کد خبر: 1770069/39 زمان: 00:04   1400/05/03 بازدید: 16,291

عسگری: هیچکس مرا راهنمایی نکرد

رنجنامه عضو دوپینگی کاراته در شروع المپیک

ملی پوش کاراته ایران که قبل از المپیک تست دوپینگش مثبت شد، متنی بلند بالا را منتشر کرده است.

به گزارش "ورزش سه"، بهمن عسگری عضو تیم ملی کاراته ایران که یکی از شانس های اصلی کسب مدال برای کاروان کشورمان در المپیک توکیو بود، حدود 3 هفته قبل تست دوپینگش مثبت شد و نتوانست در رقابتها حضور یابد.


عسگری حالا در حالی که روزهای نخست المپیک را سپری می کنیم در متنی بلندبالا توضیحاتی را در این خصوص ارائه کرده و البته طعنه هایی نیز زده است.

 


بخش هایی از توضیحات مفصل عضو سابق کاراته ایران را در ادامه می خوانید:


"خداوندا، تو میدانی آنچه را که ما نمیدانیم در دانستن تو آرامشیست و در ندانستن ما تلاطم هاست. تو خود با آرامشت تلاطم هایمان را آرام ساز.


درود بر مردمم، ‎درود بر همراهان، صدیقان و هواداران دلسوز


‎من، بهمن عسگری ،عضو تیم ملی کاراته ایران، نماینده  وزن منفی ۷۵ المپیک توکیو.


‎در این برهه از زندگیم که برایم بسیار تلخ و ناگوار است و ناباورانه در پس اندیشه های دیروز و رویای شیرین سالهای دورم ایستاده ام، برخود لازم دانستم برای تنویر افکار عمومی، مطالبی رو خدمت بزرگوارانم عرض کنم


‎و در نهایت سپاسگزاری کنم از حمایت و ابراز همدردی شما عزیزان.اتفاقی که در زندگی شخصی ام افتاد و متاثر از همین رخداد، مسیر ورزشی ام تغییر کرد و این حادثه سبب رنج و دردی عظیم بر من و خانواده ام و تمامی عزیزانی که تا به الان، شریک تمام پیروزی ها، شکست ها و شادی ها و غم هایم بودند شد.


‎با توجه به طی کردن پروسه درمان، تحت نظر پزشک متخصص بودم و هرگز گمان نمیکردم  دارویی که با تجویز پزشک متخصص بوده جز مواد ممنوعه محسوب شود


‎با توجه به بیان و شفاف سازی این مساله و ارائه مستندات حقایق، به همراه پزشک متخصص مربوطه و وکیلم و اثبات سهوی بودن این خطا در ارتباطِ با کوتاهی پزشک، مشمول جریمه و محرومیت ۱۲ ماهه شدم.


ضمن احترام کامل به قوانین موجود و مجریان محترم آن در اقصی نقاط دنیا  ، به عنوان ورزشکاری که سالهای سال در سلامت کامل ورزش نموده ، انتظار گذشت و مساعدت بیشتری  از مجامع و سازمانهای مرتبط بین المللی  خصوصا WKF همچنین  IOC را  داشتم که با توجه به پذیرش قطعی نیاز پزشکی من به معالجه و درمان ( آنهم در راستای شاد نمودن دل پدر ومادر و خانواده ام که از جمله اولین مسائل مورد توجه در حقوق بشر است )  با اغماض بیشتری من را جهت حضور در سقف آرزوی دوران قهرمانیم یعنی میدان بزرگ المپیک یاری مینمودند که متاسفانه این مهم محقق نشد.


سالهاست با استعانت از درگاه خداوند و در پرتوی تعلیمات ارزنده مربیان و اساتید ارجمند و تلاش و کوشش خود، به توفیقات زیادی نائل آمدم.


‎برای من که هرگز در عمر زندگی حرفه ای ام، اندیشه ی غلط و رفتار غیراخلاقی نداشتم و با پشتکار و اراده ی مصمم و تلاش مستمر ،سعی کردم به اهدافم برسم، درک و هضم این موضوع که مورد بی مهری مسئولین و جریمه ای اینچنینی قرار بگیرم، بسیار سخت و ناعادلانه بود.


۱۵سال زندگی و ورزش حرفه ای و قهرمانی به من صداقت، پاکی، راستگویی، احترام، تواضع و اخلاق آموخت و در تمام عرصه ها، هرآنچه آموختم، با تمام ابعاد زندگی ام آمیختم و مزد دل و تلاشم رو با عنایت پروردگارم به شکل شایسته ای گرفتم.... با افتخار بر سکوهای میادین مختلف ایستادم و افتخارم، افتخار شما و غروری بود که بر من داشتید. در طی سالها با کسب عناوین برتر، بارها و بارها بیش از ۲۰ بار تست دوپینگ دادم و تمامأ منفی بوده.


‎در وزنی مبارزه می کنم که فوق العاده دشوار و پراز قهرمانان بنام دنیاست.


‎با گذشت ۲سال، با فاصله ۲هزار امتیاز بانفر دوم ، با تلاش های شبانه روزی و تمرینات سخت و دشوار در کمال پاکی و بدون هیچ گونه استفاده از مواد نیروزا که خارج از اصول اخلاقی وحرفه ای و منشور المپیک است ،جایگاهم در رنکینگ یک دنیا رو حفظ کردم و موفق به کسب سهمیه المپیک شدم.


‎برای کسی که در زندگی حرفه ای و قهرمانی اش، با حساسیت بالا و دقت فراوان، قدم برداشته و متعهد به ورزش پاک و سالم می باشد و بارها و بارها تست دوپینگ داد و هربار  سربلند بیرون آمد، چطور میتوانید اظهار کنید که «دوپینگ کرده است»؟!


‎چه رنجشی از این بالاتر که در دنیای قهرمانی، همیشه الگو و باعث مباهات باشی و برای گناهی نکرده اینگونه، سیبل انتقادات و حرفهای ناروای یکسری اشخاص قرار بگیری! اصلأ معنای دوپینگ را می‌دانید؟ دوپینگ به معنای استفاده از مواد نیروزا و تقویتی است.

 

بهمن عسگری بخاطر یک بیماری، مورد مداوا و تحت نظر پزشکی متخصص قرار میگیرد و بعداز آزمایشات تخصصی که انجام شد با تجویز پزشک متخصص، دارو و قرصی را استفاده میکند که با تمام حساسیت ها و تاکیدم به پزشک متخصص، که آیا منعی ندارد و توضیح این مطلب که من در لیست ورزشکاران وادا هستم و هرزمانی که صلاح بدانند سرزده از من تست میگیرند و این دارو جزء داروهای ممنوعه نباشد، پزشک متخصص من اطمینان خاطر می‌دهد که هیچ مشکلی برای مصرف این قرص نیست.


‎ و تنها اشتباهی که متوجه من است این است که این مساله را با دیگر اعضا و مسئولین ذیربط عنوان نکردم و عدم اطلاع و آگاهی من، از یک طرف و حیایی که شاید بلحاظ فرهنگ جامعه ام، این اجازه را به من نمیداد که همچین مساله ای را حتی با مربی ام درمیان بذارم از طرف دیگر ، باعث شد وارد یک چرخه ی عجیب و دردناک شوم و روزها و هفته هاست براثر اشتباهی غیرعمد و سهوی و کوتاهی پزشک، دردی عظیم و قضاوت های ناعادلانه را من و خانواده ام متحمل می‌شویم.


‎ای بسا ورزشکارانی بودند که با علم بر اینکه داروهای نیروزا چیست و چه مصرفی دارد، به نیت تقویت ماهیچه و سیستم بدنی، این داروها را مصرف کردند و اینچنین برخوردی با آنان نشد که دراین چند هفته با من رفتار شد.


بهمن فقط برای درمان و کوتاهی پزشکش است که اینگونه مورد بی حرمتی قرار گرفته و وارد شدن این حجم از بی عدالتی در زندگی ام ، عادلانه نیست. کسی که سالها تلاش کرد با تکیه بر صداقت و پاکی ، ورزش حرفه ای اش را ادامه دهد و امروز بخاطر قصور پزشکی وارد این جریان شده.


ابتدای عرائضم اشاره به این مطلب کردم که ممنون و سپاسگزار عزیزانی هستم که دراین مدت با من احساس همدردی کردند و با دلجویی و دعوتِ به صبر ، مرا مورد لطف و محبت خود قرار دادند.


تلاش های ارزشمند وکیلم که از زبده ترین وکلای ایران هستند و همچنین دوستان خوبم که دراین راه همیار و هم گام بامن بودند را صمیمانه ارج مینهم و به وسعت قلب بزرگشان، برایشان آرزوی بهترین ها را دارم.


 در این دوره بحرانی که انتظار  مهرورزی و یکپارچگی در جهت رفع این مشکل را از سروران و بزرگانم داشتم متاسفانه معدود کسانی از اهالی کاراته که میتوانستند برای احقاق حق از دست رفته ی عضو همین خانواده، یاریگری قُرص و دلگرم کننده ای باشند، اشتباه غیرعمد مرا ، گناهی نابخشودنی جلوه دادند و به این مساله دامن زدند.


از سویی موضوعی که خاطرم را بشدت می آزارد این است که بعداز این جریانات، دوستان و نزدیکانی که میتوانستند با معرفی اشخاص و کارشناسان مجرب که صاحب راهکارهای مفیدتری بودند، به من در جهت تسریع روندِ پرونده و اثبات بی گناهی ام  کمک کنند تا مورد عفو قرار بگیرم.. ولی نکردند و یا در تایمی معرفی کردند که من زمان را از دست داده بودم.


ساعتها، روزها و شب های بسیار بدی را در این چندهفته من و خانواده ام سپری کردیم. ای کاش همه اینها خواب و کابوس بود.


پروردگارا خودت شاهدی که چگونه برای حفظ زندگی قهرمانی ام که امانتی ست در دست من ، تلاش کردم و امروز در حسرت رویای المپیک، که یکی از هدف هایم بود ناباورانه، بیرون این میدان ایستاده‌ام.


ولی هرگز از تلاش دست نمیکشم و در پی آرزوها و دیگر اهدافم ، خواهم جنگید و دل به حکمت و مصلحت خدایم میسپارم و همانگونه که برای موفقیت و پیروزی ام از پروردگار عالم استعانت میطلبیدم برای دیگر هم رزمانم آرزوی ظفر و کامروائی دارم.


ایران ما، نمایندگانی شایسته ای را رهسپار این رویداد بزرگ ورزشی کرده. همانگونه که آرزویم بود با کسب افتخاری دیگر،شادی و لبخند بر لب هم میهنانم بنشانم، صمیمانه آرزوی نصرت و پیروزی کاروان المپیک بخصوص بچه های پرافتخار کاراته، سجاد عزیز و سرکار خانم ها حمیده عباسعلی و سارا بهمنیار و همینطور  شادی مردمم را دارم.


از تمامی عزیزانی که دراین مدت با پیام های دلگرم کننده شان، موجب فزونی تاب و تحمل و صبوری ام در مقابل این اتفاق بودند نهایت سپاس و امتنان را دارم.


بنده صرفا بجهت حفظ آرامش و تمرکز برای تمامی اعضای اعزامی به المپیک و وارد نشدن هیچ گونه حواشی ای به این مهم،  با تاخیر با شما عزیزانم سخن گفتم.


حمایت و مهرورزی شما، به من یقین می‌دهد که قدم در راهی نهاده ام و برای آرمانی تلاش میکنم که درست و ستوده است.


خدایا چنان کن سرانجام کار
توخشنود باشی و ما رستگار."

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.