کد خبر: 1771968/42 زمان: 21:06   1400/05/11 بازدید: 52,649

زن آلمانی تاریخ‌ساز شد؛ کسب اولین طلای مختلط (عکس)

جولیا کرائوسکی، سوارکار آلمانی موفق به رقم زدن روزی تاریخی در این عرصه در المپیک شد.

به گزارش "ورزش سه"، جولیا کرائوسکی، سوارکار آلمانی، اولین ورزشکار زن در تاریخ است که در بخش انفرادی و با یک پرش بی عیب و نقص با اسب خود به نام آماند دو نویل (ملقب به مندی)، طلای المپیک را کسب کرده است.

 

مسابقات انفرادی سوارکاری از المپییک توکیو 1964 به صورت مختلط تبدیل برگزار می شود، اما تا به حال هیچ زنی موفق به کسب عنوان نخست نشده بود. البته زنان در سه دوره از چهار دوره گذشته در مسابقات جهانی سوارکاری مدال طلا کسب کرده بودند، تاکنون هیچ زنی قادر به بردن طلای المپیک نبوده و امروز بالاخره این طلسم شکست.

 

جولیا کرائوسکی گفت: "من به اسب خود خیلی افتخار می کنم. از اینکه به این موفقیت رسیدم خوشحالم و حس خوبی دارم. من از همه افرادی که در تمام طول مسیر در کنار من بوده اند بسیار سپاسگزارم. من اولین عنوان اروپایی خود را 20 سال پیش به دست آوردم، اما حالا طلای المپیک برایم مثل یک رویا است. شما باید بدانید که اسب من هنوز تجربه کمتری نسبت به سایر اسب ها دارد و ما هنوز در کنار هم در مسابقات جهانی حضور نداشته ایم. من واقعا نمی دانستم چه خواهد شد، اما مندی خیلی خوب کار کرد."

 

البته سفر به توکیو و شرکت در المپیک 2020 برای جولیا کرائوسکی آسان نبود. در آغاز سال 2021 پدر این ورزشکار درگذشت و همچنین اسب قبلی او ساموری توت نیز قادر به حضور در میادین نبود. اما حالا او علیرغم تمامی این مشکلات نام خود را در تاریخ ثبت کرده است.

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.