کد خبر : 1753009 | 12 اردیبهشت 1400 ساعت 17:49 | 67.5K بازدید | 12 دیدگاه

برگی از تاریخ؛

ستاره های بزرگ تیم ملی در حال اقامه نماز (عکس)

تیم ملی 1984 ایران یکی از پر ستاره ترین تیم های تاریخ فوتبال ملی به حساب می آید. 

به گزارش "ورزش سه"، این تیمی، تیمی بود سرشار از ستاره های تکنیکی و جذاب که در نهایت با بدشانسی های عجیب و غریب به جای قهرمانی مسابقات جام ملتهای آسیا 1984 عنوان چهارمی را به خود اختصاص داد آن هم در شرایطی که به نظر می آمد تغییرات فنی تیم ملی و جایگزینی ناصر ابراهیمى به جای محمود یاوری نقش زیادی در این نتیجه داشته است. 

 

تیم ملی ایران در این مسابقات بازی های خود را توفانی و با پیروزی سه بر صفر مقابل امارات و دو بر صفر مقابل چین آغاز کرد اما بعد از کسب دو تساوی در مسابقه نیمه نهایی و در شرایطی که کاملا به عربستان مسلط بود در ثانیه های پایانی روی یک گل به خودی با این تیم به تساوی رسید تا در ضربات پنالتى مغلوب عربستانی ها شود. ایران در بازی رده بندی هم از کویت در ضربات پنالتی شکست خورد تا عنوانی بهتر از چهارم نداشته باشد در حالی که بهترین بازیکن این تورنمنت کسی جز ناصر محمدخانی، گوشه چپ استثنایی تیم ملی نبود. 

 

تصویر زیر تنی چند از بازیکنان  آن تیم را در حال اقامه نماز در کشور میزبان (سنگاپور) نشان می دهد.‏ به ترتیب ‏از راست مراغه‌چیان، ناصر ابراهیمی (سرمربی)، پنجعلی، چنگیز، درخشان، سلطانی، مختاری‌فر، شکورزاده، فتح‌آبادی، احدی، سنجری، طاحونی نفرات حاضر در این عکس هستند.

 

1597296

دیدگاهها