کد خبر: 1770728/52 زمان: 17:15   1400/05/05 بازدید: 283,534

سیمون بایلز و یک اتفاق تلخ برای آمریکا

شوک به المپیک؛ کناره گیری قهرمان بزرگ

سیمون بایلز، اسطوره ژیمناستیک آمریکا، در رقابت های تیمی به یکباره زمین را ترک کرد.

به گزارش "ورزش سه"، تیم  ملی ژیمناستیک زنان آمریکا روز یکشنبه و در مسابقات المپیک توکیو شروع امیدوارکننده ای نداشت چراکه سیمون بایلز و کمپانی با 10.67 امتیاز بعد از کمیته ملی روسیه در جایگاه دوم قرار گرفتند. البته بایلز در رده بندی کلی رتبه اول را به خود اختصاص داد اما برخی اشتباهات در بعضی حرکات کمی عجیب به نظر می رسید و در واقع از این ژیمناست دور از انتظار بود.

 

اما مسابقات ژیمناستیک امروز در حالی پیگیری شد که تیم آمریکا یک شوک بزرگ را متحمل شد. جایی که آن ها در حرکت خرک تنها 13.766 امتیاز به دست آوردند و نهایتاً پس از آن بایلز زمین را ترک کرد؛ موضوعی که باعث می شود تیم ملی زنان آمریکا شانس کسب مدال تیمی مسابقات المپیک توکیو را از دست بدهد.

 

همچنین تایید شده که سیمون بایلز به دلیل مشکلات پزشکی قادر به ادامه رقابت نبوده است. از طرفی قرار است طی ساعات آینده وضعیت او مورد بررسی قرار بگیرد تا مشخص شود که آیا می‌تواند در سایر رقابت ها نیز شرکت کند یا خیر.

 

 

تیم ملی ژیمناستیک زنان آمریکا از سال 2010 در همه رقابت‌های جهانی و المپیک به قهرمانی رسیده است و عدم کسب مدال طلا در المپیک توکیو می تواند برای آنها یک ناامیدی بزرگ تلقی شود. در نهایت تیم کمیته روسیه موفق به کسب عنوان قهرمانی شد.

 

گفتنی است بایلز در رقابت‌های المپیک ریو 2016 موفق به کسب چهار مدال شده بود و همچنین چندین و چند مدال طلای رقابت‌های جهانی را در کارنامه دارد و با وجود این که تنها 24 سال سن دارد، بسیاری از او به عنوان یکی از بهترین‌های تاریخ ژیمناستیک زنان یاد می کنند.

 

فدراسیون بین المللی ژیمناستیک تایید کرد که بایلز دیگر در ادامه رقابت های تیمی حضور نخواهد داشت اما در صورتی که آمریکا بتواند روی سکو برود او نیز مدال دریافت خواهد کرد.

 

این دومین شوک بزرگ رقابت‌های المپیک توکیو محسوب می شود. پیش از این اوساکا تنیسور زن اهل ژاپن و یکی از شانس‌های اصلی مدال طلا در المپیک توکیو با شکست برابر حریف خود از جمهوری چک از دور رقابت ها کنار رفته بود.

 

 

روسیه با اختلاف سه امتیاز مدال طلای ژیمناستیک تیمی زنان را به خود اختصاص داد. سیمون بایلز روی سکوی دوم حاضر شد و مدال نقره را به گردن آویخت. اگر او به مسابقات برگردد آمریکا با امید بیشتری در رقابت‌های ژیمناستیک حاضر خواهد بود.

 

 

البته سیمون بایز هنوز به صورت رسمی اعلام نکرده که از کل مسابقات انصراف داده و یا فقط قادر به شرکت در بخش تیمی نیست.

 

سیمون بایز در ادامه در صفحه خود نوشت: "این روزی آسان یا بهترین روز من نبود، اما بالاخره آن را پشت سر گذاشتم. من واقعا احساس می کنم گاهی اوقات وزن کل دنیا را روی دوش خود دارم. من می دانم که چنین مواردی روی من اثرگذار نیست و انگار فشارها روی من تأثیر نمی گذارد، اما شرایط گاهی اوقات واقعا سخت است. المپیک شوخی ندارد. اما خوشحالم که خانواده ام توانستند کنار با من باشند و این برایم اندازه دنیا ارزش دارد."

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.