کد خبر: 1772375/56 زمان: 21:47   1400/05/13 بازدید: 134,253

سیزدهمین حضور استقلال در فینال جام حذفی

استقلال 2 – گل گهر 1؛ فرهاد به دنبال ماموریت ناتمام

استقلال با پیروزی برابر گل گهر در بازی نیمه نهایی جام حذفی، موفق شد برای دومین سال پیاپی و به طور کلی برای سیزدهمین بار راهی بازی فینال شود.

به گزارش "ورزش سه"، در نخستین دیدار از مرحله نیمه نهایی رقابت های جام حذفی، استقلال در استادیوم آزادی پذیرای گل گهر بود. در این بازی حساس که نیمه اول آن سرد و کسل کننده رو به پایان بود، سیرجانی ها از اشتباه حسینی استفاده کرده و به گل نخست رسیدند.


ارسال صادقی به روی دروازه با دفع بد حسینی همراه شد و امین پورعلی با ضربه ای بغل پا توپ را به طاق دروازه استقلال چسباند تا گل گهر با برتری یک گله به رختکن برود. اما در نیمه دوم فشار استقلال برای زدن گل تساوی افزایش یافت و در نهایت نیز به نتیجه رسید.


شوت آرش رضاوند در دقیقه 74 به دست یونس شاکری مهاجم عقب کشیده گل گهری ها برخورد کرد و وحید کاظمی یک خطای پنالتی را برای استقلال اعلام کرد که وریا غفوری پشت این توپ ایستاد و آن را برخلاف جهت حرکت بشاگردی وارد دروازه کرد.


در ادامه دو تعویض طلایی فرهاد مجیدی به بار نشست و زمینه ساز گل دوم بودند. پاس خوب اسماعیلی به سبحان خاقانی رسید که او درون محوطه جریمه با خطای زکی پور متوقف شد که باز هم کاظمی برای استقلال یک پنالتی دیگر اعلام کرد که غفوری با ضربه ای شجاعانه به وسط دروازه، گل دوم تیمش را به ثمر رساند.


در ادامه نیز تلاش گل گهر برای رسیدن به گل تساوی بی نتیجه بود و استقلال با پیروزی در این بازی راهی دیدار فینال شد. حالا فرهاد مجیدی برای دومین سال متوالی تیمش را به بازی فینال می رساند و او به دنبال تکمیل مأموریت ناتمام فصل قبل است و قصد دارد هواداران تیمش را به یک جام برساند. حریف آبی ها پس از پایان بازی فولاد و ملوان مشخص خواهد شد.


بازی از مرحله نیمه نهایی رقابت های جام حذفی ایران؛ چهارشنبه: 13/05/1400 ؛ ساعت: 19:30
استادیوم: آزادی تهران / بدون تماشاگر
داور: سید وحید کاظمی / کمک ها: محمد رضا ابوالفضلی – حسن ظهیری؛ داور چهارم: یاسر همرنگ / ناظر داوری: یدالله جهانبازی

 

ترکیب استقلال:

 

 • سید حسین حسینی
 • محمد دانشگر
 • سیاوش یزدانی
 • محمد حسین مرادمند
 • وریا غفوری
 • محمد نادری
 • مهدی مهدی پور (60- فرشید اسماعیلی)
 • مسعود ریگی
 • آرش رضاوند(70 - سبحان خاقانی)
 • ارسلان مطهری
 • مهدی قایدی

سرمربی: فرهاد مجیدی

 

 

ترکیب گل گهر:

 

 • مهرداد بشاگردی
 • محمد آقاجانپور (46- بهنام برزای)
 • علیرضا علیزاده
 • سید علیرضا ابراهیمی
 • میلاد زکی‌پور
 • سعید صادقی (63- مرتضی تبریزی)
 • آرمین سهرابیان
 • علیرضا آرتا (83- نوید آشوری)
 • احمدرضا زنده روح
 • امین پورعلی (83- گادوین منشا)
 • یونس شاکری

سرمربی: امیر قلعه نویی

 

کارت زرد:


علیرضا علیزاده (1)

محمد آقاجانپور (45)

محمد دانشگر (45+1)

میلاد زکی پور (79)

 

شرح گل ها:


استقلال صفر – گل گهر یک (دقیقه 45+5: امین پورعلی): یک خطا و ضربه ایستگاهی برای گل گهر به دست آمد که ارسال سعید صادقی به روی دروازه با دفع بسیار بد سیدحسین حسینی به نزدیکی ها نقطه پنالتی با امین پورعلی رسید که ضربه بغل پای این بازیکن به طاق دروازه استقلال چسبید و سیرجانی ها گل نخست بازی را به ثمر رساندند.

 

 

استقلال یک – گل گهر یک (دقیقه 74: وریا غفوری): شوت آرش رضاوند به دست یونس شاکری برخورد کرد و وحید کاظمی یک خطای پنالتی به سود استقلال اعلام کرد. وریا غفوری پشت این توپ ایستاد و ضربه اش را برخلاف حرکت بشاگردی وارد دروازه کرد و گل تساوی را به ثمر رساند.

 

 

استقلال 2 – گل گهر یک (دقیقه 82: وریا غفوری): استقلال روی یک ضد حمله صاحب موقعیت شد که پاس فوق العاده فرشید اسماعیلی به سبحان خاقانی که خودش این حرکت را آغاز کرده بود، منجر به خلق یک موقعیت فوق العاده برای بازیکن تازه وارد آبی ها شد که خاقانی با خطای میلاد زکی پور درون محوطه جریمه سرنگون شد. وحید کاظمی نیز یک خطای پنالتی به سود آبی ها اعلام کرد که وریا غفوری پشت این توپ ایستاد و ضربه اش را به وسط دروازه زد و گل دوم استقلال را به ثمر رساند.

 

 

 

لحظات حساس:


دقیقه 14: حرکت خوب مهدی قایدی در گوشه محوطه و پاس در عرض او به محمد نادری رسید که ضربه بغل پای این بازیکن را علیرضا آرتا از روی خط دروازه برگشت داد تا بزرگترین شانس استقلال برای گلزنی از دست برود.

دقیقه 25: یک پاس در عمق خوب از بازیکن گل گهر به امین پورعلی رسید و در حالیکه حسینی از دروازه بیرون آمده بود، بازیکن سیرجانی ها قصد داشت با ضربه ای چیپ توپ را از بالای سر حسینی عبور دهد که گلر استقلال به خوبی این ضربه را مهار کرد و مانع از باز شدن دروازه تیمش شد.

دقیقه 42: مهمترین فرصت گل گهر در دقایق پایانی نیمه نخست به دست آمد. جایی که ارسال خوب و دقیق زکی پور از سمت چپ به روی دروازه با ضربه سر یونس شاکری همراه شد که توپ او با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

 

 

دقیقه 48: پاس مسعود ریگی به محمد دانشگر و شوت محکم این بازیکن را بشاگردی سنگربان گل گهر به خوبی دفاع کرد و سهرابیان نیز در ادامه توپ را دور کرد.

دقیقه 85: پاس رو به عقب و عجیب مسعود ریگی به حسینی را یونس شاکری زودتر از گلر آبی ها ربود و در حالیکه این بازیکن با دروازه بان استقلال تک به تک شده بود، محمدحسین مرادمند با حضوری به موقع، مانع از باز شدن دروازه تیمش شد.

دقیقه 89: یک و دوی خوب وریا غفوری و قایدی و پاس کاپیتان استقلال درون محوطه جریمه به باشوی کوچک رسید ولی ضربه چیپ قایدی را بشاگردی به راحتی مهار کرد.

 

در حاشیه:


* پیش از آغاز بازی، محمد آقاجانپور، آرمین سهرابیان و میلاد زکی پور از طرف گل گهری ها به سمت نیمکت استقلال رفتند و در سمت مقابل نیز تمامی بازیکنان آبی پوش به سمت نیمکت سیرجانی ها رفته و از امیر قلعه نویی رخصت گرفتند.

 


* داریوش شجاعیان و رشید مظاهری هنگام گرم کردن بازیکنان دو تیم، به گرمی با مرتضی تبریزی به خوش و بش و احوالپرسی مشغول شدند.
* حدود 30 نفر از هواداران استقلال، کنار سکوی بازیکنان ذخیره نشسته اند و مشخص نیست از چه طریقی توانسته اند به درون استادیوم راه پیدا کنند.
* پس از کارت زودهنگامی که سیدوحید کاظمی داور مسابقه در همان ثانیه 30 بازی به علیرضا علیزاده نشان داد، امیر قلعه نویی به تصمیم او معترض شد و همین مسئله باعث شد تا کاظمی یک کارت زرد نیز به سرمربی گل گهر نشان دهد.
* ناظربازی به رنگ پیراهن فرهاد مجیدی ایراد گرفت و از او خواست یک کاور با رنگی متفاوت نسبت به رنگ پیراهن بازیکنان دو تیم بپوشد که سرمربی آبی ها از تصمیم ناظر بازی تمرد کرد. سیدجواد خلیفه ناظر بازی از فرزاد مجیدی درخواست کرد تا با فرهاد صحبت کرده و او کاوری با رنگ متمایز بپوشد که در نهایت سرمربی استقلال کاور سبز رنگ را بر تن کرد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.