کد خبر: 1749214/58 زمان: 21:34   1400/01/25 بازدید: 117,840

شاگردان خطیبی مقابل یکه‌تازی ازبک‌ها؛

پاختاکور 3- تراکتور 3؛ امتیاز مهم در بازی تماشایی

دیدار تیم های تراکتور و پاختاکور در گام اول مرحله گروهی با تساوی پر گل سه بر سه به پایان رسید.

به گزارش ورزش سه؛ تراکتور بعد از چند سال دوری از لیگ قهرمانان آسیا، با کسب عنوان قهرمانی جام حذفی فوتبال ایران در فصل گذشته، جواز حضور دوباره در این رقابت ها را کسب کرد. این تیم در گروه B با تیم های شارجه امارات، پاختاکور ازبکستان و نیروی هوایی عراق همگروه است و امشب اولین بازی خود را مقابل نماینده ازبکستان برگزار کرد، تیمی که با 5 برد از 5 بازی در صدر جدول لیگ ازبکستان قرار دارد. این دیدار جذاب و دیدنی با تساوی سه بر سه دو تیم همراه بود تا پاختاکور بعد از 12 بازی بدون باخت و تساوی، اولین نتیجه غیر از برد خود را کسب کند.

 

شب اول مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا (گروه B)
 چهارشنبه؛ 25/01/22؛ ساعت 19:30
ورزشگاه: ورزشگاه شهر شارجه/ بدون تماشاگر


ترکیب تراکتور:


محمدرضا اخباری
 محمدرضا خانزاده
 هادی محمدی
میلاد فخرالدینی
میثم تیموری
اکبر ایمانی (حمید بوحمدان 79)
پیمان بابایی (سعید واسعی 76)
 سامان نریمان جهان
مهدی تیکدری
اشکان دژاگه (محمد قادری 79)
محمد عباس‌زاده (امین اسدی 87)


سرمربی: رسول خطیبی (ایران)

 

پاختاکور:


کواتف
سیفیف 
ایگور کریمتس
اسماعیلوف
علی جانوف (یولداشف 58)
سوبیرخوجائف
اسموعیلوف
رشیدف (موخیدینف 70)
دیگو چران
تورگونبف (ارکینف 58)
 دردیوک


سرمربی: پیتر هوییسترا (هلند)

 

 

کارت زرد:

 

محمد خانزاده 23

میثم تیموری 82

اشکان دژاگه 78

محمد قادری (5+90)

ایگور کریمتس 84

 

شرح گل:

 

تراکتور 1- پاختاکور 0 (اشکان دژاگه - پنالتی 52): شوت پیمان بابایی در داخل محوطه جریمه به دست اسماعیل اف برخورد کرد که داور آن را پنالتی اعلام کرد. پشت این ضربه اشکان دژاگه ایستاد و به راحتی توپ را برخلاف جهت حرکت دروازه بان به گل تبدیل کرد.

 

تراکتور 2- پاختاکور 0 (محمد عباس زاده 56): محمد عباس زاده با پیمودن یک مسیر 30 متری با دروازه بان تک به تک شد؛ شوت روی پای او در حالی که دروازه بان کاملا تسلیم شده بود در سه کنج دروازه پاختاکور چای گرفت.

 

تراکتور 2 - پاختاکور 1 (چران 69): چران با یک حرکت در عرض دیگر روی خط محوطه جریمه، خود را در موقعیت شوت زنی قرار داد؛ او در بهترین زمان ممکن به توپ ضربه زد و شوت کات دارش به زیبایی در گوشه دروازه تراکتور جای گرفت.

 

تراکتور 2- تراکتور 2 (موخیدینف 75): یک شلیک سنگین و کات دار از پشت محوطه جریمه توسط موخیدینف، جای عکس العمل را برای اخباری باقی نگذاشت و دروازه تراکتور برای بار دوم باز شد.

 

تراکتور 2 - پاختاکور 3 (اریکینف): روی تعارف عجیب  مدافعان تراکتور، اریکنیف در موقعت تک به تک با اخبار قرار گرفته و موفق به باز کردن دروازه تراکتور برای سومین بار در این دیدار شد.

 

تراکتور 3- پاختاکور 3 (محمد عباس زاده - پنالتی 85): یک فرار دیدنی از عباس زاده و عبور از تله آفساید پاختاکوری ها، او را در موقعیت تک به تک قرار داد اما مدافع حریف، با یک خطای شدید مهاجم تراکتور را سرنگون کرد. داور این صحنه را پنالتی تشخیص داد. خود عباس زاده پشت توپ ایستاد و آن را به گل سوم تیمش تبدیل کرد.

 

 

شرح بازی:


نیمه اول: تراکتور بازی را بهتر از حریف آغاز کرد اما چند اشتباه فردی از سوی بازیکنان این تیم، پانزده دقیقه پرفشاری را برای این تیم به همراه داشت. رفته رفته بازیکنان باتجربه تراکتور از این فشار کاسته و بازی را به تعادل کشاندند و روی دو پرتاب بلند عباس زاده، تراکتور اولین موقعیت های خود را روی دروازه پاختاکور ایجاد کرد. بعد از این موقعیت ها شاهد افت شدید جریان بازی بودیم تا اینکه دو تیم در 15 دقیقه پایانی نیمه، دو تیم بازی زیباتری را ارائه کردند که موقعیت گل هایی هم به همراه داشت. این موقعیت ها هم البته حاصلی در پی نداشت و دو تیم با تساوی بدون گل راهی رختکن شدند.

 

 

 تراکتور نیمه دوم را بهتر از حریف آغاز کرد. این عمکرد غافلگیر کننده تراکتور دو گل در 15 دقیقه ابتدایی به همراه داشت. شاگردان خطیبی که در آستانه یک برد شیرین قرار گرفته بودند توسط حریف غافلگیر شدند. پاختاکور با چند تغییر به موقع جریان بازی را تغییر داد و موفق شد بازی را به تساوی بکشاند. پاختاکور در ادامه کار گل سوم را هم زد تا یک کامبک رویایی را رقم زده باشد اما تراکتوری ها موفق شدند در پنج دقیقه پایانی بازی، گل تساوی را بزنند تا کار با نتیجه سه بر سه به پایان برسد.

 

لحظات حساس:

 

دقیقه 8: اکبر ایمانی با یک حرکت خطرناک در داخل محوطه جریمه سعی در مشایعت توپ برای عبور از خط عرضی بود اما رشیدف از پشت به اون نزدیک شده و توپ را ربود؛ موقعیت تک به تک حاصل از این اشتباه را محمدرضا اخباری با عکس العملی مناسب مهار کرد.

دقیقه 14: یک پاس عمقی بلند به پشت دفاع تراکتور می رفت دردیوک را در موقعیت تک به تک قرار دهد اما اخباری با خروج موفق خود مانع از شوتزنی بازیکن حریف شد.

دقیقه 15: دردیوک در سمت راست محوطه جریمه تراکتور صاحب توپ شد و با شوتی زمینی از زاویه بسته دروازه اخباری را هدف گرفت اما دروازه بان تراکتور به خوبی و با پا توپ او را مهار کرد.

دقیقه 17: سانتر زیبای رشیدف از سمت چپ را دردیوک با ضربه سر روانه دروازه تراکتور کرد که این ضربه با اختلاف از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 20: پرتاب بلند عباس زاده را محمدی با پشت سر به تیر دوم فرستاد؛ خانزاده که در این منطقه جایگیری کرده بود، با شوت روی پا دروازه را هدف گرفت اما شوت او از دقت کافی برای گل شدن برخوردار نبود.

دقیقه 22: پرتاب بلند دیگری از عباس زاده می رفت که برای تراکتور گل به همراه داشته باشد اما در شلوغی محوطه جریمه که همراه با برخورد خانزاده با دروازه بان حریف و مصدومیت او بود، داور، بازی را متوقف کرد.

دقیقه 35: ضربه سر دیگو چران با پشت سر روی ارسال ایستگاهی در دهانه دروازه به زمین خورد تا مهار آن دشوار شود اما اخباری با جهشی دیدنی و یک دستی توپ را راهی کرنر کرد.'

دقیقه 1+45: شوت ناگهانی پیمان بابایی بعد از برخورد به کاپیتان تیم پاختاکور تغییر مسیر داد تا کواتف را برای مهار آن با مشکل مواجه کند؛ دروازه بان پاختاکور اما با توجه به شدت پایین ضربه آن را در اختیار گرفت.

دقیقه 73: یولداشف روی دفع ناقص اخباری، با شوت روی پا دروازه تراکتور را هدف گرفت اما ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 90: محمد قادری از سمت راست وارد محوطه جریمه شد؛ شوت او از محوطه جریمه از دقت کافی برای ورود به دروازه برخوردار نبود.

دقیقه 1+90: شوت چران از پشت محوطه جریمه را اخباری با عکس العملی دیدنی راهی کرنر کرد.

 

 

در حاشیه:

 

* آخرین تقابل تراکتور و پاختاکور پیش از این دیدار را تراکتور با نتیجه دو بر صفر در سال 2016 به سود خود به پایان رسانده بود.

* بازگشت به ورزشگاهی که رسول خطیبی و مسعود شجاعی زمانی در آن بازی کرده اند باعث شده تا سرمربی و کاپیتان تراکتور با حس نوستالژیکی در این دیدار حضور یابند.

* تراکتوری ها با ترکیبی تهاجمی در این دیدار حضور یافته اند. حضور همزمان سامان نریمان جهان، پیمان بابایی و محمد عباس زاده نشان می دهد که رسول خطیبی به دنبال ارائه یک بازی هجومی و کسب برد در گام اول مسابقات است.

* در شبی که مسعود شجاعی نیمکت نشین است، اشکان دژاگه بازوبند کاپیتانی تراکتور را به بازو بسته است.

* روی خطای شدید چران روی اکبر ایمانی، میثم تیموری به سمت این بازیکن رفته و بابت خطایش لحظاتی با او به جر و بحث پرداخت که داور بازی خیلی زود با ورود به ماجرا از وخیم تر شدن اوضاع جلوگیری کرد.

* روی مهار دیدنی ضربه سر چران، محمدرضا اخباری دچار مصدومیت شد؛ مصدومتی که باعث توقف چند دقیقه ای بازی شد. دروازه بان تراکتور بعد از انجام مداوا شرایط بازی را پیدا کرد تا کار ادامه پیدا کند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.