کد خبر: 1788125/56 زمان: 22:01   1400/08/04 بازدید: 62,203

هت تریک در شب باشکوه الغرافه

دیاباته مقابل شفر مارادونا شد

شیخ دیاباته در استادیوم ثانی بن جاسم شب فوق العاده ای را برای الغرافه رقم زد و با هت تریک برابر تیم وینفرد شفر، مرد اول تیمش بود.

به گزارش "ورزش سه"، شاید امشب چشم بسیاری از هواداران استقلال به ورزشگاه ثانی بن جاسم دوحه قطر بوده باشد تا پیگیر نتیجه دوئل میان دو سرمربی خارجی و سابق خودشان باشند. جایی که آندره آ استراماچونی با زردپوشان و پلنگ های الغرافه به مصاف الخوری رفته بود که هدایت آن را وینفرد شفر آلمانی برعهده داشت.

 

شفر که در میانه های لیگ هفدهم به استقلال پیوست، توانست این تیم را به عنوان قهرمانی جام حذفی برساند اما در انتهای لیگ هجدهم از هدایت این تیم کنار گذاشته شد. داستان استراماچونی نیز تکرار مکررات است. سرمربی ایتالیایی که سبک جدیدی از فوتبال را به استقلال آورد اما به دلیل عدم دریافت دستمزدش، ایران را برای همیشه ترک کرد ولی استراماچونی از محبوبیت بالایی نظر هواداران این تیم برخوردار است.

 

این دیدار با برتری الغرافه آغاز شد. پس از اینکه گابریل در دقیقه 20 گل نخست الغرافه را به ثمرر ساند، این بار نوبت به مهاجم سابق استقلال بود که برای تیم استراماچونی گلزنی کند. روی پاس خوب گابریل، شیخ دیاباته چند متری را به سمت دروازه الخور پیش روی کرد که رافائل واز مدافع برزیلی الخور در برابر قدرت بدنی دیاباته کم آورد و روی زمین افتاد. مهاجم اهل مالی الغرافه نیز با یک شوت زمینی به گوشه دروازه، موفق شد گل نخستش را در این بازی به ثمر برساند.

 

 

 

 

 

 

 

نکته جالب توجه روی دو مورد از گل های دیاباته، قدرت بدنی بالای این بازیکن بود که باعث زمین خورد مدافع برزیلی و تنومند الخور شد.

 

 

 

 

 

 

اما این پایان آتش بازی شیخ و الغرافه در نیمه نخست نبود. ارسال سوفیان هانی با اثرگذاری شیخ دیاباته به مؤید حسن رسید و این بازیکن در مصافی تک به تک گل سوم را به ثمر رساند. در وقت های تلف شده نیمه نخست، زمان دبل شیخ دیاباته فرا رسیده بود تا این بازیکن درخشش در نیمه اول را تکمیل کند.

 

پاس گابریل پشت محوطه جریمه در حالی به دیاباته رسید که 2 مدافع الخور برای او ایجاد مزاحمت کرده بودند. دیاباته با یک سرتوپ، باعث اشتباه رافائل واز شد و این مدافع پس از یک تکل بلند، از جریان بازی خارج شد. در ادامه فقط تمیم محمد از مدافعین الخور به دنبال تصاحب توپ از دیاباته بودند که این بازیکن با یک سر توپ دیگر، دومین مدافع حریف را نیز از جریان بازی خارج کرد و با یک ضربه بغل پای چپ به زیبایی دروازه الخور را برای چهارمین بار باز کرد.

 

 

 

 

 

دیاباته با 2 سر توپ، دو مدافع الخور را از جریان بازی خارج کرد. در این صحنه، تمیم محمد با دومین سر توپ دیاباته به کلی محو شد تا مهاجم اهل مالی مشکلی برای گلزنی نداشته باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

شب باشکوه دیاباته در دقیقه 75 تکمیل شد. یک پاس عرضی بلند از زمین الغرافه، به احمد علاء الدین رسید و این بازیکن با یک پاس خوب، دیاباته را در موقعیت تک به تک قرار داد. رافائل واز مدافع الخور که امشب یک مغلوب تمام عیار در مصاف با دیاباته بود، پس از تنه ای که به شیخ زد، خودش تعادلش را از دست داد و روی زمین افتاد. دیاباته نیز با استفاده از قدرت بدنی بالا و حفظ تعادلش، توانست با عبور از گلر الخور توپ را به تور دروازه حریف بچسباند و هت تریکش را تکمیل کند. این بازی در نهایت با نتیجه 5 بر صفر به سود الغرافه به پایان رسید.

 

دیاباته در حالی موفق شد برابر الخور هت تریک کند که شمار گل های او در لیگ ستارگان قطر به عدد 6 رسید. او همچنین یک گل نیز در جام اوردو برای الغرافه به ثمر رساند تا در 5 مسابقه ای که برای پلنگ ها به میدان رفته، 7 گل به ثمر رسانده باشد. در جدول رده بندی برترین گلزنان لیگ ستارگان، اکنون مایکل اولونگا از الدحیل با 9 گل در صدر قرار دارد، بغداد بونجاح با 8 گل دوم است و اندره آیو از السد در کنار شیخ دیاباته با 6 گل در جایگاه سوم مشترک هستند تا مهاجم سابق استقلال بالاتر از المعز علی، اکرم عفیف، یوهان بولی و... قرار بگیرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شیخ تقریبا گلی شبیه به گلش در لباس استقلال و در بازی با تراکتور به ثمر رساند. مدافع الخور در نبرد تن به تن با دیاباته مغلوب شد و او پس از دریبل دروازه بان جوان حریف، هت تریکش را کامل کرد.

 

 

 

 

 

الغرافه با کسب این پیروزی 12 امتیازی شد و به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به الوکره در رده پنجم ایستاد. الخور نیز همچنان بدون کسب پیروزی و 4 تساوی در 7 مسابقه، در رده دهم قرار دارد. با این پیروزی پر گل، ممکن است آینده کاری وینفرد شفر سرمربی آلمانی الخور نیز در معرض خطر قرار بگیرد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.