کد خبر: 1804291/59 زمان: 11:19   1400/10/24 بازدید: 6,136

با لغو مجدد ویزا؛ جوکوویچ در آستانه اخراج از استرالیا

مقامات استرالیا برای دومین بار ویزای نوواک جوکوویچ، تنیسور صرب، را لغو کردند.

به گزارش "ورزش سه"، جنجال‌ها پیرامون ویزای جوکوویچ و حضور این تنیسور در استرالیا برای شرکت در اولین گرند اسلم فصل پایانی ندارد.

این ورزشکار پیش از این در بدو ورود به خاک استرالیا و به دلیل عدم تزریق واکسن دستگیر شده و به هتل – بازداشتگاهی منتقل شده بود. تصمیم اولیه لغو ویزای جوکوویچ و اخراج او از این کشور بود اما در نهایت درخواست تجدیدنظر او مورد قبول قرار گرفت.

با این حال، الکس هاوک که در حال حاضر وزیر مهاجرت استرالیا دقایقی پیش اعلام کرد که شواهد کافی برای اخراج مرد شماره یک تنیس جهان وجود دارد.

این بازیکن پیش از این به دروغ اعلام کرده بود که در فاصله دو هفته پیش از سفر به استرالیا به هیچ کشور دیگری سفر نکرده اما مشخص شد که او در شب کریسمس در بلگراد حضور داشته است.

 

 

در بیانیه منتشر شده از سوی وزارت مهاجرت استرالیا که رای به اخراج این تنیسور از این کشور داده آمده:« ویزای او به دلیل نقض قوانین سلامت و نظم عمومی باطل می‌شود.»

گفته می‌شود نظر عموم مردم در این اتفاق بسیار تاثیرگذار بوده، چرا که 83 درصد از شهروندان استرالیایی در یک نظرسنجی خواهان خراج این ورزشکار از کشورشان به دلیل عدم دریافت واکسن شده بودند.

اما به نظر می‌رسد این پایان راه نیست، چرا که جوکوویچ قصد دارد با طرح شکایتی در دادگاه بار دیگر به این رای اعتراض کرده و شانس خود برای حضور در رقابت‌های تنیس اوپن استرالیا را امتحان کند.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.