کد خبر: 1787588/44 زمان: 18:55   1400/08/02 بازدید: 3,102

وزارت ورزش باید از ورزش قهرمانی و همگانی حمایت کند

امیدواری رییس جمهور به موفقیت والیبال و فوتبال

رییس جمهور در دیدار با قهرمانان ورزش کشور می گوید می توانیم در والیبال و فوتبال در سطح جهان موفق باشیم.

به گزارش "ورزش سه"، آیت الله سید ابراهیم رییسی در آئین اهدای بازوبند پهلوانی سال ۱۴۰۰ و تجلیل از مدال آوران المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو دقایقی با ورزشکاران به صحبت پرداخت.
از همه کسانی که باعث شادی مردم شدند، تشکر می کنم


از مربیانی که این امکان را فراهم کردند تا جوانان عزیزمان بر سکوی قهرمانی قرار بگیرند و سرود مقدس جمهوری اسلامی نواخته و پرچم جمهوری اسلامی ایران برافراشته شود تشکر می کنم. همچنین از همه کسانی که دل مردم را شاد و تبسم را بر لبان زن و مرد این کشور نشاندند تشکر می کنم. آنهایی  که نام ایران اسلامی را در جهان بلند کردید و افتخار آفریدید .از وزیر ورزش و جوانان و همکاران وی که  زمینه قهرمانی و پهلوانی ورزشکاران کشور را فراهم کردند تقدیر و تشکر می کنم.


باید ورزش پهلوانی را تقویت کنیم
ورزشی که امروز در صحنه دیدیم بیش از ۳ هزار سال و برخی نوشتند  چهار هزار سال در کشور ما قدمت دارد، لیکن بعد از اسلام این ورزش با آیین، دعا ، نیایش ،توسل و تضرع در خانه حضرت حق و اولیا دین همراه شد. ورزش پهلوانی ما با یاد خدا و توجه به مبدا هستی عجین شده است. وقتی مرشد اشعار توحیدی می خواند انسان را به یاد خدا و اولیا خدا می اندازد و اینکه  باید با پهلوانی فتوت و مردانگی داشت. باید همراه با جوارح، جانها نیز یاد خدا باشد و بداند تمام این قدرت و توانایی از آن خداست. این ورزش پهلوانی  ما با مفاهیم عالیه عبادی و بندگی خدا، مراقبت، فتوت و مردانگی، توجه به ضعفا، توجه به دیگران همراه است و این دگر خواهی در پرتو خدا خواهی ارزشمند است. باید ورزش پهلوانی در کشور تقویت شود. همراه با ورزش پهلوانی قهرمانان مدال‌آور در کشور باید حمایت شوند. کشور ما ظرفیت زیادی دارد و جوانان برومندی دارد که می توانند نام آور شوند.


می توانیم در والیبال و فوتبال در سطح جهان موفق باشیم
همچنین باید به ورزش حرفه‌ای توجه شود. ورزش همگانی  در کشور باید گسترش پیدا شود. بدون تردید یکی از امر به معروف‌ها ورزش و گسترش ورزش است به دنبال آن سلامت ،شادابی  و نشاط می آورد. ورزش قهرمانی می تواند جوانان ما را بر سکوهای افتخار قرار دهد. جوانان ما در طول ماههای اخیر خبرهای دلشاد کننده برای مدال آوری در عرصه های مختلف بین المللی داشتند. وزارت ورزش باید از ورزش قهرمانی ، پهلوانی همگانی و حرفه‌ای  حمایت کند و ورزش بتواند به جایگاههای بالاتر ارتقا پیدا کند و این کار با همت ورزشکاران و  قهرمانان و پهلوانان امکان پذیر است و تحقق پیدا خواهد کرد. من تردید ندارم که با همت و اراده شما  ورزشکاران ما می‌توانیم در سطح جهانی ورزش  اعم از فوتبال و والیبال  و رشته های دیگر همانند ورزش پهلوانی ارتقا پیدا کند و دولت در این رابطه حمایت خواهد کرد.

 


یکی از راه های کاهش آسیب‌های اجتماعی توسعه ورزش است
گسترش ورزش همراه با سلامتی مردان و زنان کشور است و می تواند از آسیب های اجتماعی پیشگیری کند. جامعه از آسیب های اجتماعی رنج می برد یکی از راه های کاهش آسیب‌های اجتماعی توسعه ورزش است. در امر به معروف و امر به خوبی ها یکی از معروف های مهم ورزش باشد که مورد تاکید  همگان قرار می گیرد. با توسعه ورزش در کشور در درون همه خانواده ها همه مراکز علمی  و آموزشی و همه سازمان ها و ادارات هم سلامتی مردم تضمین میشود هم از بسیاری از ناهنجاری ها پیشگیری می‌شود. سنتی که امروز شاهد آن بودیم بعد از پیروزی قهرمان ما در میدان نماز خواند، یاد خدا را بر زبان جاری کرد و بسیاری از پهلوانان ما در عرصه های جهانی بعد از مدال آوری شکر خدا را به جا آوردند و برخی مدال خود را به شهدا  و علی ابن موسی الرضا هدیه کردند. این قهرمانی با توجه به قدرت لایزال الهی همراه است. پهلوانان ما در این مدت خوش درخشیدند امیدوارم با توکل بر خدا و اعتماد به نفس اساس ورزش و اساس پهلوانی و قهرمانی در کشور در مسیر رضای خدا مورد استفاده قرار گیرد و برای نام آوری ایران عزیز باشد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.