کد خبر : 1761663 | 25 خرداد 1400 ساعت 10:25 | 5.5K بازدید | 0 دیدگاه

بردن عراق همیشه سخت بوده است

حقیقی: به دنبال کسب سهمیه و قهرمانی حذفی هستیم

علیرضا حقیقی بار دیگر به ترکیب اصلی گل گهر برگشت و در بازی دوستانه با پدیده در مشهد که با برتری دو بر صفر گل گهر همراه بود درون دروازه ی تیمش قرار گرفت. 

به گزارش "ورزش سه"، گل گهر با حضور در رده ی چهارم جدول رده بندی لیگ برتر و حضور در جام حذفی موقعیت خوبی برای دست یابی به موفقیت در این بازی ها دارد و البته این نیازمند عملکرد خوب همه ی بازیکنان در هفته های پایانی است. به همین بهانه دقایقی با سنگربان سابق تیم ملی در جام جهانی 2014 صحبت کردیم و که صحبت ها به بازی با عراق هم کشیده شود. مسابقه ای که پیش تر علیرضا حقیقی آنرا تجربه کرده است. 

 

*به نظر می رسد اردوی تیم گل گهر در مشهد مفید بود به این خاطر که دو پیروزی در برابر پدیده و ذوب آهن را تجربه کردید.
بله قطعا همین طور بود. جدا از تمرینات خوب دو بازی دوستانه خوب در برابر تیم های پدیده و ذوب آهن پشت سر گذاشتیم و آماده می شویم که دوباره بازی های لیگ برتر را از سر بگیریم. ما تا پایان بازی های لیگ برتر 7 بازی فینال گونه پیش رو داریم و تلاشمان این است که در 7 بازی باقی مانده به گونه ای بازی کنیم که در صورت امکان به رده های بالاتر جدول صعود کنیم. البته باید اذعان کنم در لبه ی تیغ قرار داریم. اگر در 7 بازی باقی مانده امتیاز از دست دهیم با توجه به رقبای خوبی که در جدول رده بندی داریم ممکن است موقعیت فعلی را از دست بدهیم اما در صورت عملکرد خوب دست کم این موقعیت حفظ می شود و حتی ممکن است باز هم در جدول رده بندی صعود داشته باشیم. در جام حذفی هم بازی به بازی پیش می رویم. در جام حذفی با تیم خوب آلومینیوم اراک مسابقه خواهیم داد. امیدواریم این تیم را شکست دهیم و یک گام دیگر به سوی جام قدم بر داریم. خب استراتژی همه ی تیم ها از حضور در جام حذفی کسب عنوان قهرمانی است و ما هم از این قاعده مستثنی نیستیم اما باید بازی به بازی جلو رویم. 

 

*در بازی با پدیده دوباره به ترکیب ثابت تیم برگشتی؛ شرایط خودت اینروزها چطور است؟ 
خب با توجه به تعطیلی لیگ برتر به خاطر بازی های تیم ملی که نزدیک به یک ماه بود و فرصت زیادی هم بود فرصتی ایجاد شد که از نو شروع کنم. هم از نظر آمادگی بدنی و هم از نظر روحی و روانی. نه تنها من بلکه همه ی اعضای تیم می خواهیم نگاه تازه ای به بازی ها داشته باشیم و گویی بازی ها قرار است به تازگی آغاز شود. امیدوارم در هفته های باقی مانده به گونه ای بازی کنیم که با نتایج خوب برای تیم همراه باشد. 

 

 

*قبلا بازی با تیم ملی عراق را تجربه کرده ای؛ چه پیش بینی از بازی امشب تیم ملی داری؟ 
بازی با عراق همیشه برای فوتبال ایران سخت بوده است و هر گاه هم این تیم را شکست دادیم به سختی پیروزی امان به دست آمده است. به این خاطر که عراقی ها محکم و دونده و به اصطلاح فوتبالی ها چرک فوتبال بازی می کنند  و تیمی نیستند که براحتی در زمین بازی تسلیم شوند. بر همین اساس می گویم تیم ملی امشب بازی سختی را پیش رو دارد اما نسبت به نتیجه این بازی به سود تیم ملی خوشبین هستم. آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم تیم ملی به عنوان تیم نخست گروه c به دور بعدی بازی ها صعود کند. 

 

*در هفته های باقی مانده لیگ برتر باید با تیم هایی چون استقلال و پرسپولیس بازی کنید؛ به نظر می رسد قرعه ی سختی پیش روی تیم گل گهر وجود دارد. 
در نیم فصل دوم همه ی بازی ها سخت است. به قول فوتبالی ها دروازه ها کوچک می شود. بله این دو بازی جز دیدارهای سخت ما به حساب می آیند و به جز این دو بازی 5 فینال دیگر پیش رو خواهیم داشت. خب برای تیمی که فصل گذشته به زحمت در بازی های لیگ برتر ماند و حضور در رده ی چهارم جدول بعد از یک فصل و نیم حضور جایگاه قانع کننده ای است اما این دلیلی نمی شود که این برای من کافی باشد. بدون شک اعضای کادر فنی و دیگر بچه ها هم همین طور فکر می کنند. ما همه ی تلاش خودرا بکار می گیریم که در 7 هفته پایانی ارایه گر بازی های خوبی در برابر حریفان باشیم و در صورت امکان به سهمیه ی حضور درلیگ قهرمانان دست پیدا کنیم و در جام حذفی نیز به عنوان قهرمانی دست پیدا کنیم. همان طور که اشاره کردم می خواهیم نگاه نویی به بازی ها داشته باشیم. شاید در برخی از دیدارها امتیازات حساسی را از دست داده باشیم اما به قولی مهم نیست که بازی ها را چطور شروع کرده ایم مهم این است که آنرا چطور به پایان ببریم.

دیدگاهها