کد خبر: 1778955/47 زمان: 12:38   1400/06/19 بازدید: 65,599

رفت و برگشت 40 روزه در تبریز

رسمی؛ فیروز کریمی سرمربی جدید تراکتور!

باشگاه تراکتور دقایقی پیش فیروز کریمی را به عنوان سرمربی بعدی تیم فوتبال این باشگاه انتخاب کرد.

به گزارش "ورزش سه"، این دومین بار در چند ماهه گذشته است که فیروز کریمی نقش سرمربی تراکتور را برعهده می‌گیرد و سومین حضور فنی او در این باشگاه در نیمه دوم سال جاری است.

 

او که سابقه طولانی از همکاری با محمدرضا زنوزی، مالک باشگاه تراکتور در گسترش فولاد دارد و چند باری سرمربی این تیم شده، در ابتدا به عنوان مشاور فنی رسول خطیبی سرمربی، به تراکتور آمد که پس از مدتی این پست را ترک کرد تا پس از استعفای ناگهانی خطیبی، جای او را در سمت سرمربی بگیرد و تا پایان لیگ و در میان ناباوری، با تراکتور در رتبه چهارم را کسب کند. آنهم در شرایطی که کمتر کسی باور داشت، از تراکتور آقا فیروز چیزی در بیاید.

 

 

اما با اتمام لیگ او از سمت خود کنار رفت تا جای خود را به فراز کمالوند، یکی از مشهورترین شاگردهایش بدهد اما مشکلات بی سابقه در تراکتور و یک ماه جهنمی در تبریز، در نهایت فراز را از بازگشت به تیم سرخپوش پشیمان کرد تا وی رسما خیلی زود استعفایش را تقدیم مقامات تراکتور کند و جالب اینکه آنها هم بدون هیچ مفاومتی آن را پذیرفتند تا دوباره فیروز کریمی همانطور که انتظار می‌رفت فیروز کریمی به عنوان سرمربی تراکتوری‌ها انتخاب شود.

 

تراکتور به زودی یک رقابت آسیایی مقابل النصر عربستان در پیش خواهد داشت که با تغییر فهرست با بازیکنان جدیدی راهی این مسابقه خواهد شد و البته با تغییرات و اتفاقاتی که افتاده، کسی بابت شکست در این بازی، سرخهای تبریزی را شماتت نخواهد کرد. اگرچه نباید از یاد ببریم که فیروز کریمی، آخرین برنده یک جام آسیایی در رده باشگاهی در ایران محسوب می‌شود و او با پاس در سال 1992 فاتح جام باشگاه‌های آسیا در فرمت قبلی خودش شده است.

 

کریمی که در سالهای اخیر بیشتر در قالب یک مربی نجات دهنده فرو رفته و کمتر تیمی را به مدت یک فصل کامل در اختیار داشته، تراکتور را به سیاهه تیمهای پرشماری اضافه می‌کند که هدایتشان را برعهده گرفته. تیمهایی در تمام مناطق ایران؛ از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب. او در حال حاضر قدیمی ترین مربی شاغل در فوتبال ایران است که از سال 1368 کار خود را رسما با پاس آغاز کرده و پس از 32-3 سال هنوز قصد بازنشستگی ندارد.

 

البته باید دید که حضور آقا فیروز دوباره موقتی خواهد بود یا این بار قرار است او فصل را با تراکتور کلید بزند. امروز مجری ورزش و مردم از قول محمدرضا زنوزی مالک باشگاه تبریزی گفت که او تصمیمش را برای کناره گیری از تراکتور تغییر داده و قرار است پای کار باشگاه بماند.

 

او و فیروز همدیگر را خوب می‌فهمند و بعد از سالها کار و قطع همکاری، دیگر زاویه نامکشوفی از فعالیت مشترک برایشان باقی نمانده است. با همین ایده، تراکتور 1401 را باید در شمای این دو مالک و سرمربی، دو مرد خسته که شاید هنوز در پر شالشان تردستی ویژه ای پنهان شده باشد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.