کد خبر: 1779792/41 زمان: 14:23   1400/06/23 بازدید: 22,916

سپاهان همچنان امتیازآورترین ایرانی در آسیا

تیم فوتبال سپاهان همچنان با کسب 131 امتیاز بهترین باشگاه ایرانی از این حیث به شمار می رود.

به گزارش "ورزش سه"، سپاهان اگرچه پس از قهرمانی در لیگ چهاردهم از شرایط آرمانی خود فاصله گرفت و طی چند سال اخیر به استثنای سال گذشته در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا حضور نداشت، اما چندین دوره حضور موفق که کسب نایب قهرمانی آسیا در سال 2007 بهترین عنوان این تیم محسوب می‌شود، سبب شده تا همچنان طلایی‌پوشان فوتبال ایران با کسب 131 امتیاز در میان 10 تیم امتیازآور لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشند.


الهلال عربستان، جونبوک موتورز کره جنوبی و العین امارات به ترتیب با کسب رتبه های 238، 214 و 171 امتیاز رتبه های اول تا سوم پرامتیازترین تیم های آسیایی را به خودشان اختصاص داده اند.


گفتنی است از نظر تعداد دفعات حضور در مسابقات نیز تیم فوتبال الهلال که سه عنوان قهرمانی در مسابقات دارد، با 17 حضور صدرنشین تیم های قاره است و پس از این تیم تیم های پاختاکور و العین به ترتیب با 16 و 15 حضور قرار دارند. سپاهان 12 مرتبه در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا حاضر بوده است.

 

 


گفتنی است در صورتی که امروز سرخپوشان موفق به کسب پیروزی مقابل استقلال تاجیکستان شوند، جای سپاهان را در رتبه هم خواهند گرفت و البته میان سه تیم سرشناس ایرانی در آسیا یعنی استقلال، پرسپولیس و سپاهان اختلاف خیلی زیادی وجود ندارد و با چند بازی اختلاف تیم ها قابل جبران است.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.