کد خبر: 1772207/51 زمان: 07:15   1400/05/13 بازدید: 61,430

حسن گام نخست را مقتدرانه برداشت (عکس)

کشتی‌گیر آزادکار وزن 86 کیلوگرم ایران موفق شد با نتیجه 11 بر 2 حریف ازبکی را شکست دهد.

به گزارش "ورزش سه"، در اولین روز از مسابقات کشتی آزاد مسابقات المپیک توکیو، حسن یزدانی دارنده مدال طلای المپیک ریو در وزن 86 کیلوگرم در اولین گام به مصاف "جاورایل شاپیوف" از ازبکستان رفت که در این کشتی یزدانی موفق شد با حساب 11 بر 2 به برتری برسد.

 

یزدانی که شانس نخست مدال طلای این وزن به شمار می‌رود، در سه دقیقه نخست ابتدا با یک زیرگیری و خاک کردن حریف دو امتیاز به دست آورد و در ادامه با بیرون راندن حریف نتیجه را 3 بر صفر کرد.

 

در ادامه درحالی‌که کمتر از یک دقیقه به پایان سه دقیقه نخست باقی‌مانده بود، "شاپیف" نیز توانست با یک زیرگیری سریع، حسن را در خاک بنشاند تا نتیجه کشتی 3 بر 2 شود.

 

 

 اما سه دقیقه دوم داستان دیگری داشت. یزدانی در سه دقیقه دوم، مثل برق و باد اجازه حتی فکر کردن به حریف ازبکی نداد و توانست 9 امتیاز دیگر به جمع امتیازات خود اضافه کند تا کشتی 11 بر 2 شود.


این در حالی است که اگر کشتی فقط چند ثانیه دیگر ادامه داشت، دلاور کشتی ایرانی می‌توانست حریف خودش را حتی ضربه‌فنی کند اما وقت به اتمام رسید.

 

همانطور که انتظار هم می رفت حسن یزدانی  در اولین کشتی خود در رقابت های المپیک توکیو ، از ابتدا تا انتهای کشتی حتی یک لحظه عقب ننشست و  در زمان دوم کشتی، به شکلی عمل کرد که فرصت هر گونه واکنشی را از حریفش گرفت و درواقع چیزی تا ضربه فنی باقی نمانده بود که قاضی تشک سوت پایان کشتی را به صدا در آورد.

 

 

 حسن یزدانی گام نخست را مقتدرانه برداشت تا ضمن صعود به مرحله یک‌چهارم نهایی به سایر کشتی گیران حاضر تیم ملی ایران روحیه مضاعفی بدهد.

 

یزدانی در مرحله یک چهارم نهایی باید به مصاف استفان ریجموت از کشور سوئیس برود که در کشتی نخست موفق شد فاتح بنفرج الله از الجزایر را با نتیجه 6 بر 2 شکست دهد.

 

گفتنی است حریف سوئسی یزدانی در مسابقات جهانی نورالسلطان قزاقستان 2019 به مدال برنز  رسید.

 

 

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.