کد خبر: 1773240/41 زمان: 12:34   1400/05/18 بازدید: 214,930

رای کمیته انضباطی پس از مصاحبه تند

محرومیت بی‌سابقه امیر قلعه‌نویی  از فوتبال 

سرمربی گل‌گهر به سه ماه محرومیت از حضور در کلیه مسابقات فوتبال محکوم شد.

به گزارش "ورزش سه"، دیدار استقلال و گل گهر در نیمه نهایی جام حذفی در شرایطی با شکست آبی‌های سیرجانی خاتمه یافت که امیرقلعه‌نویی به شدت نسبت به تصمیمات داور مسابقه که وحید کاظمی بود، اعتراض داشت و پس از مسابقه حرف‌های تندی به زبان آورد.


چند روز پس از این مسابقه حالا سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر که همچنان پرافتخارترین مربی تاریخ مسابقات به شمار می‌رود، با محرومیتی مواجه شده که پیش‌تر تجربه‌اش نکرده و سه ماه از فصل آینده باید از فوتبال دور باشد و 300 میلیون تومان هم جریمه نقدی بپردازد.


در این حکم که توسط کمیته انضباطی صادر شده، اینطور در مورد امیرقلعه نویی و سعید الهویی دستیار او رای نوشته شده است:« امیر قلعه نویی با حکم کمیته انضباطی به سه ماه محرومیت از همراهی تیم خود در تمامی مسابقات رسمی فوتبال در فصل آتی و پرداخت سه میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شد.»


البته علاوه بر دستیار امیرقلعه نویی، باشگاه گل گهر نیز از جریمه در امان نمانده است:«سعید الهویی مربی گل گهر سیرجان به دوماه محرومیت از تیم خود در تمامی مسابقات فوتبال در فصل آتی و پرداخت مبلغ 300 میلیون ریال جریمه نقدی و باشگاه گل گهر سیرجان نیز، با توجه به تعهد مسوولیت تضامنی، موضوع 50 مقررات انضباطی به پرداخت مبلغ دو میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم می‌گردند.» 

 

تصویر رایی که فدراسیون فوتبال روی رسانه خود منتشر کرده.300 میلیون جریمه و سه ماه محرومیت بابت یک مصاحبه!

 


درباره این حکم چند نکته قابل توجه است:

 

* محرومیت قلعه‌نویی به دلیل صحبت‌های تند او در پایان دیدار برابر استقلال در دو بخش ( گفتگوی تلویزیونی و گفتگوی مطبوعاتی) برای وی در نظر گرفته شده است.

* سعید الهویی نیز ظاهرا به دلیل سوابق انضباطی و کارت های قبلی برای تادیب به 2 ماه جریمه محکوم شده است.

*مبلع جریمه ای که بابت این اتفاق گریبانگیر باشگاه گل‌گهر و سرمربی و مربی‌اش شده، مبلغ قابل توجه 800 میلیون تومان است.

*نکته امیدوارکننده برای قلعه‌نویی این است که آنها می‌توانند برای کاهش محرومیت و دفاع بیشتر از خود به کمیته استیناف مراجعه کنند.

*امیرقلعه‌نویی در صحبت‌های روز بعد از مسابقه تاکید کرده که حرف‌هایش در پایان دیدار استقلال و گل گهر سیاسی نبوده و نباید برداشت های سیاسی از آن صورت بگیرد.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.