کد خبر : 1804804 | 27 دی 1400 ساعت 00:00 | 15,507 بازدید | 4 دیدگاه

توقف ستاره‌های ساحل عاج به دست تیم ناشناخته؛

سیرالئون با بغض و گریه مدعی صعود شد! (عکس)

تیم ملی سیرالئون که به خاطر کمبود منابع مالی با کشتی به کامرون سفر کرد، شبی رویایی را با کسب امتیاز از ساحل عاج رقم زد.

به گزارش "ورزش سه"، در دومین مسابقه از مرحله گروهی جام ملت‌های آفریقا تیم سرسخت ساحل عاج با سیرالئون که شاید پیش از شروع مسابقات یکی از آسان‌ترین حریفان به حساب می‌آمد، دیدار کرد. سیرالئونی‌ها که در مسابقه اول مدافع عنوان قهرمانی را در یک بازی دراماتیک متوقف کرده بودند بار دیگر با روی خوش دنیای فوتبال مواجه شدند تا مردم این کشور سرازپا نشناسند.

 

در این دیدار ساحل عاج یک پنالتی زود هنگام را از دست داد اما در دقیقه ۲۵ موفق شد به گل برسد و پیش بیفتد؛ نیمه نخست با همین نتیجه پایان یافت. در نیمه دوم و در دقیقه ۵۵ نوح کامارا مهاجم سیرالئون موفق شد کار را به تساوی بکشاند و اولین گل این کشور را در این رقابت‌ها بزند اما ده دقیقه بعد ساحل عاج بازهم پیش افتاد.

 

در شرایطی که بازی با همین نتیجه دو بر یک در جریان بود و همه منتظر شنیده شدن سوت پایان مسابقه بودند در دقیقه ۳+۹۰ یک اشتباه عجیب و شاید خنده دار رخ داد؛ پاس رو به عقب با ضربه سر مدافع ساحل عاج درحالی که انتظار می‌رفت به سادگی توسط سانگاره، گلر این تیم جمع شود در صحنه‌ای عجیب از زیر دست او در رفت و همین کافی بود تا مهاجم سیرالئون خود را سراسیمه به محل توپ برساند و با یک پاس در عرض الحاجی کامارا را صاحب توپ کرده و او نیز با یک بغل پا دروازه را فرو بریزد.

 

 

 

 

 

 

نکته جالب در خصوص این گل واکنش دروازه‌بان ساحل عاج بود که با اشتباه مرگبارش سبب معجزه دوم برای سیرالئون شد. او پس از فرود با صورت روی زمین و در شرایطی که بازیکن حریف صاحب توپ شده بود به خودش آمد و با صورتی که در آستانه خیس شدن با گریه بود مسیر توپ را دنبال کرده و احتمالا گل تساوی را پیشبینی می‌کرد.

 

اما موضوع از دید سیرالئونی‌ها در نوع خود جذاب است. آنها نیز اشک ریختند اما اشک‌هایی پر از شوق و خوشحالی. تیمی که از سال ۱۹۹۶ در جام ملت‌های آفریقا بازی نکرده بود و امسال نیز پس از صعود شبیه به معجزه‌اش، به دلیل اینکه پول کافی برای پرواز به کامرون را نداشت بیش از ۲۰۰۰ کیلومتر را با کشتی برای حضور در مسابقات سفر کرده بود حالا خوشحالی بزرگی را به مردم کشورش هدیه داده است. 

 

 

 

 

 

 

فیلم‌های وایرال شده از شادی توصیف نشدنی مردم سیرالئون پس از متوقف کردن دومین مدعی گروه بار دیگر زیبایی و معجزه فوتبال را به رخ کشید. فوتبالی که حالا تا چند روز خوشحالی بزرگی را به مردم این کشور هدیه داده و در عین ناباوری تیم آنها جزو شانس‌های صعود به دور حذفی محسوب می‌شوند.

 

در این گروه فعلا ساحل عاج با چهار امتیاز صدرنشین است و سیرالیون نیز دومین امتیاز خود در این رقابت‌ها را کسب کرده است.

 

 

 

دیدگاهها