کد خبر : 1753537 | 15 اردیبهشت 1400 ساعت 16:27 | 166.9K بازدید | 34 دیدگاه

جزییات توقیف ساختمان فدراسیون و سه دانگ پرسپولیس

نود میلیارد تومان؛ سنگین‌ترین حکم تاریخ علیه فدراسیون

فدراسیون فوتبال در بازپرداخت مبلغ شرکت شستا و شکایت این شرکت، به 90 میلیارد تومان محکوم شده است!

نود میلیارد تومان؛ سنگین‌ترین حکم تاریخ علیه فدراسیون

 

به گزارش "ورزش سه"، عددی از سوی دادگاه بدوی برای بازپرداخت اصل بدهی درنظر گرفته شده ، رقم باورنکردنی 90 میلیارد تومان است که بدین وسیله هر یورو بیش از  40هزارتومان درنظر گرفته شده است.


این عدد درحالی در دادگاه محاسبه شده که فدراسیون برای تجدید نظر باید دو میلیارد تومان بودجه کنار می‌گذاشته که به دلیل نداشتن بودجه از تجدیدنظر خودداری کرده است!


ظاهرا بالارفتن عدد حکم به موضوع تاخیر در تامین تادیه نیز برمی‌گردد.


عددی که برای ساختمان فدراسیون در نظر گرفته شده 68 میلیارد و ساختمان پرسپولیس هم 45 میلیارد قیمت‌گذاری شده که نیم از آن به همراه ساختمان فدراسیون برای تامین این حکم سنگین درنظر گرفته شده است.


تنها امید فدراسیون فوتبال بعد از قطعی شدن حکم و ارسال پرونده به اجرای احکام به دخالت رییس قوه قضاییه یا دیوان عالی کشور برای برگرداندن آن است.


نکته اینکه در حال حاضر هریورو 25800 هزار تومان ارزش دارد و اگر با نرخ امروز فدراسیون بخواهد تمام مبلغ سرمربی تیم ملی را نقدا پرداخت کند این عدد به 50 میلیارد تومان خواهد رسید که 40 میلیارد تومان با حکم ارائه شده متفاوت است.

 

 


البته جرایم یا بدهکاری های مالیاتی یا چیزهایی مثل این در آن در نظر گرفته نشده است.


نکته دیگری که در این بین وجود دارد و باید به آن توجه بشود، دریافت نامه رفع تعهد ارزی از سوی فدراسیون فوتبال در زمان استقراض این پول از شرکت پتروشیمی فناوران است که فدراسیون امیدوار بود با توجه به این نامه مبلغ کمتری را به شستا بازپرداخت کند.


فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش قبلا ادعا کرده اند 27 میلیارد تومان به شرکت شستا پول داده اند که بنا به گفته صفی الله فغان پور معاون حقوقی فدراسیون فوتبال این مبلغ به فدراسیون عودت داده خواهد شد.

 

به این ترتیب هزینه کمتر از یکسال کار مارک ویلموتس با فدراسیون فوتبال ایران به عددی غیرقابل باور رسیده که با حکمی که در حال اجرا است، این عدد به حدود 4.5 میلیون یورو به نرخ امروز خواهد رسید که با توجه به روزهای حضور ویلموتس در فوتبال ایران و آنچه او به کشور ما ارائه داده، شاید این عدد او را تبدیل به گران ترین مربی تاریخ فوتبال در ازای دقایق و ساعات کاری کند.


این را هم در ذهن داشته باشید مارک ویلموتس روی دریافت 6 میلیون یوروی دیگر امیدوار به حکم فیفا است.  از سوی دیگر 2 میلیون یورو فدراسیون به او پرداخت کرده بود که در حال حاضر در حساب او بلاک شده و غیرقابل برداشت است که این هم از دیگر شگفتی های پرونده پیچیده و عجیب و غریب است.

 

دیدگاه‌ها