کد خبر: 1779544/1 زمان: 11:20   1400/06/22 بازدید: 2,722

قراردادم تمام شده، اما تمایلی هم به ماندن ندارم

امیری: جوانمردی برای گرفتن 2 طلا زیر فشار بود

سرمربی تیم ملی پاراتیراندازی گفت: همه از ساره جوانمردی انتظار داشتند که باز هم 2 طلا در پارالمپیک بگیرد و همین مسئله فشار زیادی را به او وارد کرد.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، حسین امیری سرمربی تیم ملی پاراتیراندازی درباره عملکرد ملی‌پوشان اعزامی به بازی‌های پارالمپیک 2020 توکیو اظهار داشت: سمیرا ارم به عنوان حمایتی، اعزام شده بود و می‌دانستیم همین نتایجی را می‌گیرد که در توکیو رقم زد. درخصوص رقیه شجاعی هم باید بگویم که تمرکزمان روی بخش ایستاده بود و اتفاقاً او عملکرد خوبی هم در مقدماتی داشت، اما در فینال ناپختگی و کم‌تجربگی از خودش نشان داد و با یک اشتباه کوچک در رده ششم قرار گرفت. شجاعی آینده خوبی دارد و اگر تجربه‌اش بیشتر بود، می‌توانست به مدال برسد.

وی افزود: ساره جوانمردی در حالی اعزام شد که رکوردهای خوبی داشت، اما تحت فشار زیادی قرار گرفته بود. او در پارالمپیک 2016 ریو به دو مدال طلا رسید و همه از کمیته پارالمپیک گرفته تا فدراسیون، خانواده، همسایه، دوست و ... انتظار داشتند او باز هم این کار بزرگ را انجام بدهد. جوانمردی در تمریناتی که در توکیو داشت، آمادگی بسیار خوبی از خود نشان داد. او در فینال نیز بهترین قِلِق را زد، اما در رقابت اصلی احساس کرد که باید همه تیرها را به مرکز بزند. در واقع این فشارها باعث شد که تیراندازی‌اش از فاز اتوماتیک به ارادی تبدیل شود و او در اجرای تاکتیک دچار مشکل شود. من تلاش زیادی کردم که حداقل یک نفر از میان محمدرضا میرشفیعی و مهدی زمانی نیز اعزام شود تا در فینال به جوانمردی کمک کند، اما اجازه این کار را ندادند و هر دو را خط زدند، در حالی که نظر من این نبود.

 

سرمربی تیم ملی پاراتیراندازی با بیان اینکه خط خوردن این نفرات با نظر کمیته پارالمپیک صورت گرفت و ملاک خوبی برای خط خوردن‌شان وجود نداشت، گفت: معیار اعزام را رکوردهای به ثبت رسیده در مسابقات جهانی استرالیا در سال 98 اعلام کردند. حتی اگر آن رویداد نیز ملاک قرار داشت، باز هم برخی نفرات دیگر باید در لیست اعزام قرار می‌گرفتند. پس از استرالیا، مسابقات جهانی امارات بود که در آنجا خدیجه رستمی عملکرد بهتری داشت، اما واقعاً نمی‌دانم چرا اعزام نشد.

امیری عنوان کرد: خدیجه رستمی نفر 7 رنکینگ جهانی بود. متاسفانه در دوره قبل از من با لجبازی او را کنار گذاشتند و به این ورزشکار ضربه وارد شد. پس از بازگشت من، تلاش زیادی کردم تا او را به آمادگی برسانم که اتفاقا شرایط خوبی هم ایجاد شد. متاسفانه به من گفتند که تیم ملی از گذشته با 3 بانو تشکیل شده و همین شرایط هم باید در پارالمپیک توکیو باشد. همین مسئله نیز منجر به خط خوردن سایر نفرات حاضر در اردو شد.

وی خاطرنشان کرد: اواخر خرداد یا اوایل تیر ماه امسال بود که یک رکوردگیری انجام شد. در آن رکوردگیری رستمی 554 امتیاز گرفت، اما ارم 526 یا 528 امتیاز. همان جا اختلاف رکوردها مشخص شد. متاسفانه ملاک‌های مسئولان برای اعزام با ملاک‌های من به عنوان سرمربی تیم ملی فرق داشت. در همان روزهایی گفتند میرشفیعی خط خورده، من به او عنوان کردم که در کناره ساره جوانمردی تیر بزند و به عنوان یک رقیبی که رکوردهای خوبی دارد، او را به چالش بکشد. واقعاً فکر نمی‌کردم میرشفیعی عملکرد خوبی با آن شرایط روحی داشته باشد، اما او آمد و امتیاز 579 را کسب کرد که خیلی خوب بود. نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد که میرشفیعی را خط زدند. در واقع اجازه ندادند بذری را که چند سال کاشته‌ایم، برداشت کنیم.

 

سرمربی تیم ملی پاراتیراندازی گفت: این شرایط به سمیرا ارم نیز ضربه زد. اگر او اعزام نمی‌شد، می‌توانست در رویدادهای بعدی عملکرد خوبی داشته باشد، اما حالا و با ضربه‌ای که ارم وارد شده، کار برایش سخت‌تر از قبل شده است.

امیری در پایان درباره ادامه همکاری‌اش با تیم ملی عنوان کرد: قراردادم 31 شهریور به پایان می‌رسد. درست است که قراردادم تمام می‌شود و شاید مسئولان هم خواهان ادامه همکاری با من نباشند، اما شخصاً باید بگویم امکان ندارد با این وضعیتی که هست، بمانم. البته یک شرط بزرگ وجود دارد که می‌دانم احتمال قبول کردنش بسیار کم است. شرطم این است که هرکسی سهمیه گرفت، اعزام شود، چون من به عنوان سرمربی روی آن ورزشکار حساب می‌کنم و برایش برنامه‌ریزی انجام می‌دهم تا هم به خودش و هم به سایر نفرات در مدال‌آوری کمک کند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.