کد خبر : 1804459 | 25 دی 1400 ساعت 11:29 | 9,957 بازدید | 1 دیدگاه

آدم‌هایی مثل اسکوچیچ کم پیدا می‌شوند

توضیح قلی‌زاده درباره اتفاق عجیب این فصل لیگ بلژیک

علی قلی‌زاده در غیاب همسرش که برای حضور در جام ملت های آسیای زنان به هند سفر می‌کند، بی‌تاب بازگشت به ایران و حضور در تیم ملی است.

به گزارش "ورزش سه"، علی قلی‌زاده از چهره‌های کم حرف و آرام فوتبال ایران است که از سایپا به فوتبال ایران معرفی شد و با تکنیک ناب خود، خیلی زود راه تیم ملی و اروپا را پیدا کرد. حالا در حالی که یکی چهره های اصلی تیم اسکوچیچ برای صعود به جام جهانی است، در گفتگوی اسکایپی با تلویزیون ایران، با اعلام رضایت از شرایط خود گفت که یک سال دیگر به قراردادش با شارلروای بلژیک اضافه شده است.

 

او گفت: دراگان اسکوچیچ تحت فشار است و باید از سوی هواداران فوتبال در ایران و همچنین فدراسیون فوتبال مورد حمایت قرار بگیرد. قلی زاده همچنین از حسین زاده بازیکن جوان استقلال تعریف و تمجید کرده و در بخشی از مصاحبه از وضعیت تیم سابقش سایپا اعلام ناراحتی کرد.

* منتظر لیست تیم ملی هستیم
قلی‌زاده در ابتدا در پاسخ به این سوال که آیا ایمیلی از طرف فدراسیون برای دعوت به تیم ملی به او رسیده است، گفت: فعلا منتطر لیست هستیم و امیدواریم در لیست باشیم و بتوانیم برای تیم ملی بازی کنیم.

 

* شرایط خوبی در بلژیک دارم
او با ابراز رضایت از شرایطش در بلژیک در این خصوص بیان کرد: خدا را شکر همه چیز خوب است. نیم فصل بود و یک اردوی آماده سازی خوب در ترکیه داشتیم و برای بازی یکشنبه آماده می‌شویم. شرایطم خوب است و فکر می‌کنم امسال روند خوبی داشتم و از خودم راضی بودم. آماری که داشتم تا الان نسبت به پارسال بهتر بوده و امیدوارم همینطور هم ادامه داشته باشد و بتوانم به تیم ملی هم کمک کنم.

 

 

* لژیونر شدن از سایپا سخت بود
قلی‌زاده که از تیم سایپا لژیونر شد، درباره تفاوت انتقال از این تیم با انتقال از استقلال و پرسپولیس عنوان کرد: سایپا تیم ریشه داری است اما لژیونر شدن از تیم های پایین تر از لحاظ هوادار و مردمی بودن، سخت است و طبیعتا افتخار است اگر برای پرسپولیس و استقلال بازی کنی و بعد به اروپا بروی اما از تیم های دیگر مقداری سخت است ولی خدا را شکر این اتفاق برای من افتاد و توانستم به اروپا بیایم و مسیرم را اینطور دنبال کنم.

 

* تیم ملی بانوان به حمایت نیاز دارد
قلی‌زاده در واکنش به دعوت همسرش [یاسمن فرمانی] به تیم ملی بانوان اظهار داشت: اول برای تیم ملی بانوان کشورمان خیلی حس خوبی دارم. به خانم ایراندوست و همه بچه های تیم ملی که برای اولین بار در تاریخ به جام ملت ها می‌روند تبریک می‌گویم و امیدوارم یک نتیجه خوب بگیرند. می‌دانم که توانایی‌اش را دارند و این را به همه نشان دادند و ثابت کردند. آن ها  به حمایت نیاز دارند. به شخصه خیلی خوشحالم که همسرم جزئی از این تاریخ است و برایشان آرزوی موفقیت می‌کنم.

 

* بانوان می‌توانند شگفتی ساز شوند
او در پاسخ به این سوال که چه توصیه ای برای یاسمن فرمانی برای حضور در مسابقات دارد، گفت: ایشان راست پا هستند ولی هم پستی نیستیم که راهنمایی کنم و فقط می‌توانم به ایشان بگویم که با انگیزه و با امید رو به جلو بروند و بدانند همه مردم ایران این اعتقاد و اعتماد را به آنها داریم که می‌توانند شگفتی ساز شوند.

 

* در لیگ بلژیک هر اتفاقی رخ می‌دهد
مهاجم تیم شارلوا در خصوص تیم یونیون که هم‌اکنون صدرنشین لیگ بلژیک است، توضیح داد: این تیم از لیگ یک آمده است؛ سال گذشته بدون باخت قهرمان لیگ یک شدند و تیم یک دست و خوبی هستند و مربی اش هم  سال اولی که من به شارلوا آمدم مربی خودمان بود. او بهترین مربی سال بلژیک شد و به لیگ یک رفت و این تیم را قهرمان کرد.  در هر حال حاضر هم در لیگ برتر با اختلاف صدرنشین است. در لیگ بلژیک هر اتفاقی می‌افتد.

 

* آپشن هایی وارد قراردادم شد
قلی‌زاده که تا ۲۰۲۴ با شارلوا قرارداد داشت، در خصوص تمدید یک ساله قراردادش با این تیم عنوان کرد: من تا ۲۰۲۴ قرارداد داشتم اما صحبت هایی شد و گزینه هایی وارد قرارداد شد و یک سال دیگر به قراردادم اضافه شد. قراردادی که بستیم صد در صد به آینده ام کمک می‌کند و امیدوارم که این روند را ادامه بدهم و بتوانم یک تصمیم خوب بگیرم.

 

 

* بخاطر قوانین قراردادم را تمدید کردم
او در پاسخ به این سوال که بهتر نبود بعد از جام جهانی قراردادش را تمدید کند، گفت: برای خیلی ها این سوال پیش آمده بود اما قرارداد من هیچ فرقی نکرده بنا به یک سری قوانین در بلژیک وقتی به یک قرارداد مواردی اضافه می شود می بایست که که یک قرارداد جدید نوشته شود. برای جدا شدن از تیمم هیچ مشکلی ندارم.

 

* حسین‌زاده فوق العاده است
قلی‌زاده در تمجید امیرحسین حسین‌زاده که او هم از سایپا به استقلال منتقل شد و در این تیم درخشید، گفت: امیرحسین حسین‌زاده را می‌شناسم و دوست خوب من است. او لیاقتش را دارد و بازیکن خیلی خوبی است. من بازی های لیگ را دنبال می‌کنم و می‌بینم از روز اولی که به استقلال آمد، از همان بازی اول خودش را ثابت کرد و یک بازیکن فوق العاده خوب است و امیدوارم همینطور ادامه بدهد و موفق باشد.

 

* برای مسئولین سایپا متاسفم
او همچنین ضمن ابراز تاسف برای مسئولین تیم سایپا بیان کرد: من برای مسئولین سایپا متاسفم که چنین بلایی سر سایپا آوردند. در چند سال اخیر سایپا بازیکنان زیادی به لیگ معرفی کرد، ولی متاسفانه در ایران قدر چنین تیم هایی را نمی‌دانند و اصلا اهمیت نمی‌دهند. من در سایپا بزرگ شدم و هر چه دارم از سایپا است و از بچگی که فوتبال را شروع کردم تا وقتی به اینجا بیایم در سایپا بودم و خیلی ناراحتم. من هنوز هم بازی های سایپا را در لیگ یک دنبال می‌کنم و امیدوارم که دوباره بتوانند به لیگ برتر بیایند و خودشان را ثابت کنند.

 

* قهرمان لیگ از الان مشخص نیست
بازیکن سابق سایپا در واکنش به اینکه شانس چه تیمی را برای قهرمانی لیگ امسال بیشتر می‌داند، پاسخ داد: از حالا نمی توان پیش بینی کرد چون رقابت خیلی سخت است و همه تیم ها خوب بازی می‌کنند مخصوصا در بالای جدول؛ استقلال، پرسپولیس، سپاهان و خیلی سخت است و از الان نمی‌شود گفت چه تیمی شانس قهرمانی دارد. امیدوارم تا پایان فصل همینطور بازی ها و لیگ‌مان جذاب باشد.

 

* کسی فکر نمی‌کرد کامبک بزنیم
ستاره تیم ملی در خصوص نتایج خوب این تیم عنوان کرد: تیم ملی نتایج عجیب و غریبی نگرفته اما طبیعتا کسی فکر نمی‌کرد در آن شرایط سخت یک کامبک به این شکل بزنیم ولی همه بچه های تیم ملی و کادر و بازیکنان لیاقتش را داشتیم که چنین نتایجی تا اینجا گرفته‌ایم و امیدوارم همین روند را ادامه بدهیم. شرایط خوبی داریم و امیدوارم دو بازی پیش رو را هم ببریم. اگر ببریم جام جهانی برایمان صد در صد می‌شود و امیدوارم آنجا هم بتوانیم بازی های خوبی انجام بدهیم.

 

 

* می‌توانیم از مرحله گروهی صعود کنیم
او با بیان اینکه صعود از گروه در جام جهانی دست نیافتنی نیست، ادامه داد: مردم دوست دارند تیم از گروه صعود کند و این دست نیافتنی نیست چون در جام جهانی قبلی نشان دادیم که می‌توانیم ولی با بدشانسی نتوانستیم به مرحله بعد برویم. به شخصه خیلی به این تیم امید دارم که می‌توانیم به مرحله بعد برویم و نتایج خوبی بگیریم.

 

* اسکوچیچ با تمام وجود کار می‌کند
قلی‌زاده با انتقاد از فشارهایی که روی دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی وجود دارد، بیان کرد: فشار زیادی روی آقای اسکوچیچ از طرف رسانه ها و مردم هست ولی واقعا از ته دل کار می‌کند و دوست دارد تیم نتیجه بگیرد؛ چنین افرادی کم پیدا می‌شوند. امیدوارم حمایت کنند. این تیم فقط برای یک نفر نیست و یک مجموعه است که تلاش می‌کند دل مردم ایران را شاد کند. امیدوارم همه دست به دست هم بدهند و حمایت کنند که بتوانیم دل مردم را شاد کنیم. آقای اسکوچیچ هم مربی خوبی است و هم از لحاظ شخصیتی واقعا باعث افتخار من است که با ایشان کار می‌کنم و به من خیلی کمک کرد.

 

* در ده سالگی فوتسال بازی می‌کردم 
قلی‌زاده در واکنش به اینکه از چه زمانی شروع به اذیت کردن مدافعان در فوتبال کرد، گفت: از وقتی که فوتبال را شروع کردم. من در ده سالگی فوتسال بازی می‌کردم و به تیم ملی هم دعوت شدم ولی تصمیم گرفتم به فوتبال بیایم. باعث افتخار بود اما خانواده تصمیم گرفتند به فوتبال بروم.

 

* پوشیدن پیراهن تیم ملی افتخار است
از قلی‌زاده درباره امکانات و شرایط تیم ملی سوال شد که او در پاسخ به این سوال گفت: صحبت کردن درباره بعضی مسائل درست نیست. هر کسی که با تیم ملی  کار می‌کند چه با کمبودها و چه با بهترین امکانات واقعا باعث افتخار است. همیشه کمبود ها هست اما برای این پرچم و این کشور بازی کردن باعث افتخار ماست و امیدوارم که همه چیز حل شود و هر چیزی که هست باعث خوشحالی مردم بشود.


 

دیدگاهها