کد خبر: 1787267/30 زمان: 00:32   1400/08/01 بازدید: 7,737

آرسنال 3-1 استون ویلا: بازگشت به مسیر پیروزی‌

آرسنال در اولین دیدار هفته نهم رقابت های لیگ برتر موفق شد با نتیجه 3-1 استون ویلا را شکست بدهد و به رتبه نهم جدول صعود کند.

به گزارش "ورزش سه"، شاگردان میکل آرتتا که در دو دیدار قبلی برابر برایتون و کریستال پالاس به تساوی رضایت داده بودند، در دیدار امشب برابر استون ویلا نمایش بهتری داشتند و در نهایت با گل های توماس پارتی، پی‌یر امریک اوبامیانگ و امیل اسمیت-رو به برتری دست پیدا کردند.

آرسنالی ها بازی را بهتر آغاز کردند و در همان دقایق ابتدایی صاحب یکی دو موقعیت خوب شدند اما این دقایق بدون اینکه توپی از خط دروازه ها عبور کند، سپری شد.

در ادامه بازی متعادل دنبال شد تا اینکه در دقیقه 20، روی ارسال ساکا و دفع ناقص مدافعان استون ویلا، توپ به توماس پارتی رسید و او هم با یک ضربه والی، می توانست گل اول بازی را به ثمر برساند اما توپ به تیر دروازه میهمان برخورد کرد.

اما تنها سه دقیقه بعد، پارتی موفق شد آرسنال را پیش بیندازد. روی ضربه کرنر اسمیت-رو بود که پارتی توانست زودتر از مدافعان استون ویلا ضربه سر را بزند و حساب کار را 1-0 کند.

 

 

بعد از این گل تیم میهمان پیش کشید و در مقابل آرسنالی ها این فرصت را پیدا کردند تا روی ضدحمله خطرساز شوند؛ از جمله در دقیقه 30 که روی ضدحمله ای که اسمیت- رو ترتیب داده بود، ساکا می توانست اختلاف را به دو گل افزایش بدهد اما واکنش امیلیانو مارتینز مانع از گلزنی او شد.

در ادامه آرسنالی ها رفته رفته ابتکار عمل را در دست گرفتند اما به نظر می رسید که این نیمه با همان یک گل به پایان خواهد رسید ولی در وقت های تلف شده، توپچی ها صاحب یک ضربه پنالتی شدند. خطای مت تارگت روی الکساندر لاکازت در محوطه جریمه استون ویلا باعث شد تا داور نقطه پنالتی را نشان بدهد. اوبامیانگ پشت ضربه قرار گرفت و شوتش را به سمت راست مارتینز زد که دروازه بان آرژانتینی ویلا با یک واکنش خوب توپ را دفع کرد اما توپ برگشتی به خود اوبامیانگ رسید و او توانست دروازه را باز کند تا نیمه اول با برتری 2-0 آرسنال به پایان برسد.

نیمه دوم را استون ویلا بهتر آغاز کرد و در دقایق ابتدایی یکی دوموقعیت خوب روی دروازه آرسنال ایجاد کردند اما این توپچی ها بودند که در دقیقه 56 به گل سوم رسیدند. روی یک حمله سریع بود که پاس اوبامیانگ در موقعیتی مناسب به اسمیت- رو رسید و او هم با شوتی که در بین راه به بازیکن حریف برخورد کرد، موفق به گلزنی شد.

 

 

بازیکنان ویلا که چیزی برای از دست دادن نداشتند، پیش کشیدند و در دقیقه 62، بوئن‌دیا می توانست یکی از گل های خورده را جبران کند اما ضربه او را آرون رمزدیل با واکنش به موقع دفع کرد.

در ادامه بازی متعادل شد و در دقیقه 71، اوبامیانگ می توانست یک بار دیگر در این دیدار گلزنی کند اما واکنش خوب مارتینز مانع او شد.

حملات دو تیم ادامه پیدا کرد تا اینکه در دقیقه 82، سرانجام دروازه آرسنال باز شد. روی یک حرکت تیمی پشت محوطه جریمه آرسنال بود که توپ به جاکوب رمزی رسید و او هم با یک شوت دیدنی، کار را تمام کرد.

تلاش بازیکنان ویلا برای رسیدن به گل های بعدی در دقایق پایانی به یکی دو موقعیت خوب منجر شد اما توپ دیگری از خط دروازه عبور نکرد و بازی با نتیجه 3-1 به پایان رسید.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.