کد خبر: 1779974/1 زمان: 11:28   1400/06/24 بازدید: 1,392

در اولین فرصت لیگ‌های سال گذشته کاراته را به پایان می‌رسانیم

خرمی: به فکر برگزاری ادامه مسابقات هستیم

سرپرست سازمان لیگ فدراسیون کاراته گفت: به فکر برگزاری مسابقات نیمه تمام سال گذشته سوپر لیگ کاراته هستیم و در اولین فرصت این کار را انجام می‌دهیم.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، سعید خرمی در خصوص سرنوشت ادامه مسابقات سوپر لیگ کاراته سال 99 اظهار داشت: از اردیبهشت ماه که مسئولیت سرپرستی سازمان لیگ را برعهده گرفتم، یکی از مطالب مهمی که پایه گذاری و برنامه‌ریزی کردیم وضعیت ادامه لیگ‌های کاراته بود. انواع لیگ‌های ما عقب افتادگی داشت، اما مهمترین اتفاق سرنوشت تیم‌های ملی کاراته بود.
 

وی تصریح کرد: برای تشکیل تیم ملی نیازمند برگزاری چندین مرحله انتخابی بودیم. از طرفی از خرداد ماه به بعد پیک‌های کرونایی پشت سرهم اتفاق افتاد و مجوزهای ما را دچار اشکال می‌کرد. ما برنامه‌ریزی می‌کردیم، اما مجوزها را دریافت نمی‌کردیم. ما حتی برای دریافت مجوزهای انتخابی درون اردویی با تعداد ورزشکار کم نیز دچار مشکل بودیم. این مسائل باعث شد که برگزاری ادامه مسابقات لیگ چندین بار به عقب بیفتد.

 

سرپرست سازمان لیگ فدراسیون کاراته خاطر نشان کرد: در حال حاضر نیز که شرایط و زمان بهتر شده است، برنامه برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا اعلام شده است. بعد از لغو مسابقات قهرمانی آسیا در کویت، قرار است این مسابقات در تمامی رده‌های سنی در قزاقستان برگزار شود. فدراسیون پس از اعلام برنامه جدید قهرمانی آسیا برنامه‌ برگزاری اردوهای تیم ملی را در دستور کار قرار داد، اما می‌توانم قول بدهیم ادامه مسابقات را در کوتاهترین زمان ممکن برگزار کنیم. مهمترین موضوع نیز این است که بعد از اتمام مسابقات سال گذشته باید لیگ‌های سال جاری را نیز در ماه‌های باقی مانده نیز برگزار کنیم. 

خرمی در پاسخ به این سوال که عدم به پایان رساندن لیگ فصل گذشته نمره منفی بزرگی در فدراسیون کاراته خواهد بود، گفت: باید نمره منفی و مثبت را با در نظر گرفتن شرایط، مدنظر قرار بدهیم. ما در شرایط کرونا هستیم و ذهنیت فدراسیون پزشکی ورزشی، فدراسیون کاراته و حتی وزارت ورزش و جوانان در ابتدا حفظ سلامت ورزشکاران است. ما هر دو، سه هفته یک بار در پیک‌های خطرناک قرار گرفتیم و در این ماه‌های اخیر آمار وحشتناک تلفات داشتیم که سعی ما را بر حفاظت از گنجینه‌های کاراته ایران قرار داد. ما نمی‌خواهیم گنجینه‌های خود را بر باد دهیم، اما این قول را به جامعه کاراته می‌دهیم که به فکر برگزاری مسابقات هستیم و در اولین فرصت مسابقات را برگزار می‌کنیم. 

 

وی در خصوص اینکه لیگ سال جاری را تا پایان سال به پایان خواهند رساند، گفت: اگر کرونا به ما اجازه بدهد این کار را خواهیم کرد، البته در حال حاضر بخشی از جامعه واکسن زدند و سرعت این اتفاق افزایش یافته است. این مسئله اتفاق بسیار خوبی است تا ما بتوانیم از پتانسیل کاراته ایران استفاده و با قدرت ادامه بدهیم. تیم اتاق فکر ما به دنبال برنامه‌ریزی است تا حتی قبل از اسفند ماه لیگ سال جاری به پایان برساند، هر چند همه این‌ها به امید خدا است و اینکه شرایط کرونا اجازه بدهد. 

نیم فصل نخست سوپر لیگ کاراته در بهمن ماه سال گذشته به پایان رسید و پس از آن ادامه مسابقات به سال جاری موکول شد که پس از گذشت 7 ماه هنوز خبری از ادامه مسابقات نیست.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.