کد خبر: 1761476/1 زمان: 10:34   1400/03/24 بازدید: 16,973

در آستانه دیدار با شیلی؛

مسی: آرژانتین هرگز بیش از حد به من وابسته نبوده

در آستانه نخستین مسابقه آرژانتین در کوپا آمه‌ریکا، لیونل مسی، کاپیتان آلبی سلسته، در مصاحبه ای مفصل درباره گذشته و آینده تیم ملی کشورش صحبت کرده است.

به گزارش "ورزش سه"، لیونل مسی معتقد است که آرژانتین هرگز بیش از حد به او و گل هایش وابسته و متکی نبوده است. مسی می گوید که آلبی سلسته در حال حاضر و پیش از نخستین مسابقه در کوپا آمه‌ریکا در مسیر درستی قرار دارد.

مسی مدت ها است که یکی از بهترین بازیکنان جهان است اما علیرغم موفقیت باورنکردنی در سطح باشگاهی و شخصی، جام های بین المللی از چنگ او و آرژانتین گریخته اند.

کاپیتان آرژانتین این فرصت را خواهد داشت تا این تابستان بار دیگر در کوپا آمه‌ریکا برای رفع این ناکامی تلاش کند، اما پس از سال ها انتقاد مبنی بر اینکه آرژانتین بیش از حد به مسی تکیه دارد، او این موضوع را رد می کند.

 

 

مسی گفت: " در هیچ زمانی تیم ملی به من وابسته نبوده است. ما همیشه سعی کرده ایم که یک گروه قدرتمند داشته باشیم. همیشه گفته ایم که اگر تیم قدرتمندی نباشیم، پیروزی و دستیابی به اهداف‌مان دشوار خواهد بود.

فکر می کنم ما به عنوان یک گروه و تیم قدرتمند شدیم. بیشتر بازیکنان مدت‌ها است که با هم کار می کنند. ما قبلاً در کوپا آمه‌ریکا بازی کرده ایم، بنابراین تجربه ای که بازی در این رقابت ها به شما می دهد را داریم. ما هنوز در تمرینات هستیم و فکر می کنم در مسیر درستی قرار داریم.

این تورنمنت خاصی است، هر رقابتی که من با تیم ملی در آن بازی می کنم همیشه خاص است، خواه بازی دوستانه باشد، انتخابی، کوپا آمه‌ریکا، یا جام جهانی باشد... من هرگز تصور نمی کردم که این همه بازی انجام دهم. حتی به آن فکر هم نمی کردم. من فقط روز به روز زندگی کردم و سعی کردم همیشه حضور داشته باشم و همیشه بهترین تلاش خود را ارائه دهم."

 

 

آرژانتین روز دوشنبه و با دیدار با حریف دیرینه خود شیلی، که پیشتر مسی و یارانش را در فینال کوپا آمه‌ریکا در سال های 2015 و 2016 شکست داده است، رقابت های خود در کوپا آمه‌ریکا را آغاز خواهد کرد.

با وجود ساختار سهل و آسان کوپا در مرحله گروهی که تنها دو تیم از 10 تیم تورنمنت حذف خواهند شد، مسی معتقد است که شروع این رقابت ها به شکلی صحیح و قدرتمند، بسیار مهم است.

کاپیتان آرژانتین افزود: "ما به یک پیروزی مهم نیاز داریم. ما کارها را به خوبی انجام داده ایم، در حال رشد هستیم، اما باید در بازی اول پیروز شویم. مهم است که با سه امتیاز شروع کنید، این به شما آرامش خاطر برای آنچه در پیش است را خواهد داد.

می دانیم که این کار دشوار خواهد بود. دوباره باید برابر شیلی بازی کنیم. ما همدیگر را خیلی خوب می شناسیم و آنها رقیب سرسختی هستند."

 

 

کوپا آمه‌ریکا حتی پیش از آغاز نخستین بازی با جنجال و پیچیدگی همراه شد. به دلیل بروز ناآرامی های اجتماعی سیاسی در کلمبیا و شدت یافتن شیوع کرونا در آرژانتین، میزبانی این رقابت ها که قرار بود بین این دو کشور به صورت مشترک برگزار شود، به برزیل منتقل شد، هر چند که برزیل نیز در هفته های اخیر با افزایش شیوع کرونا دست به گریبان بوده است.

 

مسی می گوید که او نیز نگران مبتلا شدن به ویروس کرونا است اما معتقد است که کار زیادی از دست بازیکنان در این رابطه بر نمی آید.

مسی اضافه کرد: "همه ما در ریسک ابتلا به کرونا هستیم. در این باره نگرانیم، باید از خودمان مراقبت کنیم و هر کاری که به ما گفته اند را انجام دهیم.

ما با تیم های دیگر بازی خواهیم کرد و در این دیدار ها نیز ریسک آلودگی وجود دارد. ما هر کاری که ممکن است را می کنیم تا مطمئن شویم چنین اتفاقی نمی افتد، اما در بسیاری از مواقع این موضوع به ما و کارهایی که می کنیم، ربطی ندارد. به هر حال ممکن است اتفاق بیفتد."

 

 

مسی درباره این احتمال که در خاک برزیل کوپا آمه‌ریکا را ببرند، گفت: "خیلی عالی خواهد بود. من خوش شانس بودهام و توانسته ام در سطح باشگاهی به همه عناوین برسم و خیلی خوب خواهد بود اگر بتوانم با تیم ملی هم به قهرمانی برسم."

مسی همچنین درباره اوج رویاهایش به عنوان یک بازیکن برای تیم ملی آرژانتین گفت: "من چندین بار به کسب قهرمانی با تیم ملی بسیار نزدیک بودم. این اتفاق نیافتاد اما من همچنان به تلاشم ادامه خواهم داد. همیشه برای قهرمانی با آرژانتین خواهم جنگید.

به نظرم مسابقات کوپا در زمان خوبی برگزار می شوند. ما خیلی وقت بود که با هم تمرین نکرده بودیم و در ابتدا برای‌مان خیلی سخت بود. دو بازی خود در مقدماتی جام جهانی داشتیم.

اگر چه بازیکنان جدیدی به ما اضافه شده اند اما به نظرم ایده و روش بازی تیم ملی کاملا روشن است. فکر می کنم وقت آن رسیده که خودی نشان دهیم و کوپا آمه‌ریکا برای این کار فرصتی عالی است."

 

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.