کد خبر: 1788007/1 زمان: 12:42   1400/08/04 بازدید: 46,943

برگی از تاریخ

ستاره ای که قدر خودش را ندانست (عکس)

علی اکبریان ، نامی آشنا برای هواداران استقلال و پرسپولیس است . او همانقدر که در زمین فوتبال خوب بود ، در بیرون زمین قدر خودش را ندانست و روزگار را برای خود و خانواده اش تیره و تار کرد.

 

به گزارش"ورزش سه "، علی اکبریان یکی از گلزنان خوب فوتبال ایران بود که در استقلال و پرسپولیس به بازی گرفته شد، هر چند او خودش را یک استقلالی می داند. فورواردی با شم گلزنی بالا در محوطه هجده قدم که حد فاصل سالهای 73تا 76 برای استقلال 78 بازی کرد و آمار 26گل را در کارنامه خود به ثبت رساند. اکبریان که متولد دی ماه پنجاه است سابقه بازی در پرسپولیس تحت هدایت علی پروین در سال های 79 تا 80را هم دارد . فورواردی دوست داشتنی که برای آبی ها گلهای سه امتیازی زیادی زده است. 


او یکی از خوب های فوتبال ایران بود قدر خودش را بعد از پایان دوران فوتبالش ندانست و راه دیگری را برای گذران زندگی انتخاب کرد. فوتبالیستی خوب و خوشتیپ  که در اوایل دهه 70، جمعیتی را پشتیبان خود می دید و برای هواداران استقلال پیام آور شادی بود.


یکی از گلهای فراموش نشدنی علی اکبریان 26 سال قبل و در روز چهارم آبان ماه به پاس تهران در ورزشگاه آزادی زده شد. گلی زیبا با حالت قیچی برگردان در اواخر بازی به هادی طباطبایی در روزی که توپ های استقلالی ها به ثمر نمی شست و دو تیم برای بردن بازی تهاجمی را به نمایش گذاشتند اکبریان با ضربه ای زیبا دروازه طباطبایی و پاس تهران را گشود و به طرف جایگاه شماره هشت رفت. روزهایی که برای اکبریان تکرار نشدنی است و به خاطره ها پیوسته است.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.