کد خبر: 1766118/56 زمان: 12:10   1400/04/15 بازدید: 23,419

آنچه که در جلسه کمیته مسابقات گذشت

عربستان میزبان احتمالی فینال آسیا 2021 (عکس)

روزنامه الشرق الاوسط خبر داد که فدراسیون فوتبال عربستان قصد دارد تا میزبانی دیدار فینال رقابت های لیگ قهرمانان آسیا 2021 را برعهده بگیرد.

به گزارش "ورزش سه"، روزنامه الشرق الاوسط به نقل از منابع خود اعلام کرد که فدراسیون فوتبال عربستان در حال بررسی درخواست ارسال میزبان بازی های مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا به ویژه فینال این بازی هاست که قرار است در 23 نوامبر (2 آذر) برگزار شود.


همین منابع اعلام کردند که بسته شدن مرزهای کشورهای آسیایی به دلیل گسترش ویروس کرونا و انتشار گونه های جهش یافته، باعث شده است تا کنفدراسیون فوتبال آسیا در فکر برگزاری رقابت های مقدماتی جام جهانی 2022 به شکل متمرکز باشد.


این امر به دلیل به اختلاف میزان شمار مبتلایان به ویروس Covid-19 در مناطق مختلف قاره و سیاستهای پیچیده برخی از کشورها در قبال این اپیدمی است که امکان برگزاری مسابقات دو گروه در دو کشور را ضروری می کند. اگرچه این منابع تأیید کردند که صحبت در این زمینه هنوز خیلی زود است اما آنها تأیید کردند که AFC تمام احتمالات را در این زمینه بررسی خواهد کرد.


همچنین، روز گذشته دفتر اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا توصیه های کمیته مسابقات را برای برنامه ریزی مجدد بازی های لیگ قهرمانان آسیا 2021 در مرحله یک چهارم نهایی را تصویب کرد که دیدارهای این مرحله به صورت تک بازی برگزار می شود. جایی که قبلا قرار بود به صورت رفت و برگشت به انجام برسد.


کنفدراسیون فوتبال آسیا در بیانیه ای که روز دوشنبه در وب سایت خود منتشر کرد، اعلام کرد که این تصمیم پس از در نظر گرفتن پیچیدگی های اعمال شده توسط بیماری همه گیر ویروس "کرونا" و محدودیت های اعمال شده برای سفر به مناطق مختلف قاره گرفته شده است. دفتر اجرایی ضمن تعهد در حفظ سلامت و ایمنی همه بازیکنان، تیم ها، مسئولان و همه طرف های بازی، موافقت کرد که سفرهای باشگاه های شرکت کننده را کاهش دهد.
دفتر اجرایی AFC، طرح برگزاری مرحله یک چهارم نهایی و نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا را با سیستم متمرکز برای مناطق شرق و غرب تصویب کرده و توافق کرده است که کشورهای غرب آسیا برای میزبانی دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا 2021 درخواست هایشان را ارسال کنند. دیداری که به صورت تک بازی در منطقه غرب برگزار می شود.


از طرف دیگر، دفتر اجرایی تقویم مسابقات باشگاهی را با در نظر گرفتن تداوم خطرات انتشار ویروس کرونا، برای سال 2022 در لیگ قهرمانان آسیا و جام AFC تصویب کرد. همچنین اطمینان حاصل شد که به باشگاه های شرکت کننده فرصت کافی برای آماده سازی داده می شود.


همچنین در این جلسه تصمیم گرفته شد که لیگ قهرمانان آسیا 2022 همچنان در مکانیزم متمرکز و یا اصطلاحا حباب ادامه یابد و مسابقات پلی آف فقط در یک دور برگزار می شود. همانطور که در نسخه فعلی نیز این اتفاق رخ داد.

 


کنفدراسیون فوتبال آسیا تصریح کرد که تاریخ مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا تغییری نخواهد کرد و در تاریخ تعیین شده قبلی یعنی در 13 و 14 سپتامبر (22 و 23 شهریور) برگزار می شود ضمن اینکه دیدارهای مراحل یک چهارم نهایی در 16 اکتبر (24 مهر) و مرحله نیمه نهایی در 19 اکتبر (27 مهر) و همچنین بازی فینال در تاریخ 23 نوامبر (2 آذر) برگزار خواهد شد.


کنفدراسیون فوتبال آسیا همچنین تقویمی از مسابقات برای دوره بعدی لیگ قهرمانان آسیا 2022 را که در سیستم متمرکز برگزار می شود را اعلام کرد.  AFC تصریح کرد که دورهای نهایی مسابقات به صورت تک بازی برگزار می شود، در حالی که فینال مسابقات در تاریخ 29 اکتبر 2022 در منطقه شرق خواهد بود.


کنفدراسیون فوتبال آسیا اظهار داشت که مسابقات مقدماتی این رقابت ها در ماه مارس آینده آغاز می شود، دور دوم مقدماتی و دور پایانی مقدماتی نیز در ماه آوریل برگزار می شود. مسابقات مرحله گروهی که در به صورت متمرکز برگزار خواهد شد، در منطقه غرب از 10 تا 26 می (20 اردیبهشت تا 5 خرداد 1401) آغاز می شود. در منطقه شرق قاره، مسابقات مرحله گروهی از 15 آوریل تا 1 می آغاز می شود.


همچنین مرحله یک شانزدهم نهایی 31 آگوست (9 شهریور 1401)، مرحله یک چهارم نهایی در 12 و 14 سپتامبر 2022 (21 و 23 شهریور 1401) برگزار می شود در حالیکه دیدارهای نیمه نهایی در 11 و 12 اکتبر 2022 (19 و 20 مهر 1401) به انجام می رسد ضمن اینکه بازی فینال نیز در تاریخ 29 اکتبر 2022 (7 آبان 1401) در شرق آسیا برگزار می شود.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.