کد خبر: 1795095/41 زمان: 19:21   1400/09/08 بازدید: 54,811

خدا پیغمبری نمی‌دانم پنالتی بود یا نه

منصوریان: حرفهای مسی برای کشورمان بد است!

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان از عملکرد شاگردانش مقابل استقلال راضی است و معتقد بود که تیمش می‌توانست حتی به گل دوم هم دست پیدا کند.

به گزارش "ورزش سه" علیرضا منصوریان سرمربی باتجربه تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در کنفرانس خبری بعد از بازی استقلال حاضر شد و بعد از تساوی 1-1 و تقسیم امتیازات میان دو تیم، به گفتگو با خبرنگاران پرداخت؛ منصوریان به سبک همیشه کنفرانس خبری مفصلی داشت و حدود 10 دقیقه با خبرنگاران درباره مسابقه امروز به صحبت پرداخت که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید.

 

* خیلی زود به خواسته‌مان رسیدیم

منصوریان در بخش ابتدایی صحبت‌های خود درباره شرایط بازی امروز گفت: خیلی زود در نیمه نخست به خواسته‌مان رسیدیم و روی ضربه ایستگاهی که طالب ریکانی زد، کار کرده بودیم؛ استقلال تعداد کرنرهایی که به ما داد، کم بود، آنهم به این دلیل که بخشی از کادر فنی آنها (استقلال) با من کار کرده بودند و می‌دانند ما روی ضربات ایستگاهی خیلی کار می‌کنیم. بازی به نظر من با کیفیت بود.

 

* با نیمچه مصدومیتی برخی بازیکنان‌مان خوب بازی کردیم

سرمربی صنعت نفت آبادان با ابراز رضایت از عملکرد شاگردانش مقابل استقلال توضیح داد: پس از گل طبیعی بود که نشست رو به عقب داشته باشیم و از گل‌مان دفاع کنیم؛ یکی دو بازیکن نفت نیمچه مصدومیتی داشتند که تشکر می‌کنم با آن وضعیت به بازی ادامه دادند.

 

وی افزود: شروین بزرگ مصدوم شد و مجبور به تعویض او شدیم. نفرات تعویضی از جمله علی امیری فوق‌العاده بازی کرد. اعتقاد دارم پس از اینکه شانس مدیریت بازی را به استقلال دادیم و گل خوردیم، در نیمه دوم شکل بازی‌مان عوض شد و به سمت بازی مالکانه رفتیم.

 

* باید در فینیشینگ بیشتر زحمت بکشیم و با دروازه آشنا شویم

علیرضا منصوریان در ادامه تمجید خود از عملکرد شاگردانش گفت: بچه‌های ما فوق‌العاده بازی کردند. در خیلی از صحنه‌ها بازیکنان ما سه به دو و چهار به دو می‌شدند؛ در رختکن به بازیکنان گفتم وقتی موقعیت دارید گل بزنید.

 

 

او ادامه داد: چندین صحنه داشتیم که به گل برسیم، از جمله دقایق 86 و 90؛ اگر بخواهیم عادلانه صحبت کنم نیمه نخست بازی برای استقلال بود، نیمه دوم برای ما. در قسمت فینیشینگ باید باز هم زحمت بکشیم و بازیکنان باید بیشتر با دروازه آشنا شوند.

 

* با اکبریان در استقلال باختم، مساوی کردم و بردم!

سرمربی صنعت نفت در واکنش به اعتراضات کادرفنی استقلال به عملکرد داوری پاسخ داد: چون لب خط بودم، برای من هم حساس شده بود که محمدرضا اکبریان چطور می‌تواند از تونل مذاب رد شود! میرزابیگی یکی از کمک‌های اکبریان هم‌سوی توپ حرکت می‌کرد؛ اکبریان به تمام صحنه‌ها نزدیک بود. نمی‌دانم کدام صحنه‌‌ها پنالتی بود، چون درگیر بازی بودم. خودم را صرف چیزهایی که ذهنم را درگیر کند، نمی‌کنم. با اکبریان در استقلال باختم، مساوی کردم و بردم. در تیم‌های دیگر هم همینطور.

 

* وقت کافی برای نقد داوران را ندارم

او ادامه داد: من وقت کافی برای اینکه داوران را نقد کنم، ندارم، چون پارسال این کار را بکنم، در نهایت خودم و تیمم ضرر کردند؛ با شرایطی مالی که نفت دارد، من هم وارد حاشیه شوم، شرایط نفت واویلا می‌شود، اما امروز استثنائاً نسبت به اکبریان حساس شده بودم. تیم داوری عالی قضاوت کرد. داور پنج شش بار آوانتاژ داد که عالی بود و سه چهار صحنه روی یامگا و قاسمی‌نژاد به خوبی ادامه بازی داد.


* خدا و پیغمبری باید بگویم نمی‌دانم پنالتی بود یا نه!

منصوریان در واکنش به صحنه‌های مشکوک به پنالتی برای استقلال گفت: خدا و پیغمبری باید بگویم صحنه‌های پنالتی را ندیدم و نمی‌دانم روی کدام قسمت‌های بازی بود، چون استنباط خودم این بود که برخورد آنچنانی در محوطه جریمه نبود.

 

* تنها سقف بالاتر در فوتبال ایران، بضاعت مالی تیم‌هاست

علیرضا منصوریان با اشاره به شرایط تیمش گفت: سقف فوتبال‌مان کوتاه است. دو سال پیش جعفر سلمانی در نفت بود و لژیونر شد و امسال در استقلال بازی می‌کند. سقفی نداریم که بگوییم این تیم برتر از تیم دیگری است، تنها یک سقف بالاتر دارد، آنهم بضاعت مالی است؛ بضاعت مالی برخی تیم‌ها 400، 500 میلیارد تومان است و بضاعت تیم‌هایی مثل ما و نفت مسجدسلیمان خیلی پایین‌تر است.

 

وی افزود: بازیکنان ما امروز در زمین چیزی به اسم اینکه آیا پول گرفتند یا نه، نداشتند. ما بزرگ‌تر ایده‌آلی به اسم طالب ریکانی در زمین داریم، محمد طیبی و ... تیم نفت را سفت نگه داشته‌اند و اگر می‌بینید آسیبی نمی‌بینیم به خاطر این کارهاست. در دیدار با پرسپولیس و این بازی به همراه دیدار با گل‌گهر سیرجان نه تنها خوش شانس نبودیم، بلکه بدشانس بودیم. در بازی با پرسپولیس توپی را ریکانی عوض کرد، تنها یک ضربه خوب می‌خواست که این کار را کرد، ولی گلر توپ را در آورد.


* توپ پرسپولیس گل شده بود اما داور چطور می‌توانست تشخیص بدهد

سرمربی صنعت نفت آبادان درباره کیفیت فنی لیگ پاسخ داد: کیفیت لیگ تفاوتش در مبالغ است نه فنی؛ ما از سه تونل سخت گل‌گهر، پرسپولیس و استقلال رد شدیم. داوری‌ها سهوی است و توپی که به زیر طاق ما در دیدار با پرسپولیس خورد، گل شده بود، اما داور چطور می‌توانست تشخیص دهد. فضای مجازی، فضای بیماری در کشورمان است. لیونل مسی در مصاحبه‌اش گفته بود فکر می‌کردم سوغات ایران فرش و زعفران است، این خیلی برای کشورمان بد است.

 

* بهانه بدشانسی را برای نبردن در آبادان نمی‌آورم

علیرضا منصوریان درباره نبردن‌های نفت در آبادان گفت: من به همراه نفت در آبادان سه امتیاز دشت نکرده‌ام که از این بابت خیلی ناراضی‌ام؛ بهانه بدشانسی نمی‌آورم و باید بگویم در زدن ضربات آخر بی‌دقت بوده‌ایم.

 

* افتخار می‌کنیم در آبادان هستیم

منصوریان در بخش پایانی صحبت‌های خود با توجه به بار روانی که روی حریف بود، توضیح داد: در طول هفته گذشته به اندازه‌ای که کار روانی کردیم، کار تاکتیکی نکردیم؛ به بازیکنان گفتم سقف فوتبال در ایران کوتاه است، باور کنید شما فوتبالیست‌های بزرگی هستید. طالب ریکانی امروز سه پاس طلایی داد.

 

وی افزود: در یکی بازی بزرگ شانس سه بار تک به تک شدن را ندارید؛ تنها بازیکنی که عقب استقلال ریسک نمی‌کرد و جلو نمی‌رفت، سیاوش یزدانی بود. به بازیکنانم افتخار می‌کنم، اما عزت نفس‌مان با شهرمان یکی است و افتخار می‌کنیم در آبادان هستیم.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.