کد خبر: 1803741/56 زمان: 18:11   1400/10/21 بازدید: 13,910

مأموریت ما  پیروزی در 7 دیدار است

سنت‌شکنی کی‌روش و صحبت از قهرمانی

کارلوس کی روش سرمربی پرتغالی تیم ملی مصر تأکید کرد که آنها مأموریتی به اندازه پیروزی در 7 دیدار را پیش رو دارند.

به گزارش "ورزش سه"، تا ساعتی دیگر تیم ملی فوتبال مصر در نخستین دیدار خود از چارچوب رقابت های جام ملت های آفریقا به مصاف یکی از مدعیان قهرمانی یعنی نیجریه می رود. سرمربی تیم ملی مصر نیز این چالش را مطرح می کند که ماموریت آنها این است که تنها در 7 مسابقه پیروز شوند.

 

کارلوس کی روش سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال مصر پیش از دیدار برابر نیجریه گفت: جاه طلبی ما در جام ملت های آفریقا ساده است و آن کسب 7 پیروزی است. ما 7 مسابقه را پیش رو داریم که در آنها با توجه به اهدافمان به شکل های مختلف بازی می کنیم و هر حریفی را آنالیز می کنیم تا در نهایت آنها را ببریم و در پایان قهرمانی این مسابقات را به دست بیاوریم.

 

سرمربی پرتغالی ادامه داد: راه حل های خوبی در تیم داریم، مناسب ترین بازیکنان را برای حضور در جام ملت های آفریقا انتخاب کردیم. امیدوارم موفقیت از آن ما باشد. ما این تورنمنت را با دیدار برابر تیم قدیمی نیجریه آغاز می کنیم و سعی می کنیم سبک خود را تحمیل کنیم و 3 امتیاز نخستمان را در این گروه به دست بیاوریم. شروع مسابقات در برابر یک کشور بزرگ و فوتبالی مانند نیجریه مایه افتخار و خوشحالی است. 

 

 

 

 

 

سرمربی مصر که با اظهاراتش قبل از آغاز جام کشورهای عربی مورد انتقاد قرار گرفته بود، این بار آن صحبت ها را تکرار نکرد. او پیش از آغاز کأس العرب در قطر و در یک نشست خبری گفته بود که هدف آنها قهرمانی نبوده و برای کسب تجربه و حفظ آمادگی به دوحه آمده اند. او همچنین قبل از سفر به کامرون و برای حضور در جام ملت های آفریقا نیز عنوان کرده بود هدف آنها تنها راهیابی به جام جهانی 2022 است.

 

این صحبت های کی روش نشان داد که او قهرمانی در دوره فعلی جام ملت های آفریقا را به عنوان هدف خود قرار نداده و این مسئله باعث اعتراضاتی میان فوتبالدوستان مصری شد اما این سرمربی باتجربه سنت شکنی کرده و در نشست خبری پیش از بازی با نیجریه درباره پیروزی در 7 مسابقه و کسب قهرمانی سخن به زبان آورده است.

 

کی روش در سپتامبر گذشته جانشین حسام البدری در تیم ملی مصر شد و توانست فراعنه را به مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی برساند. او در ادامه در جام ملت های عرب چهارم شد و اکنون نیز به دنبال هشتمین قهرمانی مصر در جام ملت های آفریقاست.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.