ دسته سوم صعود کرد و فصل پیش نیز راهی لیگ دسته دوم شد.

شاهین بندرعامری که چهل و پنجمین سال تاسیسش را آغاز کرده، بازی های خود را در استادیوم «شهدای دانش آموز اهرم» برگزار می‌کند. ورزشگاه بسیار کوچک که از چمن نامطلوبی بهره می‌برد و حتی سال پیش درباره تائید آن برای برگزاری بازی های لیگ دو نیز تردیدهای جدی وجود داشت. در اسفند ماه سال پیش مسئولان استانی وعده بهبود چمن ورزشگاه را دادند و حتی خداداد افشاریان عضو فدراسیون فوتبال برای بازدید از ورزشگاه به تنگستان سفر کرد اما هنوز اتفاق جدیدی درباره استادیوم رخ نداده است؛ موضوعی که باعث نگرانی پرسپولیسی ها نیز خواهد شد.

 

 

علاوه بر چمن ورزشگاه، استادیوم شهدای اهرم امکانات لازم جهت برگزاری یک بازی در این سطح را ندارد و به خصوص در شرایط کرونایی، شاید امکان میزبانی از تیم پرسپولیس را نداشته باشد. بنابراین قرمزها احتمالا انتظار خواهند داشت که بازی به مرکز استان بوشهر منتقل شود. پرسپولیسی‌ها احتمالا در شرایطی به مصاف شاهین بندرعامری خواهند رفت که در کوران مسابقات خواهند بود و باید به مصاف استقلال، سپاهان و... بروند و احتمالا یحیی گل‌محمدی نگران مصدومیت بازیکنانش در این ورزشگاه خواهد بود.

 

البته بازیکنان این تیم قدیمی که با بیشترین میزان مشکل توانسته اند پیشرفت کنند و به عنوان تنها تیم روستایی به لیگ دو برسند و به عنوان تنها تیم لیگ دویی به جمع هشت تیم برتر جام حذفی صعود کنند، امیدوارند که دیدار با پرسپولیس بهانه ای باشد برای این که وضعیت استادیومشان بهبود پیدا کند؛ مسئولان استانی بوشهر حدود یک ماه برای این کار فرصت خواهند داشت و باید دید که چه خواهند کرد.

 

 

این نگرانی کم و بیش برای تیم های دیگری که با نمایندگان لیگ یکی روبرو شده‌اند نیز وجود خواهد داشت. سپاهان در حالی باید به مصاف خوشه طلایی ساوه برود که نماینده استان مرکزی ورزشگاه موجه برای برگزاری بازی های لیگ یک نیز ندارد و در یک سال گذشته هم اتفاق جدیدی در ساوه برای ورزشگاه اختصاصی خوشه طلایی رخ نداده است. بنابراین احتمال دارد که بازی این تیم با سپاهان به ورزشگاه کارگران تهران منتقل شود.

صنعت نفت و فولاد اما در شرایطی به مصاف حریفان جام حذفی می‌روند که خیبر خرم آباد و قشقایی شیراز از نظر چمن ورزشگاه و امکانات، شرایط بهتری قرار دارند و بدون مشکل به مصاف حریفان لیگ برتری می‌روند؛ هرچند که باید دید در زمینه رعایت پروتکل ها این دو تیم لیگ یکی چه می‌کنند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.