کد خبر: 1787218/56 زمان: 20:06   1400/07/30 بازدید: 24,754

افتتاح باشکوه پنجمین ورزشگاه جام جهانی (عکس)

با آغاز دیدار تیم های الریان و السد در فینال جام امیر، ورزشگاه الثمامه نیز به صورت رسمی افتتاح شد.

به گزارش "ورزش سه"، با برگزاری دیدار تیم های الریان و السد در چهل و نهمین دیدار فینال جام امیر (جام حذفی) قطر، استادیوم 40 هزار نفری الثمامه یکی از ورزشگاه های میزبان رقابت های جام جهانی 2022 قطر، در حضور امیر این کشور بطور رسمی افتتاح شد.

 

ورزشگاه جام جهانی الثمامه یکی از 8 ورزشگاهی است که برای مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ طراحی و ساخته شده و در نزدیکی فرودگاه بین المللی حمد قرار دارد. سازه ورزشگاه با الهام از کلاه سنتی عربی (عرقچین) طراحی شده است.

 

ساخت ورزشگاه الثمامه به همراه دیگر ورزشگاه هایی که در انتظار جام جهانی فوتبال 2022 ساخته شده است ، توسط چندین سازمان حقوق بشری محکوم شده است. عفو بین الملل ادعا می کند که حدود 15000 کارگر مهاجر هنگام کار در شرایط نامناسب در محل های ساخت ورزشگاه قطر جان خود را از دست داده اند.

 

در حاشیه افتتاح این ورزشگاه، تمیم بن حمد آل ثانی امیر فعلی قطر نیز در استادیوم حضور داشت. همچنین برخی از سفیران جام جهانی قطر نظیر ساموئل اتوئو، دی بوئر، کافو و... نیز در ورزشگاه حضور پیدا کردند.

 

السد، قهرمان هفده دوره جام امیر در این دیدار مقابل الریان، قهرمان شش دوره این مسابقات قرار گرفت. شجاع خلیل زاده، مدافع ملی پوش ایران، در ترکیب الریان در این دیدار حضور دارد.

 

 

 

 

 

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.