کد خبر: 1750629/44 زمان: 15:35   1400/02/01 بازدید: 2,318

واکنش رییس فدراسیون پزشکی ورزشی به شایعات؛

هیح فردی خارج از فهرست المپیکی‌ها واکسینه نشد

رییس فدراسیون پزشکی ورزشی به برخی اخبار مبنی بر تزریق واکسن به برخی افراد، خارج از لیست ورزشکاران المپیکی واکنش نشان داد.

به گزارش "ورزش سه"، در روزهای اخیر روند واکسیناسیون کاروان المپیکی ایران آغاز شده و امروز هم کشتی گیران با مراجعه محل تعیین شده در ورزشگاه آزادی، دوز اول واکسن خود را دریافت کردند. در روزهای اخیر شایعه شده بود که برخی افراد خارج از لیست المپیکی ها در میان ورزشکاران واکسن دریافت کردند.


غلامرضا نوروزی، رییس فدراسیون پزشکی ورزشی در این باره گفت: سرپرست کاروان ایران فهرست را به وزارت ورزش و جوانان ارسال کرد و آنها به وزارت بهداشت و درمان؛ که براساس همان فهرست ورزشکاران و کادر فنی و افرادی که مرتبط با المپیک هستند با حضور نمایندگان وزارت بهداشت واکسینه شدند. هر فردی در جای خود با کد ملی خود، واکسن کرونا دریافت کرد و اینکه فردی نخواهد واکسن بزند یا نزده است تا فرد دیگری جای وی واکسن بزند، امکان پذیر نبوده و نیست. فدراسیون پزشکی ورزشی هم در این باره نظارت کامل دارد.


رییس فدراسیون پزشکی ورزشی در ادامه عنوان کرد: تنها ورزشکاران المپیکی که برای کسب سهمیه در ایران نبودند واکسن دریافت نکردند که امروز ملی‌پوشان کشتی واکسیناسیون خود را انجام خواهند داد و منتظر بازگشت وزنه‌برداران به ایران هستیم تا با دریافت واکسن کرونا دٌوز نخست واکسیناسیون المپیکی‌ها پایان یابد. مرحله دوم از این واکسن در اواخر اردیبهشت ماه به المپیکی‌ها تزریق می‌شود.


روز گذشته نیز رئیس کمیته ملی المپیک درباره اینکه چرا فهرست کسانی که واکسن کرونا را زده‌اند، منتشر نمی‌شود، توضیح داد: انتشار فهرست منوط به تصویب ستاد عالی بازی‌ها است، چون مباحث کلان کاروان‌ها در المپیک و سایر رویدادها در ستاد عالی ورزش تصمیم‌گیری و این موضوع در جلسه آتی مطرح می‌شود و اگر صلاح بدانند منتشر خواهد شد. ما برای انتشار منعی نمی‌بینیم.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.