کد خبر : 1794619 | 06 آذر 1400 ساعت 14:40 | 5,925 بازدید | 0 دیدگاه

اعتراض فدراسیون کشتی: انتخابات مهندسی شده بود

تحریم کمیسیون ورزشکاران از سوی ستاره های کشتی!

فدراسیون کشتی با اعلام اینکه انتخابات کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک مهندسی شده، به این موضوع اعتراض کرد.

به گزارش "ورزش سه"، پس از برگزاری انتخابات کمیسیون ورزشکاران حسن یزدانی دارنده مدال های طلا و نقره المپیک و طلا، نقره و برنز جهان در کشتی آزاد و محمدرضا گرایی دارنده مدال های طلای المپیک و جهان در کشتی فرنگی با رأی ورزشکاران واجد شرایط به عنوان عضو کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک انتخاب شدند.


بر این اساس 15 نماینده کمیسیون ورزشکاران با رأی ورزشکاران واجد شرایط و از طریق انتخابات بعضویت کمیسیون درآمدند و 5 نفر دیگر با انتصاب سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک عضو این کمیسیون شدند.


گویا قرار نداشتن قهرمانان کشتی در میان نفرات انتصابی باعث اعتراض فدراسیون کشتی شده است. در همین راستا سایت این فدراسیون آورده است:
جایگاه کشتی ایران در میادین المپیک، جهانی و بازی های آسیایی کاملا مشخص است و افتخارات این رشته ورزشی در چند ماه گذشته، بارها باعث شادی دل مردم و پیام تبریک مسئولان ارشد نظام بویژه مقام معظم رهبری گشته است.

 


جامعه کشتی کشور نسبت به انتصابات رئیس کمیته ملی المپیک اعتراض شدید خود را اعلام می دارد و می باید با توجه به جایگاه کشتی کشور حداقل یک نماینده از قهرمانان کشتی در این انتصابات قرار داده می شد.


بر این اساس حسن یزدانی و محمدرضا گرایی نمایندگان منتخب کشتی فردا در اولین نشست این کمیسیون حاضر نخواهند شد و فدراسیون کشتی اعتراض خود را به این انتخابات مهندسی شده رسما به کمیته بین المللی المپیک (IOC) اعلام خواهد کرد.

دیدگاهها