کد خبر: 1762218/56 زمان: 12:18   1400/03/28 بازدید: 9,391

اطلاعیه استقلال درباره فرآیند خصوصی سازی

باشگاه استقلال در دومین بیانیه ای که طی ساعات اخیر صادر کرد، نسبت به اخباری درخصوص روند خصوصی سازی این تیم اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش "ورزش سه"، روز گذشته در فضای مجازی اخباری در مورد واگذاری باشگاه استقلال، شایعاتی درباره ورشکستگی و واگذاری این باشگاه به یک نهاد خاص منتشر شد و همین مسئله منجر به واکنش باشگاه گردید. رسانه رسمی آبی پوشان با انتشار این اطلاعیه، اخبار منتشره را تکذیب و درخصوص نحوه واگذاری باشگاه شفاف سازی کرد.


باشگاه استقلال صبح امروز با انتشار اطلاعیه ای نسبت به آنچه که "انتشار اخبار کذب در خصوص باشگاه استقلال که موجب نگرانی هواداران شده" نامیده شده است، اطلاعیه ای را صادر کرد و به اخبار و حواشی ایجاد شده واکنش نشان داد.


در متن این اطلاعیه آمده است: «با توجه به اینکه سرمایه ثبت شده باشگاه استقلال در فرایند اصلاح اساسنامه بیش از ۷۱۹ میلیارد تومان است و ارزش کارشناسی امروز باشگاه با توجه به املاک و دارایی‌ها و برند، حداقل دو برابر سرمایه ثبتی ارزش گذاری شده است، بنابراین وجود بدهی‌های احتمالی و قطعی که کمتر از ۵ درصد از ارزش کارشناسی امروز باشگاه است، بر اساس قانون تجارت، به هیچ وجه تهدید کننده موجودیت حقوقی و قانونی این باشگاه مردمی نیست.


مضاف بر اینکه واگذاری سهام از طریق بورس صرفا به هواداران عزیز که سرمایه اصلی این باشگاه هستند خواهد بود و هواداران محترم با خرید سهام استقلال نقش پررنگتری در تصمیمات آتی ایفا می‌کنند.


لازم به توضیح است که واگذاری سهام باشگاه استقلال از طریق سازمان خصوصی‌سازی و سازمان بورس و اوراق بهادار، با مصوبه هیات واگذاری و با رعایت تشریفات کامل قانونی صورت می‌گیرد و در مرحله ابتدایی صرفا ۱۵ درصد سهام باشگاه برای کشف قیمت واگذار خواهد شد.


باشگاه استقلال همچنین بدین وسیله اخبار و حواشی ایجاد شده که موجب تکدر خاطر هواداران شده را به شدت تکذیب می‌کند و اعلام می‌کند با عوامل پخش کننده شایعات اخیر که شناسایی شده‌اند، از طریق محاکم قضایی برخورد قانونی می‌شود.»

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.