کد خبر: 1771744/29 زمان: 18:25   1400/05/10 بازدید: 63,643

یک رشته و دو طلا

اتفاق نادر در المپیک؛ سکوی عجیب و غریب (عکس)

مدال طلای پرش ارتفاع المپیک توکیو در اتفاقی کم سابقه به دو ورزشکار ایتالیایی و قطری تعلق گرفت.

به گزارش "ورزش سه"، طلای پرش ارتفاع المپیک به طور مشترک به قهرمانان قطری و ایتالیایی رسید تا ایتالیا شب باشکوهی را پشت سر گذاشته باشد. 

 

 

 

 

در شبی که طلای 100 متر مردان هم به جیکوبز ایتالیایی رسید، جانمارکو تامبِری از ایتالیا نیز طلای پرش ارتفاع را کسب کرد. او با 2.37 متر پرش به طور مشترک با موتاز عیسی ابراهیم قطری(با اصالت اتیوپیایی) صاحب گردن آویز طلا شد.

 

 

 

 

تامبِری، عیسی ابراهیم و ماکسیم نداسکائو از بلاروس برای کسب طلا رقابت می کردند و دو ورزشکار ایتالیایی و قطری رکورد 2.37 را به ثبت رسانده بودند. هیچکدام به حدنصاب 2.39 نرسیدند و در نهایت طلا به طور مشترک به ابراهیم و تامبِری تعلق گرفت. برنز نیز به نداسکائو رسید.

 

 

 

 

این یک اتفاق غیرمعمول در تاریخ دو و میدانی المپیک بود که دو ورزشکار روی سکوی نخست ایستاده و مدال طلا را دریافت کردند. در شرایطی که رکوردها برابر بود، داور به تامبری و موتاز پیشنهاد داد که یا مسابقه را ادامه دهند تا رکوردی بهتر به ثبت برسانند یا مدال به طور مشترک به آنها اهدا شود که در نهایت دومی انتخاب نهایی دو ورزشکار بود.

 

 

 

 

 

تامبری که پس از کسب طلا بسیار خوشحال بود و از شدت شادی گریه می کرد، در المپیک ریو 2016 با بدشانسی و به دلیل شکستگی پا نتوانست شرکت کند. او امروز در هنگام مسابقه، گچ پای خود را نیز همراه داشت و پس از کسب طلا اینگونه با در دست گرفتن آن ابراز خوشحالی کرد. 5 سال تلاش برای قهرمانی المپیک و پاک کردن خاطره تلخ شرکت نکردن در المپیک ریو امروز ثمره خود را نشان داد.

 

 

 

 

دو ورزشکار ایتالیایی بعد از قهرمانی در مسابقات دو ۱۰۰ متر و پرش ارتفاع در المپیک توکیو یکدیگر را در آغوش گرفتند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.