کد خبر: 1771152/51 زمان: 07:56   1400/05/08 بازدید: 48,877

اگر می‌دانستند مدال نمی‌گیرم برایم هزینه نمی‌کردند

حدادی: به احترام المپیک شرکت کردم، ناراحت نیستم

نایب‌قهرمان المپیک لندن می‌گوید به احترام المپیک آمده است و چندان احساس ناراحتی نمی‌کند.

به گزارش "ورزش سه"، احسان حدادی پرتابگر دیسک ایران صبح امروز با پرتاب 58.98 در جایگاه چهاردهم قرار گرفت و نتوانست به مرحله فینال المپیک توکیو صعود کند.

 

احسان حدادی پس از ناکامی در صعود به فینال مسابقات پرتاب دیسک در پاسخ به این سؤال که چرا نتوانستی به فینال راه پیدا کنی، گفت: «امروز، رکورد ۵۸ متر و ۹۸ سانتیمتر، بهترین پرتاب من در المپیک بود، البته کار خیلی سختی بود، چراکه سال قبل بعدازاینکه من کرونا گرفتم، یک سال فصل مسابقات را از دست دادم، امسال هم با مصدومیت کمرم هیچ مسابقه‌ای ندادم، تنها حضورم مرحله اول لیگ بود. درصورتی‌که وقتی قرار است در المپیک پرتاب کنی باید چند مسابقه خوب شرکت کرده باشی، من مصدوم هم بودم، ولی خودم توقع پرتاب بالای ۶۲، ۶۳ متر را داشتم، اما متأسفانه نشد.»


وی در پاسخ به این سؤال که گفته بودی، اگر بالای ۶۳-۴ متر پرتاب نکنی، المپیک نخواهی آمد و حالا که آمدی بابت تکمیل رزومه‌ات بود؟، گفت: «دوست داشتم چهارمین المپیکم نتیجه بهتری بگیرم. اما از من خواستند در چهارمین المپیکم شرکت کنم. از طرفی اگر من نمی‌آمدم و کسی هم جایگزینم نمی‌شد، حالت خوبی نداشت و من به احترام المپیک آمدم. حالا خیلی هم ناراحت نیستم.»


حدادی درخصوص امکان حضورش در المپیک پاریس گفت: «نمی‌دانم که توکیو آخرین المپیکم بود یا خیر. اگر بدنم جواب دهد دوست دارم شرکت کنم.»


وی افزود: «سال آینده دربازی‌های آسیایی چین شرکت خواهم کرد و به دنبال کسب پنجمین مدال طلا در این مسابقات هستم. اگر آنجا نتیجه خوب گرفتم و بدنم آماده بود در پاریس شرکت می‌کنم.»

 

حدادی تصریح کرد: «اگر این آخرین المپیک برای من باشد که واقعاً بد تمام شد. المپیک یک سال عقب افتاد، کرونا گرفتم و متأسفانه در هیچ مسابقه بزرگی شرکت نکردم. وقتی مسابقه بزرگ شرکت نکنی نباید شانس مدال هم برای خودت متصور باشی. برای همین می‌دانستم که شاید نتیجه خوبی نخواهم گرفت ولی انتظار داشتم بالای ۶۲ متر پرتاب کنم که متأسفانه نشد.»


وی خاطرنشان کرد: «تلاش می‌کنم به ۶۲ متر تا پایان سال برسم. دوست داشتم بهتر از این پرتاب کنم ولی گاهی مواقع آدم چیزی که انتظار دارد به آن نمی‌رسد.»

 

 

حدادی در پاسخ به این سؤال که خیلی‌ها عنوان کردند که برای حدادی خرج زیادی شده ولی نتیجه مطلوبی نگرفته است، گفت: «تنها مدال‌آور دوومیدانی ایران در المپیک هستم. ۴ مدال طلای بازی‌های آسیایی دارم و سال آینده به دنبال کسب پنجمین مدال آن هستم برای همین مسئولان به این نتیجه رسیدند که سرمایه‌گذاری روی من اثرگذار خواهد بود. ورزش ایران اگر می‌دانست که من مدال نمی‌گیرم برای من هزینه نمی‌کرد.»


وی افزود: «الآن هم به دلیل آسیب‌دیدگی که جزی از ورزش است نتیجه خوبی نگرفتم. تمام تلاشم را کردم ولی به فینال راه پیدا نکردم.»


حدادی در مورد اینکه قرار است عمل جراحی روی کمر خود انجام دهد، گفت: «جراحی آخرین مرحله است. در تلاشم تا بازی‌های آسیایی این کار را انجام ندهم.»


نایب‌قهرمان پرتاب دیسک المپیک لندن تأکید کرد: «تصمیمم بر این بود در المپیک توکیو به دلیل مصدومیتی که داشتم، نباشم ولی چون ورودی کسب کرده بودم و تا سال آینده هم مسابقه بزرگی نداشتم باید در آن شرکت می‌کردم تا خودم را برای بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ محک بزنم.»

 

وی تصریح کرد: «همیشه آن چیزی که می‌خواهی، نمی‌شود، من تمام تلاشم را کردم تا در چهارمین حضورم در المپیک نتیجه خوبی بگیرم. من چهارمین ورزشکاری هستم که در ۴ المپیک حضور دارم و دوست داشتم نتیجه خوبی بگیرم اما این اتفاق نیفتاد.»


حدادی در مورد قرارداد مربی‌اش گفت: «قرارداد مک ویلکینز فردا به پایان می‌رسد و حسین توکلی هم در این چند وقت زحمت زیادی برای من کشید و می‌خواستم با یک پرتاب مناسب جواب زحماتشان را بدهم که این اتفاق نیفتاد.»

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.